Плюси вирощування хвойників у садку незаперечні: вони декоративні весь сезон, поєднуються з багатьма рослинами, довговічні. Правильно підібране оточення підкреслить природну красу ялівців і туй. Розглянемо, що посадити поруч з хвойними рослинами, щоб композиція виглядала гармонійно.

Змішаний квітник (міксбордер)
Хвойники стають основою, центральною складовою. Композицію можна скласти з декількох різновидів і сортів, пограти з їх формою та кольором.
На задній план висаджують високі багаторічники, що заповнюють вільний простір (дерен, дербенник, дельфініум, міскантус).

Для середини та переднього плану використовуються:
- гортензія;
- рододендрон;
- лілейник;
- троянда;
- папороть;
- ірис;
- очиток;
- шавлія;
- бадан;
- флокс шилоподібний;
- чебрець;
- ломикамінь;
- декоративна цибуля;
- моховинки.

Хоста як доповнення до хвойних рослин
Хоста ідеально поєднується із хвойними. Є сорти із золотистим, салатовим, блакитним і строкатим листям. Правильно підібрану рослину підкреслить зелений або блакитний відтінок хвої. Можна доповнити передній план однорічними квітами: годеція, ешшольція, петунія, чорнобривці.

Весняне розмаїття
Яскравим весняним акцентом для хвойного тла стануть первоцвіти: крокуси, пушкінія, проліски, медунки, примули, ряст, фіалки.

Лісовий акцент
Хочете створити на ділянці таємничий лісовий куточок? Посадіть поруч з хвойними рослинами (соснами, ялинами, туями, ялівцями) тіньовитривалі культури:
- папороть;
- хоста;
- гейхера;
- астільба;
- аквілегія;
- копитень;
- барвінок;
- живучка.
В садку серед хвойних культур добре ростуть і радують цвітінням троянди, гортензії, спіреї, хости, барбариси, чебрець, ясколка.

Подивіться корисне відео про використання хвойних рослин у ландшафтному дизайні: