Як визначити шкідників на кімнатних рослинах та як з ними боротися

Кімнатні рослини – це окраса будинку. Вони додають затишку і часто покращують настрій. Та є одна проблема – це шкідники кімнатних рослин, які можуть не тільки зіпсувати зовнішній вигляд, а й погубити квітку.

папороть у горщику

Найпоширеніші види шкідників та рослини у групі ризику

Найпоширеніші шкідники в кімнатних рослин:

  • білокрилка;
  • попелиця (тля);
  • борошнистий червець;
  • кореневий та плоскотілий кліщ.

Вони нападають першою чергою хворі та ослаблені рослини, за якими неправильно доглядають. Найчастіше атакують троянди, фікуси, орхідеї, фуксії, кактуси, ріпсаліс та грошове дерево.

Як виявити шкідників

Щоб виявити шкідників, потрібно ретельно оглянути ваші рослини. Ви можете побачити наступні ознаки:

Ознака Шкідник
Білий наліт зі внутрішньої сторони листя у вигляді сизої павутинки Плоскотілі кліщі
Нарости червоно-коричневого кольору Щитівки
Маленькі комахи на листі чи стовбурі або залишки від них Борошнистий червець, білокрилка, попелиця
Липкий наліт Попелиця
Знебарвлення листя Тріпси
Пошкодження коренів та всихання рослини Грибні комарики (їхні личинки живуть у товщі ґрунту)
Карликовість, відставання у розвитку Нематоди (живуть у ґрунті)

Основні кроки при виявленні шкідників

Шкідники поселяються навіть у доглянутих рослинах, розмножуються і при холодних температурах, просто повільніше. Також сухе повітря, що зазвичай є у кімнатах, ідеальне для цих комах.

Якщо ви маєте підозру, що вашу рослину окупували шкідники, то варто її помити настойкою з тютюну чи просто мильним розчином. Цю процедуру потрібно виконати також з рослинами, що стояли поряд зі зараженою, а також хлоркою очистити місце, де стоять ваші вазони.

Але це допоможе лише рослинам, на яких шкідники ще не встигли розплодитися достатньо. У важкому випадку необхідно замінити ґрунт, щоб уникнути повторного зараження, а також скористатися акарицидами чи інсектицидами («Міледі» у вигляді спрею, Dr.Help, Afik AE та інші). Обробляти такими препаратами варто на свіжому повітрі, адже вони є токсичними. Деколи процедуру потрібно повторити декілька разів.

обробка кімнатних рослин

Як впоратися зі шкідниками кімнатних рослин у ґрунті

Шкідники кімнатних рослин у ґрунті зазвичай живляться корінням (це кореневий кліщ). Тому обробляти потрібно землю. Для початку можна використати препарат у паличках, наприклад, «Чистий лист». Якщо через тиждень не буде позитивних змін, то варто використати більш потужні препарати. Якщо є можливість, то замочити в розчині препарату (за інструкцією) коріння на ніч. Після обробки ґрунту ще деякий час спостерігати за станом рослини.

Як запобігти розвитку шкідників

Для кімнатних рослин існують спеціальні ґрунти, які оброблені від шкідників, їх також потрібно використовувати при пересадці рослини. Якщо ж ви купили новий вазон, то спершу його необхідно помістити у карантину зону приблизно на два тижні, щоб упевнитися, що в ньому немає шкідників. Навіть якщо рослина все ж виявиться зараженою, то це не пошириться на інші.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.