За допомогою використання агроволокна можна захистити врожай від шкідників, створити оптимальні умови для росту і дозрівання плодів. Для цього потрібно розбиратися в тому, якою стороною класти агроволокно, в основних різновидах матеріалу та особливостях застосування.
Якою стороною стелити агроволокно
При використанні білого або чорного спанбонду його можна розташовувати будь-якою стороною догори. Чорно-біле волокно потрібно класти білою стороною до верху. Таким чином воно найбільш ефективно сприяє зростанню рослини і дозріванню плодів.
Використання агроволокна дає змогу поліпшити умови росту і дозрівання сільськогосподарських культур. Для використання вибирають такий різновид, який якнайкраще відповідає поставленому завданню.
Треба враховувати, що відповідь на питання, чи є різниця якою стороною класти агроволокно, має значення тільки тоді, коли використовується чорно-біле полотно. Щоб зрозуміти, чому його використовують саме таким чином, потрібно більше дізнатися про цей матеріал і про особливості його застосування.
Що таке агроволокно
Нетканий матеріал виготовляють із полімерних ниток. Нетканий матеріал може мати різну щільність і колір. Його використовують для того, щоб накрити землю навколо паростків, для покриття теплиць або укриття рослин для захисту взимку від переохолодження.
Агроволокно залежно від кольору та щільності може пропускати від 50% до 80% сонячного світла. Матеріал не перешкоджає проникненню повітря і води. Особливості застосування залежать від завдань, які необхідно вирішити.
Якщо його застосовують для мульчування, то прорізають круглі отвори для рослин діаметром до 10 см. Для покриття парників беруть матеріал білого кольору. Його можна використовувати також для навісів. Коли потрібно забезпечити захист від холоду, дерева або кущі обгортають агроволокном, підкладаючи всередину гілки або інші матеріали для утеплення.
Основні різновиди
Матеріал розрізняється за щільністю. Стандартні показники становлять 17, 19, 23, 30, 42, 50 і 60 грамів на квадратний метр.
У більшості випадків застосовується агроволокно таких кольорів:
- Біле часто використовують для покриття теплиць або для укриття рослин від холоду. Присутні вироби як малої щільності, так і великої. Якщо його застосовують для захисту від холоду, то тонкий матеріал дає змогу застосовувати його за температури до –2 градусів, а той, що має середню щільність, використовується, коли мороз не перевищує –5 градусів.
- Чорне агроволокно застосовують для мульчування. Його кладуть на грядку, залишаючи прорізи для рослин. У цьому випадку використовується тільки висока щільність.
- Існує матеріал, який має чорний колір з одного боку, білий з іншого. Його зазвичай застосовують для мульчування.
Також існують різновиди жовтого або червоного кольору, але вони зустрічаються рідше.
Особливості агроволокна
Застосування цього матеріалу дає змогу скористатися такими перевагами:
- Скорочується час, протягом якого дозрівають плоди.
- Можна використовувати неодноразово. Для цього достатньо промити і висушити агроволокно. Його зберігають у складеному вигляді в місці, яке захищене від прямих сонячних променів.
- Спанбонд є екологічним матеріалом.
- Застосування не є складним.
- Використання агроволокна практично не ускладнює догляд за рослинами.
- Укривний матеріал ефективно захищає рослини.
- Укутування білим волокном може застосовуватися для захисту ще не дозрілого врожаю від птахів і літаючих комах.
Для отримання найкращого результату потрібно правильно вибрати необхідний вид і характеристики, а також знати, як правильно класти агроволокно.
Де застосовують
Тонке біле волокно можна використовувати для захисту від заморозків при посадці рослин ранньою весною. При застосуванні його пізньої осені або взимку необхідно вибрати матеріал середньої або високої щільності.
Чорне застосовується для мульчування здебільшого під час посадки плодових або ягідних культур. Результатом його використання є:
- прогрівання ґрунту;
- практично повна відсутність бур’янів;
- уповільнення випаровування вологи;
- чистота плодів.
Підвищення температури ґрунту має різний вплив на шкідників залежно від пори року. У літніх умовах перегрів робить для них перебування під тканиною нестерпним. Коли настає холодна пора року, тепліші умови можуть залучити комах для зимівлі.
Чорно-біле агроволокно розташовують на поверхні ґрунту так, щоб білий бік був зверху. Таким чином нижня частина здійснює мульчування, а верхня відбиває сонячне світло знизу на плоди і листя, забезпечуючи їм комфортніші умови дозрівання. Верхній шар не дає ґрунту перегріватися, відбиваючи сонячні промені.
У таких випадках рекомендується застосовувати крапельний полив. Тканина легко пропускає вологу, забезпечуючи їй безперешкодний доступ до коріння.
Важливо правильно закріплювати краї полотна. Це роблять, наприклад, за допомогою дерев’яних кілочків, які можна виготовити самостійно. Якщо для закріплення на краї кладуть важкі предмети, необхідно їх попередньо обернути, щоб не пошкодити полотно.
https://www.youtube.com/watch?v=gWEzgvbmoFo&ab_channel=TamaraSheptyshyn