Як уберегти врожай картоплі від шкідників за допомогою натуральних засобів

Досвідчені городники знають, що іноді врятувати врожай картоплі від шкідників, яких останнім часом з’являється все більше, і вони набагато легше переносять протруювання, буває неймовірно складно. Але використання різних отрут часто не приносить жодних результатів, крім накопичення в овочах небезпечних хімікатів. Як не дивно, боротися за безпеку врожаю можна, використовуючи природні компоненти.

вирощування картоплі

Захищаємо картоплю від колорадського жука

Щоб за порятунок від колорадського жука не довелося платити надто високу ціну у вигляді накопичення в бульбах небезпечних речовин, рекомендується використовувати біопрепарати, корисні рослини та природних ворогів.

Біологічні препарати

До таких належать «Бітоксибацилін» та «Актофіт». Ці препарати містять у своєму складі кристали білкового походження, які абсолютно безпечні для людини, тварин та корисних комах.

бітоксибацилін

Розчин для обприскування необхідно приготувати, розчиняючи рекомендовану кількість активної речовини у малій кількості рідини. Коли вийде маса, що за консистенцією нагадує сметану, потрібно розбавити її десятьма літрами води. Щоб запобігти загибелі мікроорганізмів, що входять до складу інсектициду, воду потрібно брати не тепліше за +20°С, а розчин використовувати в той же день.

Частота повторних обприскувань визначається в індивідуальному порядку, залежно від кількості шкідників, швидкості їх розмноження та середньої температури повітря. Наприклад, якщо температура +20°С і вище, повторне обприскування проводиться з проміжками у тиждень.

Обприскування картоплі необхідно провести двічі проти двох поколінь жука.

Корисні рослини та тварини допоможуть боротися з колорадським жуком

Цей смугастий шкідник зовсім не переносить сусідство з рослинами, що мають сильний і різкий запах. Тому можна порадити висаджувати навколо картопляних ділянок:

  • боби;
  • часник;
  • чорнобривці;
  • квасолю;
  • календулу.

Що стосується тварин і птахів, то чудово допоможуть позбавитися колорадського жука кури-цесарки. Саме тому багато городників обов’язково тримають на присадибній ділянці цих птахів. Це єдиний свійський птах, який харчується такими комахами.

цесарка

Добре допомагає позбутися шкідника на ділянці обприскування розчином березової золи. Процедуру необхідно провести, доки не з’явилися личинки. На 10 л води треба взяти 2 л попелу і додати розчин 40 г стружки господарського мила. Після обприскування таким розчином гинуть як личинки, а й дорослі особини.

Відвари та настої трав

Колорадський жук неспроможний винести запах деяких рослин. Тому досить ефективним способом боротьби зі шкідником є обприскування кущів картоплі настоями полину гіркого, чистотілу, кульбаби або цибулі (лушпиння).

відвар лушпиння цибулі

Щоб приготувати настій чистотілу, наріжте відро трави та залийте окропом. Настоювати потрібно 24 години, потім додати 40 г господарського мила.

При роботі з рослиною використовуйте гумові рукавички, оскільки оранжевий сік чистотілу вбирається в шкіру та довго не відмивається.

Можна приготувати не менш ефективний відвар гострого перцю. Для цього 100 г подрібненої сировини залийте 10 л води та кип’ятіть протягом 2 годин. До цього настою також потрібно додати 40 г мила.

Використовуючи ці прості методи, ви зможете зберегти врожай та уникнути застосування небезпечних та при цьому малоефективних пестицидів, які можуть негативно позначитися на стані здоров’я.

Рятуємо врожай від дротяника

Дротяник – не менш небезпечний і огидний шкідник бульби, ніж колорадський жук. Багато городників не з чуток знайомі з результатами його діяльності на ділянці. Дротяник – це личинка жука-ковалика. Якщо він з’явився на вашому городі, необхідно якнайшвидше вивести цього шкідника, інакше він пошкодить кожну бараболю вашого врожаю.

пошкоджена дротяником бараболя
Бульба, пошкоджена дротяником

Позбутися дротяника на ділянці досить складно. Личинки можуть жити у землі від 2 до 5 років, пробуравлюючи коренеплоди, такі як буряк, морква та особливо картопля. Особливість дротяника полягає в тому, що при настанні плюсових температур шкідник з’являється на поверхні у пошуках їжі.

Ця особливість допоможе знищити шкідника. Необхідно обробити бульби картоплі препаратом під назвою «Престиж». Однак слід пам’ятати, що цей захід вбереже врожай лише від першої хвилі шкідника. У липні, коли спостерігається повторний сплеск активності шкідливого обличчя, «Престиж» виявляється безсилим.

Тому разом із обробкою «Престижем» слід використовувати й інші способи протистояння личинці. Ось деякі з них:

  1. Потрібно взяти сиру картоплю, зрізати з неї шкірку та нанизати на паличку. Цю конструкцію закопати у землю. Коли пройде 3-4 дні, картоплину треба викопати та знищити личинок, що присмокталися до неї.
  2. Розтовкти яєчну шкаралупу, змочити її олією і насипати трохи в лунки перед посадкою картоплі. До речі, цей спосіб також добрий проти капустянки, або земляного раку.
  3. Заздалегідь замочити зерна кукурудзи, а за 14 днів до посадки картоплі посіяти їх, влаштувавши в землі по 2-3 гнізда з принадою на 1 кв. м. У кожне гніздо насипати по 15 зерен. Кукурудзу, що проклюнулася, необхідно видалити з грудками землі і спалити разом зі шкідником.
  4. Дротяники не виносять азотистих добрив, тому перед посадкою картоплі варто внести в ґрунт по 2 столові ложки сульфату амонію на 1 кв. м.
  5. Придбайте спеціальний ґрунт «Захист», у складі якого є черв’ячок-хижак нематода «Немабакт». Нематода здатна з’їсти до 100% огидного шкідника.
  6. Наступний спосіб має на увазі, що ви не використовуватимете заражену ділянку протягом одного року для отримання врожаю. На один сезон вам потрібно буде засіяти ділянку люцерною, конюшиною або горохом. Дротяники не зможуть винести сусідства бобових рослин, і покинуть вашу ділянку.

Ці прості способи дозволять вам або прогнати шкідників з ділянки, або занапастити їх і зберегти врожай картоплі.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.