Це може бути небезпечно: список кімнатних рослин, які не можна тримати вдома

Більшість людей тримають вдома квіти у вазонах, бо кімнатні рослини створюють затишок та комфорт, підкреслюють стиль інтер’єру та милують око своїм виглядом і ароматами. Ринок квітів у буквальному сенсі переповнений різними екзотичними квітучими чи вічнозеленими видами, що допомагають прикрасити будинок. Але не всі задумувались над тим, що така краса може принести погані наслідки для здоров’я. Щоб уберегтись, потрібно перевірити, чи не входить кімнатний улюбленець до списку рослин, які не можна тримати вдома.

Домашні вазони, яких краще позбутись

Деякі популярні квіти можуть бути небезпечними через отруту у стеблах, квітках та листі. Часто причиною алергії, поганого самопочуття чи пошкоджень на шкірі може стати домашня зелень.

Дифенбахія

Дифенбахія

Популярною і водночас отруйною є дифенбахія. Рослина середніх розмірів з яскравим строкатим листям може викликати проблеми при потраплянні всередину організму. Симптоми через отруту соком приводять до госпіталізації. Утруднене дихання, погане самопочуття та запаморочення, опіки на шкірі – це лише невеликий перелік того, як сік квітки впливає на людину.

Фікус

Фікус бенджаміна

Невибагливий у догляді, з блискучим м’ясистим листям фікус теж може серйозно нашкодити. Сік рослини викликає наступні реакції шкіри:

  • почервоніння на ділянці взаємодії із листям;
  • опухлість епідермісу та збільшення набряків;
  • відчуття запаморочення.

При потраплянні всередину сік рослини викликає важкість дихання, нудоту, харчове отруєння.

Аглаонема

Аглаонема

Аглаонему теж не можна назвати безпечною. Хоча її плутають із дифенбахією через схожу структуру листя, вона може завдати набагато більшої шкоди. Цю тропічну красуню можна тримати вдома лише в місцях, недоступних для дітей та домашніх улюбленців, бо в її стеблах багато отруйного соку.

Молочай

Молочай кімнатний

Молочай теж у списку кімнатних рослин, які не можна тримати вдома. Сильна нудота, опіки на шкірі та запаморочення у чутливих на алергічні реакції людей – наслідок впливу шкідливого соку.

Кротон

Кротон

У будинку, де живуть малюки, не варто тримати кротон. Екзотичне деревце з цікавим листям може бути небезпечним з наступних причин:

  • Молочний сік рослини викликає сильне запалення при потраплянні на слизові оболонки.
  • Контакт з листям може спровокувати запаморочення та головний біль у алергіків.
  • При потраплянні в організм отруйні речовини кротона стимулюють блювоту та інтоксикацію.

Шкідливі квітучі рослини

Серед окрас наших будинків є і такі, яких краще уникати.

Цикламен

Цикламен

Яскравий, на перший погляд, та ароматний цикламен має отруйні стебла та корені. При контакті зі шкірою викликає запаморочення та нудоту. Небезпечно тримати квітучі вазони на кухні, у спальні та дитячій кімнатах, бо саме там є великий ризик відчути на собі вбивчу привабливість рослини.

Олеандр

Олеандр кімнатний

Олеандр називають квітковим деревом, це лідер на ринку рослин. Але у його квітах та стеблах є отруйні компоненти. Скуштувавши навіть маленький листок, можна отримати порушення серцевого ритму та запаморочення. Взаємодія з квітами приводить до отруєння. Шкідливим є навіть дим від стебел, що містить у собі небезпечні для організму людини елементи. Сухі квіти олеандру варто обривати в рукавичках і одразу викидати, бо і в них є часточки отрути.

Азалія

Азалія кімнатна

Азалію вважають квіткою закоханих, вона яскраво цвіте у зимовий період, тому сезон популярності припадає на грудень-січень. Отруйний сік є у квітах та частково в листі. Після потрапляння у шлунок може викликати діарею, ускладнене серцебиття та стати причиною коми. Якщо дитина з’їла цю квітку, то одразу потрібно звернутись до лікаря.

Вазони, які не варто тримати у спальні

Різкий аромат кімнатної лілії контрастує з ніжними квітами. Багато людей помилково вибирають цю рослину для кімнати відпочинку. Квітка провокує головний біль та негативно впливає на серцево-судинну систему.

