Газонні трави для дачі: яка з них допоможе витіснити бур’яни

Для кожного власника дачної ділянки важливо, щоб підтримка гідного стану газону не вимагала надмірних зусиль та грошових витрат. Тому вважається, що найкраща газонна трава для дачі витісняє бур’яни, не вимагає догляду та гарно виглядає. Розглянемо поради щодо створення доглянутої зеленої галявини, ви дізнаєтеся про типи газонів і популярні види трав.

Який газон потрібен саме вам

Коли говорять про дачний газон, зазвичай уявляєш ошатну зелену галявину, що радує погляд свіжим видом ідеально підстриженої трави. Однак, якщо ви запросите фахівця з ландшафтного дизайну, обов’язково почуєте питання про тип бажаного газону. Річ у тому, що галявина виконуватиме певні функції, і це безпосередньо впливає на вибір трави.

Існує кілька видів газонів.

Партерний

Найбільш престижний, декоративний та доглянутий. Висаджена трава відрізняється чудовою м’якістю, щільністю та однорідністю. Галявина аристократично виглядає, але має безліч мінусів. Щоб вона не втратила краси, потрібні чималі матеріальні вкладення та щоденна турбота протягом усього року. До того ж по партерному газону не можна ходити, грати на ньому в ігри, відпочивати на свіжій траві.

Партерний газон
Партерний газон

Такий газон не задоволення, а, швидше, тягар, тому на дачно-будинковій ділянці його не зустрінеш. Партерний газон є окрасою історичних об’єктів, музейних комплексів, адміністративних будівель.

Садово-парковий

Звичайний та універсальний газон. Це саме те, що потрібно більшості домовласників. Такому газону не зашкодять помірні навантаження. По ньому можна бігати, влаштовувати пікніки, організовувати дитячі свята. Трави обирають з переліку рослин із високим виживанням – вони стійкі до витоптування, швидко відновлюються, добре витісняють бур’яни. Серед відповідних трав є рослини, що застосовуються для елітного партеру, і дешевші та невибагливі. Зазвичай використовують травосуміші, що доповнюють одна одну.

Садово-парковий газон
Садово-парковий газон

Луговий та мавританський

Газон, що відтворює природну красу. Його заповнюють лучними травами та польовими квітами, підбираючи рослини з невеликою висотою. Щоб газон зберігав мальовничий вигляд якнайдовше, трави повинні цвісти в різний час.

Мавританський газон – декоративний і нагадує неоформлену квіткову клумбу. Його засіюють красиво квітучими строкатими рослинами, підбираючи травосуміш так, щоб цвітіння тривало до пізньої осені.

Луговий газон
Луговий газон

Спортивний

Такі галявинки засіюють найбільш жорсткою травою, що добре переносить підвищені навантаження у вигляді спортивних та ігрових занять. Зазвичай їх влаштовують на спортивних майданчиках, але цей варіант є прийнятним і для дачної ділянки.

Робимо висновок – для дачі ідеально підійде садово-парковий та меншою мірою спортивний газон, але їх доведеться періодично підстригати. Якщо ви хочете більшої декоративності та меншого догляду, висаджуйте насіння лугових та польових квітучих трав.

Спортивний газон
Спортивний газон

Яка трава вважається кращою

Зелений газон біля будинку – предмет законних гордощів власника. Він буде доречний і на скромній дачній ділянці, і у великому заміському домоволодінні. Рівна зелена трава красива сама по собі, чудово поєднується з іншими насадженнями, садовими скульптурами та елементами ландшафтного дизайну. Траву треба регулярно поливати, не даючи їй пожовтіти і втратити привабливий вигляд.

Основна проблема зелених газонів – наявність бур’янів, які забирають із ґрунту поживні речовини та погіршують рівномірність покриття травою. Погодьтеся, постійне випалювання бур’янів і підсадження нових рослин гарним відпочинком не назвеш. Але вихід було знайдено – у магазинах є набори трав, що витісняють бур’яни. Залишається зрозуміти, як вибрати оптимальний варіант.

