Цікавий вид світлодіодної техніки – фітолампи для рослин. Ці пристрої мають спеціальне призначення, оскільки допомагають вирощувати декоративні та плодові культури у приміщеннях. Купити фітолампи для рослин можна з побутовою, комерційною чи сільськогосподарською метою. Прилад забезпечує кімнатну флору достатнім рівнем освітлення, сприяє фотосинтезу, розвитку кореневої системи та зростанню листя.

Характеристики та особливості фітоламп
Рослинам, які вирощують у кімнатних або тепличних умовах, потрібна оптимальна кількість світла та тепла. В іншому випадку культури швидко зачахнуть, особливо у зимову пору. Від звичних світильників фітолампи для розсади відрізняються спектром кольору – рослинам підходить червоний та синій.
На всіх етапах розвитку та зростання культур їм необхідно неоднакове за інтенсивністю та потужністю освітлення. Це важливо враховувати при виборі освітлювального приладу.

Світлодіодний світильник для рослин містить наступні компоненти:
- світлодіодні елементи;
- джерело живлення;
- система охолодження лампи;
- корпус та дроти.
Залежно від типу виконання світлодіодний світильник для рослин може бути виготовлений у вигляді ламп, що висять окремо, суміщених приладів, ультрафіолетової стрічки або панелі. Світлотехніка споживає мало енергії, слабо гріється, має високий ККД та стабільну інтенсивність світіння.
Практична користь для рослин
Фітолампи на світлодіодах – відносно нова категорія освітлювальних приладів. Техніка швидко набула популярності у садівників, фермерів, власників закритих оранжерей та любителів кімнатних рослин.

Фітолампи для розсади прискорюють зростання культур також у вуличних теплицях з поганим освітленням. Простий прилад має дуже важливі переваги:
- підтримує природний процес фотосинтезу;
- забезпечує рослини потрібним світлом;
- сприяє зростанню кореневої системи та листя;
- створює світловий потік необхідного спектра;
- не гріється, тому не шкодить зеленим паросткам.
Світлодіодний світильник для рослин не містить ніяких шкідливих речовин, характеризується великим терміном служби (від 50 000 годин), не потребує спеціальної утилізації. Кількість тепла, яке виділяє прилад, мінімальна. Тому розташований поблизу посадок пристрій не може обпалити листя.
Основні різновиди світлотехніки
Потужність освітлювальних приладів варіюється у діапазоні 1-36 Вт та вище. Щоб створити рослинам сприятливі світлові умови, потрібна відповідна фітолампа для розсади за рівнем потужності, температурою світла, інтенсивністю підсвічування.

Існує три основні категорії приладів:
- Бікольорові. Використовують для підсвічування культур на балконах, лоджіях, підвіконнях з недостатнім рівнем сонячного освітлення. Підходять ці фітолампи для розсади, вирощеної з насіння, освітлення молодих рослин у вегетативний період, для дорослих культур взимку.
- Мультиспектр. Стимулюють цвітіння та плодоношення кімнатних рослин, підходять для підсвічування дорослих культур при повній відсутності сонячного світла. Ефективні для освітлення кімнатної флори з густою кроною.
- Full Spektrum. Фітосвітильники для рослин з широким діапазоном спектрів, піковим червоним та синім кольором. Підходять для будь-яких культур на всіх стадіях розвитку, вирощуваних у приміщеннях без природного світла, у гроубоксах, а також для «примхливих» рослин.
Потрібно правильно використовувати фітосвітильники для рослин квіткових та плодоносних, кімнатних та тепличних, сільськогосподарських та декоративних. При виборі слід врахувати вид та стадію зростання культури (насіння, розсада, молодий чи дорослий саджанець), освітленість приміщення сонячним світлом.