Як просувати NFT-проєкти: основні майданчики

У сфері створення та продажу NFT-продуктів зараз висока активність. Регулярно з’являються нові тренди, і якщо вгадати концепт, то можна потрапити до числа удачливих продавців. Для цього недостатньо просто створити продукт (а це насправді не просто і не безплатно) і чекати, доки ним зацікавляться та куплять. Навіть найунікальнішу та художньо цінну колекцію потрібно просувати та розкручувати.

Як просувати NFT проекти

Що сьогодні відбувається на ринку NFT

Зараз ринок NFT переживає не найкращі часи, що спричинено складною ситуацією у світі. У той самий час продовжують розвиватися такі технології, як метавсесвіти. Фактично поки що не запущено жодного повноцінного метаверсу, проте люди вже багато що можуть робити у цифровій реальності:

  • накопичувати віртуальну валюту та обмінюватися нею;
  • грати в розраховані на багато користувачів ігри;
  • купувати предмети мистецтва як токени;
  • спільно з іншими користувачами працювати у 3D-просторі.

Творцям віртуального продукту особливо цікаво, як його продавати, щоб отримувати добрий прибуток.

метаверс

Що робити спочатку

Ще до того, як створювати NFT-товар, потрібно продумати стратегію просування (маркетинг). Для цього:

  1. Оцініть свої можливості. Складіть два списки: що ви можете зробити самостійно, а що – за допомогою фахівців.
  2. Складіть графік просування, у якому пропишіть завдання та терміни їх реалізації.
  3. Зберіть активну команду однодумців, які зацікавлені у тому ж самому, що й ви.
  4. Зацікавте своїм продуктом якомога більше користувачів інтернету. Скористайтеся соцмережами, каналами у месенджерах, спільнотами за інтересами. Продумайте концепцію – продукт має бути оригінальним, сучасним.

Майданчики для просування NFT: огляд

Перш ніж створювати свій продукт, потрібно зібрати навколо себе аудиторію, яка:

  • знає, що ви збираєтесь робити;
  • надала номер свого гаманця (це називається також «занести до вайтліста»);
  • досить велика у перерахунку ціну вашого продукту.

Робити NFT до того, як ці цілі досягнуті, немає сенсу. Є ризик залишитися в мінусі, витративши час та гроші. Шукати та створювати авдиторію – важливий момент, і зробити це можна на наступних платформах.

Discord

Discord

Платформа зараз виступає основною у просуванні NFT. Для успішного розкручування потрібно:

  1. Завести та налаштувати власний сервер.
  2. Запросити на сервер спільноти.
  3. Створити обговорення та гайп.

У Дискорді зручно спілкуватися з покупцями, відповідати на їхні запитання щодо вашої пропозиції.

Twitter

Twitter

Твітер дуже популярний щодо проведення інформаційних кампаній про продукт. Також тут можна черпати ідеї, як просувати свій NFT. Підпишіться на гештеги, тематичні блоги, знаменитостей та забезпечених персон (вони часто хваляться своїми придбаннями у Твітері). Так ви будете в курсі того, що відбувається в криптосередовищі. Не забувайте про активну участь: читайте та коментуйте, ставте лайки, заводіть корисні знайомства.

Telegram

Telegram

Один із варіантів, який може «вистрілити» при вдалому збігу обставин. Аудиторія тут не така численна, як на двох попередніх майданчиках. Натомість є можливість купувати рекламу на каналах, де справді сидять реальні користувачі. Для цього потрібно добре дізнатись про інтереси майбутніх покупців.

Facebook, Instagram

Facebook, Instagram

Ці майданчики допомагають підняти зацікавленість у продукті практично безкоштовно. Регулярно розповідайте передплатникам, чим ви займаєтеся, який проєкт плануєте, дізнавайтеся про їхню думку. Це підніме довіру до вас.

