Вже зараз потрібно задуматися, які рослини посадити навесні на ділянці. Хочеться, щоб були квіти для клумби, які квітнуть усе літо, та ще й низькорослі. Вони створюють своєрідний бордюр, що обрамляє клумбу, відтіняють пишні та ефектні рослини, в тому числі хвойні, заповнюють порожнечі між трояндами.

Однорічні варіанти
Однорічні рослини є здебільшого невибагливими. До таких відносяться наступні.
Агератум
Сорт із дрібними суцвіттями різних відтінків (найпоширеніші – небесно-блакитний та ніжно-рожевий). Рясно цвітуть навіть у півтіні, не мають вимог до ґрунту, радують око з червня по вересень. Щоб стимулювати цвітіння, достатньо лише регулярно поливати та видаляти відцвілі частини.

Немофіла
Квітка надає перевагу удобреному ґрунту, великій кількості сонячного світла. В ідеальних умовах зростає не тільки влітку, а й восени аж до листопада, поки не вдарять перші морози. Квітки переважно блакитного кольору, за формою нагадують жовтець.

Чорнобривці
Якщо ви новачок у садівництві, краще почати з чорнобривців. Їх легко саджати, з таким завданням впорається навіть дитина. Вони цвітуть весь теплий сезон пухнастими напівмахровими кущиками.

Нічна фіалка
Дрібненькі квіточки нагадують братки, у висоту рослина досягає 25 см. Часто атакують клумби з нічними фіалками слимаки, від них важливо вчасно позбуватися.

Портулак
Саджають на початку літа, коли проходить ризик повторних заморозків. Цвіте активно на супіщаних ґрунтах, де багато сонячних променів. Квіточки строкаті, на стеблах листочки, схожі на хвойні голки. Виглядають ефектно, немов квітучий килим.

Петунія
Цей сорт саджають на клубах найчастіше. Відрізняються різноманітним забарвленням, легко підібрати ті тони, які доповнюють ландшафт. Продаються однорічники як у насінні, так і у вигляді готової розсади.

Багаторічні квіти
Такі рослини висаджують зазвичай більш досвідчені садівниці, адже багаторічники вимагають догляду, зате результат однозначно порадує. Можна підібрати невибагливі сорти – вони не вимагають багато сил та часу, не примхливі у плані поливу та ґрунту.
Деякі види взимку треба викопувати, щоб ніжне коріння не промерзло, але більшість все ж спокійно переживають холодний сезон. Витрачаєте багато грошей на насіння та розсаду? З багаторічниками реально добре заощадити, при цьому не треба чекати ідеальних погодних умов для висадки рослин у ґрунт.

Ось квіти для клумби, які квітнуть усе літо, низькорослі та багаторічні:
- маргаритки;
- обрієта;
- хризантеми грандифлора;
- примула;
- армерія;
- шиловидний флокс;
- рудбекія;
- бегонія;
- гіпсофила (качим, лищиця);
- вероніка.
Головне, не забувайте рихлити ґрунт та враховуйте, який вид поливу любить рослина (рясний або помірний). Якщо рослину залити, вона швидко загине. Та ж доля чекає і на багаторічники, що не терплять сухий ґрунт. Найактивніше поливайте у спекотні дні, коли зароджуються бутони. Вода повинна бути теплою.
Удобрюйте рослини гумусом відразу, як сходить сніг, потім на етапі утворення бутонів, у період активного цвітіння та вже при підготовці до зимівлі.
А ось відеорозповідь про вирощування низькорослих жоржин: