Клеїмо на смартфон захисне скло з гелем правильно

Екран є однією з найуразливіших частин будь-якого гаджета, будь то звичайний планшет або просунутий айфон. Спеціальна плівка з поліуретану або силіконовий чохол здатні запобігти появі тріщин, подряпин та сколів на дисплеї техніки. Але все ж таки найкращим засобом по праву можна назвати захисне скло. Висока надійність і проста установка – одні з головних переваг. Важливо лише заздалегідь з’ясувати, як клеїти захисне скло з гелем на смартфон, і суворо дотримуватись інструкції. Тоді ваш мобільник завжди виглядатиме як новий!

скло з гелем для телефона

Зміст: сховати

Що таке захисне скло з гелем

Всі сучасні сенсорні телефони оснащені функцією тачскріну, а це означає, що контакт користувача з екраном смартфона відбувається практично постійно. Тому особливо важливо, щоб на його поверхні не було дефектів, відколів і нерівностей, що виникають при падінні або інших механічних пошкодженнях гаджета. Приклеїти захисне скло на телефон – чудовий спосіб запобігти поломці та зберегти його привабливий зовнішній вигляд. Крім цього, спеціальне скло для захисту екрану має й інші важливі переваги:

  • Твердість та міцність скла забезпечує високу надійність та тривалість його експлуатації за будь-яких зовнішніх умов.
  • Спеціально розраховані вирізи під динаміки та камеру дозволяють без проблем користуватися всіма функціями смартфона.
  • Прозорий силікон, з якого виготовлено скло, створює ідеальну світлопроникність, не спотворює картинку на дисплеї, чітко передає всі кольори.
  • Сучасне покриття моментально передає на екран усі тактильні команди користувача та забезпечує швидкий відгук пристрою.
  • Особливий рідкий гель, що входить у комплект до скла, дозволяє приклеїти його ідеально рівно та уникнути появи зазорів та бульбашок.

Існують як універсальне захисне скло, так і скляні панелі, створені під конкретну модель телефону. Наприклад, спеціальне скло для Xiaomi Redmi ідеально ляже на екран і буде абсолютно непомітним на його поверхні.

Інструкція з наклейки скла

Наклеювання захисного скла на смартфон – досить проста і швидка справа, яка не вимагає багато сил та особливих умінь. Проте в ній є свої тонкощі, завдяки яким поява надійного захисту на екрані смартфона залишається практично непомітною для оточуючих.

Організація робочого місця

Щоб приклеювання скла на дисплей телефону пройшло ідеально, важливо заздалегідь підготувати місце, де проводитиметься процедура. Фахівці рекомендують займатися наклейкою скла у ванній або на кухні, адже у цих приміщеннях зазвичай найменше пилу, що перешкоджає рівному встановленню захисту. Кімнату слід попередньо провітрити, а також протерти робочий стіл вологою ганчіркою для усунення найдрібніших частинок бруду. Виконувати всі маніпуляції з пристроєм найкраще у медичних рукавичках.

Важливо правильно налаштувати освітлення: світло повинне падати на робочу поверхню так, щоб не створювати відблисків і тіней.

Інструменти

Для правильної установки захисного скла потрібні:

  • спеціальна ганчірка з мікрофібри для витирання пилу;
  • серветки зі спиртовим просоченням;
  • ножиці;
  • прозорий скотч;
  • рідина для очищення екрана;
  • шпатель або звичайна пластикова картка.

Рідину для очищення екрана гаджета можна зробити самостійно. Для цього потрібно змішати воду зі спиртом у пропорції 5 до 1, додати трохи рідини для миття посуду і просочити розчином, що вийшов, шматок м’якої тканини.

Підготовчі роботи

Перш ніж приступати до наклеювання скла, необхідно вимкнути пристрій, зняти чохол і прибрати старий захист екрана, якщо він був. Після цього ретельно протерти екран серветкою, просоченою спиртом, позбавивши таким чином дисплей найменших частинок бруду та пилу. Потім промокнути сухою м’якою тканиною, щоб уникнути розводів.

протирання екрана смартфона

Також потрібно провести попередню примірку скла: для цього прикласти його до екрана мобільного телефону, перевіряючи, чи всі вирізи збігаються з отворами гаджета.

