Обрізаємо малину восени, влітку на навесні правильно

Своєчасна обрізка є важливим етапом догляду за малиною. Якщо обрізати малину правильно, можна отримати великий і смачний урожай. Роблять це зазвичай восени, навесні та влітку.

малина на кущі

Як правильно обрізати малину восени

Вкорочення пагонів є обов’язковим етапом підготовки кущів до зимівлі. Робити його слід гострим секатором, зріз обов’язково має бути рівним. Можна використовувати один інструмент у процесі всієї обрізки, дезінфікуючи його час від часу. Проводити процедуру варто після збору урожаю в кінці вересня або у жовтні.

Спочатку вкорочують під корінь пагони, які вже відплодоносили. Вони можуть бути як однорічними, так і більш старими.

схема обрізки малини

Також на зиму у малини варто обрізати усі пошкодженні та сухі гілочки. Після закінчення процедури кущі слід добре полити, після чого замульчувати соломою або будь-яким іншим матеріалом.

Типові помилки при обрізанні малини:

  • Не вкорочувати пагони взагалі, даючи їм вільно розростатись. Якщо правильно обрізати малину осінню, навесні та влітку, можна отримати більш кісний врожай.
  • Ігнорувати кореневу поросль навколо куща. Вона заважає нормальному живленню та розвитку рослини, тому її необхідно видаляти.
  • Пропускати обрізку навесні. Звичайну, жовту та інші сорти малини треба обрізати обов’язково весною, тоді плодоношення буде кращим.
  • Забувати, які сорти посадили. Важливо не плутати звичайні сорти малини з ремонтантними, оскільки пагони у них вкорочуються по-різному, і це також впливає на плодоношення.

Обрізка ремонтантної малини

Ремонтантні сорти відрізняються від звичайних тим, що можуть родити більше одного разу на рік. Щоб правильно обрізати ремонтантну малину, можна скористатися двома способами:

  • Перший метод полягає у низькому обрізанні. Пагони вкорочуються під корінь. Таким чином, видаляється вся надземна частина куща. Після такого способу обрізки усі шкідники та хвороби буде знищено.
  • Вкоротити пагони ремонтантної малини можна також наполовину, щоб висота чагарнику була приблизно 1 м. Такий спосіб підійде для пізніх сортів.

Як обрізати малину весною

Обрізати малину навесні також треба правильно. Зазвичай процедура проводиться після танення снігу, коли земля ще холодна.

Схема обрізки полягає у тому, що одну з частин куща обрізають приблизно до 20 см від земної поверхні, другу – на половину довжини, а третю – на 20 см зверху. Слабкі та перемерзлі гілки слід видалити під корінь і знищити.

Повинно залишитись близько 6 гілок на кущ, при цьому відстань між ними має бути не менше ніж 20 см. Вкорочують також однорічні пагони, які родять, десь на 20-40 см.

Обрізати малину весною слід правильно, інакше вона не буде добре плодоносити. Після процедури кущі дезінфікують спеціальним засобом. Якщо біля малини з’явилися зайві порослі, їх слід обережно викопати, щоб вони не заважали розвитку куща.

Як правильно обрізати малину влітку

Збільшити урожай малинового куща також можна за допомогою літнього вкорочування пагонів. Але є певні особливості, які слід знати.

Гілки, що ростуть у нижній частині куща, є найбільш сильними, але оскільки вони постійно у тіні, краще родять пагони, що знаходяться в середині. Щоб забезпечити розвиток усіх гілок, спочатку треба вкоротити верхівку куща.

обрізка малини влітку

Після настання червня кожний однорічний пагін оглянути. Ті, що мають висоту від 100 см, обрізати на 15 см. Після даної процедури гілля чагарнику почне стрімко розростатися, утворюючи нові зав’язі та у майбутньому плоди.

Не слід забувати проводити дезінфекцію інструментів та обробляти зрізи, щоб пагони рослини були здоровими.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.