Інфлюєнсери

Інфлюєнсери

Лідери думок – один із найпотужніших маркетингових інструментів. Їм довіряють, вони мають аудиторію, яка цікавиться приблизно одними й тими самими темами. Ви можете вийти на блогерів, які роблять контент по криптовалютах та всьому, що з ними пов’язано. Вартість просування через інфлюєнсерів, можливо, і суттєва, але коефіцієнт конверсії досить високий.

TikTok

TikTok

Не потрібно легковажно ставитись до цього каналу просування. Тут можна повністю безкоштовно зібрати зацікавлених людей, просунути свій проєкт, зацікавити майбутніми продуктами. Для цього потрібно часто публікувати контент, щоб аудиторія не втратила інтересу.

Reddit, Product Hunt, Medium, Linkedin та подібні

редіт

Тут також потрібний регулярний контент. Пишіть цікаві, корисні пости, розповідайте про історію створення ваших продуктів, їхні особливості тощо. Інформації має бути багато, а її надходження – постійні.

Свій сайт

програміст

Маючи власний майданчик, використовуйте можливі методи просування:

  • пошукова оптимізація;
  • реклама;
  • купівля посилань тощо.

Урізноманітнюйте контент, додавайте не лише тексти та фото, а й опитування, корисні сервіси.

Останні два методи хороші ще й тим, що інформація про ваш токен індексується пошуковими системами та потрапляє в результати видачі. Продукт можна буде просто загуглити.

Маркетплейси

OpenSea

Такі торгові майданчики, як OpenSea, Solana, Foundation та інші є одночасно інструментом створення, місцем розкрутки та продажу NFT-продукту. Слід створити облікові записи на декількох платформах одразу, прикріпити посилання на свої соцмережі, сайт тощо.

Як зацікавити людей у покупці вашого NFT-продукту

Щоб цифровий продукт побачила цільова аудиторія та захотіла купити, можна скористатися кількома методами:

  1. Переконати у можливості заробити на продукті. Заробіток більш ніж реальний, якщо потрапити у хвилю гайпа. Якщо ви очікуєте, що якийсь товар потрапить до топів популярності, купуйте NFT для перепродажу. А якщо ви є творцем продукту, то постарайтеся створити гайп. У цьому допоможе накрутка в соцмережах та Discord.
  2. Показати мистецьку цінність NFT. Для цього продукт має бути справді привабливим, зокрема, для колекціонерів.
  3. Мати власний бренд. Це більш актуально для іменитих художників, які вже продали якийсь токен.
  4. Спиратися на фанів. Спортивні, музичні, аніме-фанати та інші – істотна частина аудиторії.
  5. Обіцяти бонуси у реальному житті. Наприклад, деякі автори картин після продажу NFT-версії віддають оригінал покупцю. На дрібних проєктах можна додатково дарувати колекційні картки, квитки на найкращі місця на спортивних змаганнях.

Де шукати допомогу

Численні послуги пропонують накрутку в соціальних мережах та інших каналах. При просуванні токена цього практично неможливо уникнути:

  • Якщо ви тільки задумали свій перший NFT і ще не маєте спільноти, то накрутка допоможе створити шум.
  • Реальні люди, коли бачать велике обговорення, довіряють продукту більше.

Також можна використовувати розсилку в Discord. Для цього існують спеціальні сервіси. Так, на цій платформі зручно скористатися програмою OneDash. Розсилка учасникам сервера Discord дуже важлива.

Для будь-яких робіт з просування можна пошукати виконавців на фріланс-біржах. Зручно делегувати завдання тим, хто вже має досвід. Наприклад, щоб організувати активність на сервері Discord, можна зпарсити листування зі схожих обговорень. Зробити це може програміст чи сервіс для розкручування.

Висновок

Для успішного продажу потрібно ще до створення токена зібрати ком’юніті. Способи це зробити різні, але мета одна – підняти зацікавленість у вашому продукті. Для цього можна використовувати такі канали, як соцмережі, Discord, контентний маркетинг через власний вебсайт і майданчики для публікацій. Ефективність показує звернення до інфлюенсерів та лідерів думок.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.