Наклейка захисного скла

Щоб правильно та рівно наклеїти захисне покриття, необхідно:

  1. Приклеїти до задньої панелі смартфона канцелярський скотч таким чином, щоб його край виходив за межі девайсу.
  2. Зняти із захисного скла плівку та підкладку.
  3. Зафіксувати скло за допомогою скотчу за принципом «відкритої книги».
  4. Акуратно укласти скло на екран, поступово просуваючись від одного краю до іншого.
  5. У разі появи здуття та бульбашок обережно підняти в цьому місці скло за допомогою шпателя або пластикової картки. Прибрати сміття шматочком скотчу. Покласти захисне покриття назад.
  6. Зафіксувати скло на дисплеї, ретельно протерши і розгладивши його сухою серветкою. Переконатись у щільному приляганні до екрану.

В результаті цих дій повинен вийти гладкий екран, без нерівностей та відшарування.

Захисне скло досить гнучке, але при наклеюванні на нього не можна сильно натискати. Подібні дії загрожують появою тріщин або навіть розломів.

Плюси та мінуси наклейки захисного скла з гелем

При виборі захисту для екрану смартфона слід пам’ятати, що захисне скло з гелем має наступні переваги перед іншими засобами:

  • Найбільш високий рівень захисту від відколів та подряпин при механічних пошкодженнях.
  • Порівняно низька ціна.
  • Шляхетний зовнішній вигляд.
  • Просте встановлення.
  • При серйозному пошкодженні екран смартфона він не розлетиться на дрібні уламки, а залишиться під склом.

Мінуси при використанні скла можуть з’явитися лише у разі придбання дешевого захисного покриття низької якості, а також за його неакуратної установки. Тоді на поверхні скла швидко з’являться подряпини та здуття, а саме воно буде виглядати на девайсі стороннім елементом.

UV захисне скло

UV-скло – одна з найновіших розробок у сфері захисту екранів. Таке захисне покриття має особливу твердість, надійність і довговічність завдяки гарту ультрафіолетом. Призначено воно насамперед для смартфонів зі сферичними екранами.

ультрафіолетове скло

UV-скла дуже зручні у використанні, а ідеальна прозорість робить їх практично непомітними на екранах гаджетів. При цьому деякі моделі можуть мати на краї стильну чорну рамку.

Як приклеїти UV-скло

Метод приклеювання UV-скла дещо відрізняється від звичайного скляного покриття. Процедура займає трохи більше часу та включає наступні етапи:

  1. Очищення екрану смартфона від забруднень.
  2. Розподіл клейового гелю на поверхні дисплея.
  3. Прикладання UV-скла.
  4. Обробка приклеєного скла за допомогою ультрафіолетової лампи, яка повинна нагрівати його до повного затвердіння.
  5. Видалення надлишків гелю.

При продажі, крім самого скла, в комплект зазвичай входять гель та мініатюрна ультрафіолетова лампа, яку можна використовувати надалі. Через це ціна на UV-скла завжди дорожча, ніж на звичайні.

Відмінності UV-скла від звичайного

Основною особливістю ультрафіолетового скла є його незвичайна міцність і довговічність. Також після встановлення воно повністю закриває старі подряпини та відколи на екрані, повертаючи гаджету презентабельний вигляд. Але найважливішою відмінністю залишається унікальна комплектація та незвичайний спосіб встановлення.

Інші види захисту для екранів

Крім звичайного скла, існують інші засоби захисту екрана від пошкоджень. Найбільш популярним є захисна плівка. Вона може бути наступних видів:

  • Традиційна – найпростіша плівка, буває матовою або глянсовою. Надійно захищає від подряпин, має низьку ціну.
  • Поліуретанова – особливо міцна та здатна до самовідновлення, тобто до стирання і затягування подряпин, що утворилися на ній. Найдорожчий за ціною варіант.
  • Гідрогелева – міцна, абсолютно прозора плівка, створена на основі полімерів. Не боїться вологи, при цьому чудово приховує навіть великі дефекти.

До головних переваг усіх плівок можна віднести досить невисоку ціну, а також їхню непомітність на дисплеї пристрою. Проте такий захист має й недоліки: перш за все, це недовговічність і слабка опірність ударам, тріщинам та іншим серйозним ушкодженням.

наклеювання захисного скла

Також гарний спосіб захистити екран телефону – встановити на ньому рідке скло. Це спеціальна безбарвна емульсія, яка наноситься на дисплей і, тверднучи, перетворюється на скло. До основних переваг такої нанорідини належать непомітність, водонепроникність, простота нанесення та надійність у плані запобігання появі подряпин. Серед недоліків виділяються недовговічність та нездатність захистити телефон від серйозних пошкоджень.

За допомогою рідкого скла можна убезпечити не лише екран, а й інші частини смартфона. Для цього засіб наноситься на його камеру та задню частину.