Із запропонованого продавцем списку постарайтеся купити насіння трав із такими властивостями:

  • стійкість до витоптування;
  • невелика висота;
  • посухостійкість;
  • стійкість до перепадів температури, сильного вітру та дощу.

Найкраща трава – та, що призначена для ваших кліматичних умов, є помірно жорсткою і повільно зростає.

Рекомендації щодо вибору трав

Визначившись із призначенням газону та характером навантажень, вибираймо рослини:

  • Якщо ділянка призначена тільки для естетики, вона добре вирівняна і засипана родючим ґрунтом, відмінно буде рости травосуміш лугової вівсяниці та білої мітлиці. Вийде рівне щільне покриття, але по ньому не можна буде ходити, тому що трава одразу втратить свій вигляд.
  • Якщо ви хочете оформити садові доріжки, прикрасити місце біля паркану, заповнити проміжки між деревами та кущами, вибирайте універсальні травосуміші. До їхнього складу повинні входити райграс, вівсяниця червона, луговий тонконіг. Приготуйтеся до регулярних підстригань, бо трава швидко відновлюватиметься. Газон не постраждає від пересування по ньому господарів будинку.
  • Якщо у вашому саду ростуть старі розлогі дерева, що дають багато тіні, або ви хочете створити газон з північного боку будинку, зверніть увагу на спеціальні суміші з трав, призначених для тінистих ділянок. У першу чергу це польова пагоносна мітлиця і костриця червона.
  • Для залитого сонцем місця та жарких кліматичних умов з рідкісними дощами також існують спеціальні трави – очеретяна та червона вівсяниця. Вони обов’язково повинні входити до обраної вами травосуміші.
  • Дитячий майданчик, місце для барбекю та активних ігор, для тренування собаки також слід оформити. Для подібних занять посійте тверду газонну траву з переважанням райграсу і лугової вівсяниці.

Список кращих трав

Оцінюючи відгуки садівників та експертів, можна скласти рейтинг кращого посівного матеріалу для дачних ділянок. Ці багаторічні рослини входять до універсальних травосумішей, мають високий ступінь виживання і, як видно на фото, дуже мальовничі.

Тонконіг луговий

Добре розмножується та живе протягом 10 років. Витісняти бур’яни починає на 4-й рік. Дуже життєлюбний – стійкий до витоптування, холодів, сильних вітрів. Починає рости ранньою весною, як тільки сходить сніг.

Тонконіг луговий
Тонконіг луговий

Полевиця пагоносна

Росте у південних та східних регіонах. Це низькорослий злак, що швидко зростає в ширину і заповнює вільні проміжки. Любить сонце та регулярний полив.

Полевиця пагоносна
Полевиця пагоносна

Вівсяниця червона

Дуже невибаглива рослина. Живе у посушливих та холодних регіонах, не примхлива до вибору ґрунту, росте повільно. Має розвинену кореневу систему, тому може використовуватися для зміцнення ґрунту, рости на схилах і біля доріг.

Вівсяниця червона
Вівсяниця червона

Райграс

М’яка зелена трава, стійка до навантажень, але віддає перевагу теплому клімату. Живе 6-7 років.

Райграс
Райграс

Мікроконюшина

Зовні нагадує конюшину, але з дуже дрібними листочками. Живе 8 років, не вимагає частих поливів, швидко розростається вшир і може з часом витіснити інші рослини.

Мікроконюшина
Мікроконюшина

З готових травосумішей, що продаються за невисокою ціною, відвідувачі тематичних форумів відзначили наступні комбінації трав:

  • Канада Грін;
  • Орнаменталь;
  • Саншайн;
  • Гном;
  • Ліліпут.

Купуючи спеціальні трави для дачі, ви зможете досягти хорошого результату без особливих зусиль. Яка трава краще підійде до ваших умов – сказати важко. Найкраще вибирати універсальні травосуміші від перевірених виробників. Але якому би варіанту ви не віддали перевагу, за газоном треба стежити та підтримувати його в належному стані. Будь-яка трава потребує регулярного поливу, краще це робити рано-вранці й у вечірній час до 18 години.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.