Рослини мають особливий вплив на людей. Вони допомагають покращити повітря, створити позитивну енергетику, знайти душевну рівновагу. Мабуть, в кожному домі можна відшукати хоч один горщик з зеленим мешканцем. Професійні дизайнери чи домашні любителі флори широко використовують декоративні рослини для створення сприятливої атмосфери в оселях. Юка кімнатна є одним із найпопулярніших інструментів в побудові зеленої гармонії. Її екзотичний силует добре поєднується з різними стилями інтер’єру. Ця вічнозелена пальма стане хорошим доповненням домашньої оранжереї, зможе прикрасити вітальню чи спальню, додати затишку робочому кабінету й офісу. Кімнатна рослина юка має витончений та лаконічний вигляд. Вона не потребує багато уваги, що зумовлює її універсальність.
Догляд
Кількість та складність турботи часто стає визначальним фактором при виборі зелених улюбленців. Домашні флористи хочуть мати гарну, міцну рослину, котра не забиратиме багато часу. Догляд за кімнатною юкою не потребує великих зусиль. Достатньо дотримуватися простих правил, і гостролиста пальма радуватиме господаря живим квітучим видом:
- Правильно обране місце – запорука здоров’я цієї рослини. Для неї краще обрати південну сторону.
- Забезпечити гостролистій красуні багато світла (16-годинний світовий день) та тепла (+10°C взимку, +20…+25°C влітку). Недотримання температурного й зрошувального режиму призводить до хвороб. У юки кімнатної жовтіє лиття, вона слабне та тьмяніє.
- Поливати рослину треба обережно. Слідкувати за просиханням верхнього шару ґрунту. В теплу пору варто рясно зрошувати коріння 1-2 рази на тиждень. В холодні часи – 1 помірний полив на тиждень. Періодично можна обприскувати листочки. Така процедура допоможе збільшити яскравість.
- Раз на місяць пальму можна удобрювати мінеральними комплексами для квітучих. Підживлювати варто тільки здорових особин, не раніше ніж через 3 тижні після пересадки.
Різновиди
Ця вічнозелена рослина має близько трьох десятків різновидів. Довжина особин коливається від 80 до 200 см. Листочки вузенькі, довгі. Найпопулярніші види юки кімнатної:
- сиза;
- нитчаста;
- славна;
- алоелиста;
- коротколиста.
Всі особини цієї родини мають однакові умови для хорошого росту. Тому вище перераховані правила будуть актуальними для кожного з 30 видів.

Посадка
Як перед професійними садівниками, так і перед домашніми любителями часто постає питання розмноження та пересадки дорослої рослини. Таким чином можна збільшити власну колекцію зелених шедеврів чи зробити хороший подарунок поціновувачам флори. Юка кімнатна має кілька шляхів розмноження:
- Насінням. Це найбільш довгий та складний шлях. Повноцінно цвіте кімнатна юка рідко, тому отримати посівний матеріал непросто. Використовувати можна лише свіже насіння. Його необхідно помістити у спеціальну суміш (дерновий ґрунт/листовий ґрунт/річковий пісок в пропорції 1/1/1). Посів треба вкрити плівкою чи скляним куполом і регулярно обприскувати водою. Через місяць мають з’явитися перші сходи. Коли вони добре зміцніють, їх необхідно пікірувати в ємності діаметром 5 см та поступово переводити на домашній клімат. Через рік кімнатна юка готова до пересадки в великий горщик.
- Живцями. В цьому випадку від дорослої особини треба відділити верхню частину стовбура й розділити її на кілька частин. Місце відрізу обробити садовим варом. Відрізки помістити в суміш рівних частин торфу та піску. Посадкове місце треба вкрити скляним чи поліетиленовим куполом і помістити в тепле місце. Важливо слідкувати за рівнем вологи. В таких умовах відділені частини зможуть швидко укорінитися. Через 1,5-2 місяці кімнатна рослина юка повністю готова до пересадки та самостійного зростання.
Догляд за кімнатною юкою – справа не складна. Тому з цією рослиною добре впорається навіть садівник-початківець. А її витончена краса вдало доповнить будь-який квітник. Цвіте кімнатна юка дуже гарно. Пишне суцвіття з ніжних квіточок не залишить байдужим жодного глядача.