Якісні та надійні гарнітури: як правильно вибрати навушники

Стильна гарнітура для прослуховування аудіо незамінна у повсякденному житті. Навушники розрізняються конфігурацією, розміром, технічними параметрами, оформленням та іншими особливостями. Основні вимоги до аксесуарів – висока якість звуку, гучність, шумоізоляція та чутливість. Усі пристрої звучать неоднаково – видають панорамний звук або деталізують частоти, передають баси, півтони. Щоб розібратися, як вбирати навушники правильно, потрібно орієнтуватися не лише на ціну, а й на параметри моделей.

кольорові навушники

Акцент на технічні характеристики

Перед покупкою гарнітури необхідно враховувати, що доведеться йти на деякий компроміс. Непросто підібрати варіант, ідеальний у всіх відношеннях. Асортимент моделей вражає – вакуумні навушники, внутрішньоканальні, накладні, відкриті, закриті. Варто відштовхуватися від трьох ключових критеріїв: якість звуку, портативність, цінова доступність. Також слід вирішити, які вимоги до пристроїв найважливіші для користувача – гучність, комфорт або стильний дизайн. Тому перед придбанням навушників слід розглянути основні технічні характеристики.

Діапазон частот

Цей параметр відображає спектр звуків, що здатні відтворювати навушники. Стандартний діапазон варіюється від 20 до 20 000 Гц. Деякі сучасні моделі виходять за ці межі, але не дають користувачеві особливих переваг, оскільки людське вухо не сприймає інших частот. На якість звуку впливає і ця характеристика.

Чутливість

Показник відповідає за гучність звучання гарнітури. Чим вище номінальна чутливість, тим голосніше відтворюється музика. Для звичайного використання підійде модель із чутливістю 95-100 дБ та трохи більше. Якщо параметр становить 80 дБ, тривале прослуховування музики викликає стомлюваність, головний біль, проблеми з органами слуху.

Потужність

Ця характеристика свідчить про межі гучності навушників. Розкрити повністю потенціал потужності можна при використанні стаціонарних підсилювачів, що забезпечують яскраве та насичене звучання. Коефіцієнт потужності варіюється від 1 до 5000 мВт. Якщо обирати навушники для телефону, комп’ютера або планшета, параметр не має значення.

Амплітудно-частотна характеристика

Крива АЧХ відображає тональний баланс звуків, розділений на частоти, графічно візуалізується. Чим менше різких стрибків на графіку, тим більше збалансовані звучання та тональність аудіоматеріалу, що відтворюється. Якщо вигинів багато, навушники «басові». Ідеально чистий звук дає гарнітура, АЧХ якої наближається до рівної лінії.

Опір

Впливає на якість звучання та енергоефективність пристрою. У портативній техніці встановлено модулі на 13-32 Ом. Виробники гарнітури рекомендують підключати навушники до мобільного гаджета з опором 40-60 Ом, щоб досягти повноцінного звучання.

Високий показник опору швидше розряджає батарею. Що нижче значення, то вище акустичний потенціал гарнітури. Параметр важливий для покупця, що купує потужні навушники для роботи з серйозною аудіотехнікою.

Інші особливості

В інструкції виробника користувач бачить велику кількість параметрів та характеристик, що ускладнює вибір моделі. Потрібно трохи орієнтуватися у цих показниках, щоб купити якісну гарнітуру:

  • Рівень вологозахисту IP. Індекс від 2 до 8 показує ступінь захищеності аксесуара від бризок, слабких та сильних водяних струменів, попадання під воду.
  • Мікрофон. Основні варіанти: мікрофон на дужці, на кабелі, вбудований у корпус, у приймачі, у кріпленні.
  • Інтерфейс підключення. Різновиди роз’ємів: micro-Jack (2.5 мм), найпоширеніший mini-Jack (3.5 мм), на два штекери mini-Jack (2×3.5 мм), Jack (6.35 мм), Bluetooth у версіях 2.0-5.2, радіоканал, ІЧ-канал, а також порти типу USB-A, MicroUSB, USB-C та Lightning.
  • Конструкція штекера – прямий, Г-подібний чи під кутом 45 градусів.
  • Формат звуку – моно (одноканальний), стерео (двоканальний), 5.1 («обтічний», багатоканальний).

Гарнітура відрізняється за типом, довжиною, методом підведення кабелю, радіусом дії, діаметром динаміків, типом і кількістю випромінювачів, коефіцієнтом гармонічних спотворень. При виборі аксесуарів слід звернути увагу на допоміжні опції:

  • вбудована система шумозаглушення;
  • відключення мікрофона кнопкою або перемикачем;
  • наявність власного регулятора гучності;
  • автоматичне зупинення відтворення;
  • вбудований підсилювач потужності;
  • зовнішня звукова карта;
  • Multipoint для Bluetooth-підключення до кількох пристроїв;
  • вбудований плеєр, картридер, пам’ять.

