Вибираємо садовий секатор: у чому різниця між різними інструментами

Вибрати секатор садовий не так просто. Очі розбігаються від різноманітності цих інструментів. Щоб правильно зробити вибір, потрібно визначитися: для яких садових робіт він потрібен, якої величини, наскільки зручно лежить в руці, а також яка різниця між моделями.

робота секатором

Призначення

Цей інструмент застосовується під час проведення різних робіт:

  • санітарна, омолоджувальна, сезонна обрізка дерев та чагарників;
  • проріджування, укорочування гілок;
  • декоративна фігурна стрижка;
  • зрізання квітів;
  • збирання винограду;
  • щеплення на садових рослинах.

Досвідченому садівнику має сенс придбати кілька різних інструментів.

Секатор для дачі стане в нагоді не тільки в садку, але і на грядках при обрізанні старого листя полуниці, на клумбах – при вирізанні відцвілих стебел багаторічників.

Види секаторів для саду

Залежно від будови, призначення та типу дії секатори бувають площинними, контактними, з храповим механізмом, щеплювальними. Пропонуються також секатори-сучкорізи, чагарникові, універсальні, для фігурної обрізки або збору врожаю.

Площинний

площинний секатор

Інша назва – обвідний або обхідний, за принципом дії найбільш простий у роботі. Секатор з двома паралельними лезами, що замикаються щільно, без зазорів. Верхнє ріже, нижнє охоплює та утримує гілку при зрізанні. Зрізає рівно. Це найкращий варіант при виборі садового секатора для обрізки живих гілок діаметром до 2 см і більше на м’якій деревині, наприклад, при обрізці смородини, калини.

Контактний

Контактний секатор

Різниця з площинним секатором у тому, що нижнє лезо знаходиться під верхнім і служить ковадлом. Більше підходить для обрізки сухих гілок, тому що краї при зрізі виходять недостатньо рівними. Зрізає сухі гілки діаметром від 1,5 до 2,5 см, залежно від моделі.

З храповим механізмом

секатор з храповим механізмом

Забезпечений спеціальною системою, що дозволяє відрізати товсті гілки – до 3-3,5 см – у кілька рухів, поетапно, що за великої кількості роботи досить втомлює.

Щеплювальний

щеплювальний секатор

Спеціальний інструмент, який з’явився нещодавно, полегшує завдання садівника у проведенні щеплень. Актуальний на маленькій садовій ділянці, коли на одному плодовому дереві треба прищепити кілька сортів. Має спеціальний фігурний ніж, який робить дзеркальну нарізку підщепи та щепи з високим ступенем точності, що сприяє кращій приживаності.

Сучкоріз

секатор-сучкоріз

Для обрізки високих дерев краще купити секатор-сучкоріз із телескопічною або штанговою ручкою. Сучасні моделі легкі за вагою – від 0,5 до 1,8 кг, компактніші, ніж ті, що були раніше. Висотні сучкорізи можуть бути довжиною від 1 до 4-5 м. Справляються з гілками завтовшки 2-5 см. Інструмент підвести до місця зрізу, потім потягнути телескопічну ручку.

Кущовий

секатор кущовий

Потрібен для підрізування кущів. На вигляд він нагадує великі ножиці з посиленими та подовженими ріжучими поверхнями та ручками. Для обрізки кущів просто незамінний, здатний зрізати гілки завтовшки до 2,8 см у діаметрі.

Універсальний

Універсальний секатор

Садовий секатор-ножиці відмінно підходить при стрижці трави у важкодоступних газонокосаркам місцях, для різання тонких молодих пагонів рослин до 1,5 см у діаметрі.

Для фігурної обрізки

секатор для фігурної обрізки

Призначений для надання химерних форм рослинам. Має два гостро заточені леза з тонкого металу.

Для зрізання квітів

секатор для квітів

Виробники випускають різні моделі під будь-яку руку. Асортимент включає також секатори для троянд з різним механізмом і розміром.

Секатор для обрізки винограду

секатор для винограду

При вирощуванні винограду потрібні інструменти не тільки для обрізки лози, але і для збору врожаю. Важливо вибрати хороший секатор, який не тільки зрізатиме, але й утримуватиме гроно. Подібні секатори забезпечені спеціальними пружними пластиковими елементами, які утримують зрізану частину. Підходять при збиранні врожаю винограду й інших плодів.

Догляд

Секатор садовий прослужить довго, якщо дотримуватися нескладних правил:

  1. Протирати від забруднень після закінчення роботи.
  2. Обробляти дезінфікувальними засобами.
  3. Змащувати механізми мастилом.
  4. Зберігати закритим на запобіжник у сухому місці.
  5. Ставитися дбайливо, не залишати надовго у сирому місці.

Правильно обравши секатор для саду, можна надовго забезпечити себе першокласним незамінним інструментом.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.