Вирощування розмарину у відкритому ґрунті

Батьківщиною розмарину є Середземномор’я. Ця рослина любить теплий і вологий морський клімат, тому вирощування розмарину у відкритому ґрунті цілком реальне. Посадка та догляд за розмарином в умовах південних областей України не потребують великих зусиль. Рослину можна посадити на дачі чи саду.

розмарин на городі

Посадка розмарину

Вибираючи місце для посадки, варто пам’ятати, що розмарин не любить дуже кислих чи заболочених ґрунтів. Для нього ідеально підійде пухкий супіщаний ґрунт. Висаджування у відкритий ґрунт здійснюється насінням або розсадою. При цьому другий метод дає більше гарантій, що кущ приживеться на городі. Розсаду можна починати готувати та вирощувати вже наприкінці лютого, бо насіння цієї рослини сходить не дуже швидко.

Місце посадки на дачі корисно підготувати ще восени. Для цього ділянку, де в майбутньому планується вирощувати кущ, необхідно прокопати лопатою, а потім внести у ґрунт перегній. Гарний час посадки у відкритий ґрунт – коли встановиться досить тепла погода. Якщо на грядці росте кілька кущів, то відстань між лунками має бути не менше ніж 10 см.

Догляд за розмарином

Агротехніка вирощування розмарину у відкритому ґрунті нескладна. Розмарин любить вологу, тому поливати його бажано досить часто, але при цьому контролювати, щоб вода не застоювалася.

Підживлення вносять у відкритий ґрунт навесні та влітку, приблизно раз на місяць. Після обрізання рослину необхідно підгодовувати особливо. Як підживлення можна використовувати комплексні мінеральні органічні добрива.

Щоб рослину було легше вирощувати у відкритому ґрунті, землю бажано регулярно розпушувати, видаляючи при цьому бур’яни.

Раз на кілька років кущ можна обрізати. Це допомагає трохи омолодити рослину – на місці обрізання завжди з’являються нові пагони. Також можливе обрізання для надання кущу бажаної форми. Таке обрізування здійснюється навесні.

збір розмарину

За бажання рослину можна розмножити у відкритому ґрунті. Це робиться декількома різними способами:

  • живцюванням;
  • відведеннями;
  • розділенням куща.

На Півдні України вкривати кущ на зиму не потрібно. Він здатний добре перенести м’яку зиму без серйозних заморозків.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.