Сушимо викопаний часник правильно: поради

Сушіння часнику має проходити правильно, аби продукт під час зберігання не зіпсувався. Щоб правильно висушити викопаний часник, слід знати деякі правила.

зимовий часник

Правила підготовки часнику до сушіння

Насамперед голівки потрібно очистити від землі. Це потрібно робити акуратно руками. Головки не потрібно бити одна об одну, щоб не утворилися пошкодження, які потім почнуть гнити.

Позбавлятися листя та коріння перед сушінням не варто, краще робити це під час підготовки до зберігання.

Як правильно висушити викопаний часник

Є кілька перевірених методів, які допоможуть довго зберігати часник без його псування:

  • На відкритому повітрі. Для цього голівки укладають одним шаром на будь-яку тканину та розташовують її так, щоб уникнути прямого потрапляння сонячних променів, які можуть призвести до пересушування. Завдяки цьому способу часник можна відправляти на зберігання вже через 7 днів.
  • Сушіння головками. Щоб висушити часник іншим методом, у головок потрібно прибрати коріння та листя, далі перекласти в тару та помістити в закрите приміщення. Після цього голівки покласти у невеликі мішечки чи панчохи. Так вони можуть лежати всю зиму.
  • Сушіння в косах. Цей спосіб – один з найдавніших, проте використовувати його можна вже через 3 дні після збирання овочів. Перед цим листя часнику відрізають так, щоб залишилося 30 см, а коріння зрізають до 2 мм. Коси можна плести кількома способами: на шпагаті, зі джгутом, з мотузкою.

підготовка до сушіння часнику

Яких помилок не варто допускати:

  1. Сушіння в сирому приміщенні. Не можна допускати потрапляння вологи під час цього процесу, інакше овоч пропаде.
  2. Зберігання у недосушеному вигляді. Головки повинні повністю просохнути, перш ніж надсилати їх на зберігання.
  3. Зайве обрізання бадилля та корінців. Обрізати їх слід перед самим зберіганням, а перед цим голівкам потрібно повністю висохнути.
  4. Неправильне розташування цибулин. Коли головки викладають у купу, просихають тільки ті, що знаходяться на верху, тому їх варто розташовувати одним шаром.

сушіння часнику у кошику

Як висушити часник у квартирі

Не всі мають можливість зберігати цибулини під навісом у приватному будинку. Є також спосіб сушіння часнику у квартирі без балкона.

Необхідно вибрати прохолодне місце у квартирі, куди не дістають промені сонця. Часник викласти на газету в один шар і розташувати в приміщенні так, щоб голівки не торкалися. Головки остаточно просушаться через 5-8 діб. Увесь цей час їх слід періодично перевертати, щоб вони висохли рівномірно.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.