Досвідчені городники знають, що гірчицю можна вирощувати не лише навесні, а й восени. Так вона стає кориснішою та здатна виконувати функцію добрива. Саджати гірчицю восени на городі однозначно варто, тому що вона ще й захищає ґрунт від впливу зовнішнього середовища. Однак перед посадкою слід знати деякі нюанси.
Причини для посадки гірчиці
Гірчицю садять не тільки для вживання у їжу. Вона також є гарним природним підживленням для рослин. Через корисні якості її можна навіть використовувати як заміну гною.
Великий плюс вирощування полягає у невибагливості культури. Вона нормально розвивається у неродючому ґрунті, позбавленому поживних елементів, але сама при цьому має велику кількість корисних речовин, які потім ідуть у ґрунт.
Садити гірчицю рекомендується саме восени, бо її не треба буде скошувати. Вона покриється снігом, та за зиму необхідні мікроелементи з неї підуть у ґрунт. При весняній посадці рослину доведеться скошувати, щоб на цьому місці посадити інші культури.
Основні плюси осінньої посадки гірчиці:
- зробить землю пухкою, насичуючи її такими мікроелементами, як фосфор, азот, калій;
- забезпечить захист від парші та шкідливих мікроорганізмів;
- не дозволить морозам вплинути на стан ґрунту;
- не дасть бур’янам розростись на території для посіву культур;
- утримує корінням вологу у ґрунті;
- перегниває з досить великою швидкістю, збагачуючи ґрунт добривами;
- з настанням весни приваблює на ділянку комах-запилювачів.
Як правильно саджати гірчицю восени
Посів розпочинають після закінчення збирання врожаю на вільних грядках. Найкращий час для цього – з вересня до кінця жовтня. Посадковий матеріал розсипають на місця вирощування культур. Перш ніж це робити, необхідно простежити, щоб земля була досить зволоженою. Якщо погода суха, посаджене насіння слід поливати.
Максимальна глибина сівби гірчиці – 1,5 см. Якщо у складі ґрунту багато глини, цей показник знижується до 1 см. На одну сотку садять близько 250 г насіння. Більше гірчиці варто взяти, якщо земля вражена дротяником або іншими паразитами, оскільки вона добре їх відлякує.
Перед заморозками рослину можна полити розчином з живильними мікроелементами, щоб поліпшити ефективність, але це робити необов’язково.