Лайфгаки від майстрів

Рівно наклеїти захисне скло виходить далеко не завжди і не у всіх. Щоб полегшити цей процес, фахівці рекомендують додатково придбати спеціальні засоби:

  • Рідина Liquid від бульбашок з повітрям. При нанесенні заповнює весь порожній простір під склом, прибираючи таким чином дефекти, що утворилися, і дозволяючи покриттю ідеально рівно лягти на екран.
  • Рідина для заливання стиків. Ідеальна для телефонів із згинанням екрана. Заповнює всі стики, дозволяючи прямому склу повністю прилягати до дисплея. Завдяки цьому захист стає практично непомітним, надійно тримається на поверхні телефону, а в стики не набивається пил та бруд.

Поширені запитання

Пропонуємо відповіді на найпоширеніші питання щодо наклейки.

Я нерівно встановив захисне скло. Чи можливо відклеїти його з екрана, а потім приклеїти назад?

Можливо. Але зробити це бажано протягом кількох секунд.

Чи можна не знімати захисну плівку зі смартфона під час приклеювання захисного скла?

Краще все ж таки зняти. Якщо між плівкою та склом залишиться простір, туди постійно потраплятиме пил.

Чи можна захистити екран за допомогою звичайного клею?

Не можна. Звичайний клей не призначений для роботи із екраном смартфона. Подібні експерименти можуть завдати непоправної шкоди вашому телефону!

Чи відрізняється встановлення захисного скла на iPhone від цієї процедури для телефонів, що працюють на базі Android?

Сам процес нічим не відрізняється. Різниця може бути лише у розмірах та вартості скла, залежно від моделі смартфона.

Як видалити старе захисне скло

Зняти старе захисне покриття можна за допомогою тонкого пластику (наприклад, пластикової карти) або міцної рибальської волосіні.

Зняття скла пластиковою карткою проводиться так: край захисної поверхні підчіпляється таким чином, щоб пластик опинився під нею. Плавний рух картки від країв до центру смартфона запускає під скло повітря, дозволяючи захисту безперешкодно відокремлюватися від екрану.

При використанні волосіні її потрібно натягнути обома руками, підчепивши з її допомогою найміцніший кут скла. Здійснюючи рухи вліво вправо, поступово просуватися до протилежного куту захисної поверхні, а потім – до центру.

Повністю відокремивши скло, екран девайса необхідно ретельно протерти м’якою тканиною, після чого можна приступати до встановлення нового захисту.

Скільки коштує наклеїти скло з гелем

Приклеювання захисного скла на дисплей телефону – досить копітка справа, що вимагає акуратності та точності рухів. З цієї причини деякі люди бояться самостійно проводити процедуру, воліючи довірити її фахівцям. Дану послугу часто пропонують магазини цифрової техніки, причому за умови покупки у них гаджета вона може навіть надаватися безкоштовно.

Чи сховає скло подряпини на екрані

Від наклеювання захисного скла вже наявні дефекти на дисплеї смартфона не зникнуть, але стануть набагато менш помітними. Крім того, скло надійно запобігає появі нових.

Чи варто купувати UV-скло

UV-скло – практично безальтернативний варіант для смартфонів із сильно закругленими краями, тому що звичайний захист на них виглядатиме неестетично. Більше того, таке покриття краще вбереже екран гаджета від пошкоджень та вміло приховає подряпини.

Як відклеїти UV-скло

Зняття скла з ультрафіолетовим захистом проводиться так само, як і звичайного. Важливо лише не використовувати металеві предмети: вони можуть серйозно пошкодити дисплей телефону.

Як довго прослужить захист екрана з гелем

Термін служби виробу залежить від інтенсивності використання гаджета, а також від виду та якості власне захисної поверхні. Якісні захисні стекла з гелем служать від півроку до року, UV-скло – трохи довше. Захисні плівки – найнедовговічніші, їхній термін експлуатації триває лише кілька місяців.

Чи захистить гель-скло від відколів

Захисне скло цілком здатне вберегти екран смартфона від пошкоджень, отриманих внаслідок ударів чи падіння.

На відміну від захисних плівок, які просто візуально приховують подряпини та дрібні дефекти, воно справді запобігає появі тріщин та відколів.

Встановлення захисного скла – один із найкращих способів уберегти крихкий екран сенсорного телефону від різноманітних пошкоджень. Міцне, надійне та довговічне скло, яке можна легко встановити самостійно, дозволить безбоязко та активно використовувати гаджет у будь-якій життєвій ситуації.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.