Таку ж дію має один із видів кактуса, а саме прямостоячий трихоцереус із колючками. Аромат квітки може нашкодити нервовій системі й навіть викликати паралізований стан.

Кімнатні рослини, які не можна тримати в спальні, можуть бути не тільки екзотами. «Бабусина квітка» або герань, окрім яскравих суцвіть здатна викликати головний біль через сильне виділення вуглекислого газу. Вона особливо небезпечна для людей з астмою, бо також викликає подразнення дихальних шляхів.

Варто відмовитись від декору спальні аденіумом. Хоча дерево з великим листям та цікавими квітами і виглядає стильно, токсичні корінці і стебла можуть стати небезпечними для здоров’я. В період активності рослини великі квіти здатні викликати інтоксикацію та загострювати астматичні симптоми. Це потужний алерген, що має цікаву історію використання африканськими племенами: соком рослини отруюють наконечники стріл.

Аденіум
Аденіум

Сила кімнатних рослин

Правильно підібраний вазон не лише милує око, але й приносить затишок та комфорт у повсякденне життя. Навіть найвибагливіші квітникарі зможуть підібрати для себе кімнатну рослину, яку можна тримати вдома, і яка органічно впишеться в домашній побут. Яскравим прикладом цього є декоративна фіалка, або сенполія, відома своєю квітучістю та великою кількістю суцвіть у вазоні. Період цвітіння тривалий, за рослиною легко доглядати та вона цілком безпечна для дітей. Біла фіалка позитивно впливає на атмосферу в будинку, невибаглива у догляді та не потребує спеціальної підживи, окрім стабільного поливу.

Добре тримати у домі аїхрізон, або дерево щастя. Рослина не має у собі отруйного соку і її листя є повністю безпечним для людей. Краще тримати вазон у помірно освітлених зонах, не забувати про регулярний полив. Можна використовувати добрива, хоча аїхрізон довго перебуває у стані спокою і може не нарощувати нових листків.

Квітучий гібіскус теж можна віднести до кімнатних рослин, які можна тримати вдома. Але рослина вибаглива, бо потребує тепла у кімнаті. Є неотруйною, з гарними яскравими квітами, швидко розростається.

Прикмети з квітами на щастя та удачу

Бамбук може принести добробут та достаток. Якщо на ньому два стебла, то самотні власниці вазону можуть швидко знайти пару, три стебла – до багатства та успішної кар’єри. Базилік теж відносять до талісманів. Достатньо покласти декілька сухих листочків у гаманець, щоб там завжди були гроші. Хоча цю кімнатну рослину не можна тримати в спальні, у простір кухні духмяний вазон впишеться органічно.

Сансев’єрія, або квітка достатку, популярна завдяки своїм магічним властивостям. Це символ сили, що може захистити будинок від злих очей та принести спокій у родину. Улюблене місце цієї рослини – сонячне підвіконня, варто часто поливати вазон, щоб він активно розростався.

сансев'єрія

Аквілегія допомагає у вирішенні фінансових труднощів, хоча вибаглива у плані догляду. Згідно із вченням фен-шуй, її потрібно розміщувати у південно-східній частині буднику, тоді результат буде швидким. Цю кімнатну рослину можна тримати у спальні.

Забобони і шкода для здоров’я

Існує думка, що плющ у домі може негативно впливати на чоловіків та «задавлювати» чоловічу силу. Тому не варто тримати його види як у кімнатах, так і на вулиці. Коли будь-які квітучі рослини не цвітуть, то це може привести до бідності та фінансових труднощів господарів. Якщо цвіте гібіскус, то це означає можливі проблеми у жінок, зокрема, в особистому плані.

Сильним захисником дому вважається рослина алое. Якщо його немає, то теж можуть бути проблеми у сімейному плані. Якщо ж алое раптово засихає, то у власника можуть початись проблеми зі здоров’ям.

Якщо у будинку багато кактусів, то це призведе до пияцтва чоловіка. Також деякі види кактусів відносять до кімнатних рослин, які не можна тримати вдома. Але це пов’язано не із забобонами, а із алергічною дією та отруйними компонентами у складі вазонів.

До будь-яких забобонів варто ставитись із гумором, оскільки рослини не можуть впливати на життя своїх власників, лише якщо це не алергени або отруйні екзоти. Тому потрібно покладатись на свій смак та досвід квітникарів, перш ніж купувати вподобану рослину, і не зважати на повір’я та прикмети.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.