Як виростити ревінь у відкритому ґрунті

Соковитий і корисний ревінь часто залишається поза зоною уваги деяких городників. Прибулець з Тибету заслуговує на визнання: він невибагливий і має корисні властивості. Вирощування ревеню та догляд за ним у відкритому ґрунті не вимагають особливих зусиль.

листя ревеню

Вибір місця

Рослина почувається нормально як на сонячних ділянках, так і у тіні. Найкраще місце для посадки ревеню – ділянки з вологим суглинним ґрунтом, збагаченим гумусом, та нейтральною реакцією pH. Не варто садити та вирощувати багаторічник на території з поверхневим заляганням ґрунтових вод.

Без пересадки трав’яниста рослина вегетує понад 12-15 років. За спостереженнями досвідчених дачників, його достатньо тримати на ділянці 10 років. Після цього періоду врожайність знижується, тому ревінь доцільно використовувати як матеріал для отримання нових саджанців.

як росте ревінь

Підготовка грядки

Ділянку під ревінь у відкритому ґрунті готують восени. Його заправляють поживними речовинами:

  • органікою (компостом, що перепрів, гноєм, перегноєм);
  • складом з мінеральних добрив із розрахунку на 1 м², що складається з суперфосфату (30 г) та хлориду калію (25 г).

Аміачну селітру розподіляють на поверхні грядки навесні в кількості 20-25 г на 1 м², поєднуючи з розпушуванням.

Розмноження ревеню

Щоб розвести ревінь на городі, необхідний посадковий матеріал. Його одержують декількома способами.

Поділ куща

Найпростіший варіант, який допомагає зберегти сортові характеристики ревеню, – використання кореня. Для розмноження культури у відкритому ґрунті 3- або 4-річні кущі викопують, розрізають, отримуючи 3-4 корені. На кожному з них залишають по 2 розвинені бруньки і 1-2 корінці. Садити ревінь правильно – значить розташовувати частини кореневища на відстані 60-70 см.

Розведення насінням

Вирощувати ревінь таким способом складніше, та й урожай дозріє не у перший рік. Час сівби настає під кінець травня – на початку червня. Перед внесенням матеріалу в землю його замочують на 8-10 годин у теплій воді для накльовування. Потім підсушують і сіють рядами глибиною 2-3 см з міжряддями не менше 0,7 м при вирощуванні із насіння за сіянцями треба доглядати, уникати загущеності, залишаючи їх на відстані 50-60 см.

Розсада

Зміцнілі паростки ревеню переносять у відкритий ґрунт із грудкою землі. Час посадки настає ранньою весною. Розсадити ревінь слід у глибокі лунки (50 см) з відстанню між ними 70-80 см. Ґрунт навколо кущика ущільнюють, поливають і мульчують, щоб уникнути розтріскування поверхні ґрунту.

висаджування ревеню розсадою

Догляд за культурою

Заходи щодо догляду за ревенем зводяться до мінімуму. Доглядати його просто – ревінь невимогливий і непримхливий. Але деякі особливості агротехніки варто зазначити:

  • Культура потребує прополювання, розпушування та поливів.
  • Не можна знімати одночасно всі дозрілі стебла – лише третину.
  • Квітконоси потрібно видаляти шість разів протягом вегетації, інакше кущ втратить силу росту та ослабне. До того ж волотисте суцвіття приваблює шкідливих комах.

Хоча ревінь не зараховують до надто популярних рослин, його варто вирощувати: це імуномодулятор, джерело вітамінів та антиоксидантів для всієї родини.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.