Нюансів досить багато, і кожна характеристика має значення. Навушники виготовляють із пластику, металу, дерева. Окремі моделі комплектують FM-приймачем, сенсорним керуванням, NFC-чіпом, підсвічуванням. У наборі можуть йти силіконові або поліуретанові насадки, заушні дужки або кліпси для носіння навушників, додатковий кабель, подовжувач, кейс-чохол, кейс для заряджання.

тримач для навушників

Різновиди навушників за типом підключення

Через величезний асортимент аксесуарів класифікувати гарнітури можна умовно. Залежно від ціни виробники випускають бюджетні, середньоцінові та дорогі пристрої. За типом підключення розрізняють три категорії гарнітур.

Бездротові

З’єднання здійснюється за допомогою Bluetooth, радіо- або ІЧ-каналу. Навушники без дротів зручні у використанні, діють у радіусі 10 метрів від пристрою, що відтворює звук. Оснащені вбудованими акумуляторами з гарною автономністю. Бездротовий аксесуар має компактні габарити, якісну звукоізоляцію, спрощену стерео-гарнітуру. Пристрій потрібно періодично заряджати.

бездротові навушники з кейсом

Дротові

Підключаються до джерела сигналу за допомогою кабелю. Характеризуються захистом від перешкод, високою надійністю, довговічністю, мінімальними акустичними спотвореннями. Навушники працюють необмежений час, їм не потрібне власне живлення. Відрізняються великим асортиментом та невисокою ціною. Єдиний мінус – дальність дії лімітована довжиною дроту.

рожеві навушники

Комбіновані

Це бездротові навушники зі знімним кабелем. Такий варіант забезпечує користувачеві комфортне прослуховування аудіоматеріалу вдома та на вулиці. Можна підключати пристрій стаціонарно або через смартфон. Гарнітура оснащена бездротовим адаптером через Bluetooth. Іноді випускаються у вигляді провідних зі стандартним штекером.

навушники зі знімним кабелем

Типи за конструкцією

У цьому плані розрізняють численні типи навушників.

Повнорозмірні

повнорозмірні навушники

Великі за розміром пристрої, що охоплюють та закривають вухо зовні. Залежно від оформлення бувають:

  • закриті моделі з високим ступенем звукоізоляції, потужним ефектом занурення у звук;
  • відкриті навушники, що забезпечують достовірне звучання та пропускають більшу частину зовнішніх звуків;
  • напіввідкриті варіанти, найбільш зручні у використанні.

Накладні

накладні навушники

Різновид навушників зовнішнього типу з професійними накладками supra-aural, завушним або дугоподібним кріпленням. Тому їх часто плутають із повнорозмірними моделями. З переваг можна відзначити високу гучність, достатнє відсікання зовнішніх шумів, потужність динаміків. Реалістично передають звучання, підходять для тривалого носіння, універсальні.

Внутрішньоканальні

внутрішньоканальні навушники

Мініатюрні пристрої, що вставляють у вушний прохід. Вироби оснащені гумовими чи силіконовими накладками. Поєднують високу якість звуку, оптимальну гучність, насичені баси з гарним ступенем звукоізоляції. Деякі моделі виробники комплектують жорсткою дужкою для надійнішої фіксації. Такі пристрої називають вставними чи вакуумними.

Вкладиші

навушники-вкладиші

Аксесуари у формі таблетки із стандартним розміщенням на вусі без глибокої фіксації. Основні переваги:

  • невисока ціна;
  • мінімальну шкоду для органів слуху;
  • компактні розміри;
  • природна звукопередача.

Звучать навушники натурально, оскільки належать до гарнітури відкритого виконання. Їх зручно носити із собою завдяки портативності.

Внутрішньоканальні моделі та вкладиші бездротового та комбінованого типу можуть комплектувати кріпленнями на шию. У повнорозмірних навушниках для комфортного користування встановлюють поворотні чаші, що дозволяє аксесуарам підлаштовуватися під форму голови.

5 популярних виробників навушників

Виготовленням навушників займаються багато компаній. Серед них є імениті бренди та маловідомі виробники гарнітури. Щоб зробити правильний вибір і визначити, які навушники найкращі, можна орієнтуватися на рейтинг найбільш популярних та затребуваних аксесуарів.

Sennheiser

Німецька фірма дуже популярна у шанувальників музики. Основний упор компанія робить на інновації та Hi-Fi рішення, високу якість складання та звучання. Виробник випускає бюджетні, середньоцінові та дорогі моделі у всіх категоріях – вкладиші, внутрішньоканальні, накладні та повнорозмірні навушники. Популярні аксесуари бренду – Momentum True Wireless 2, WirelessHD 560S, Momentum 3 Wireless.

Sony

У лінійці товарів японського виробника представлені всі різновиди навушників, динамічні та арматурні пристрої. Є незвичайні моделі у вигляді плеєрів та водонепроникних аксесуарів. Продукцію відрізняють три основні переваги:

  • фірмовий звук ВЧ (легкий, яскравий);
  • гарна якість;
  • цікаві технічні рішення

Популярні навушники компанії Sony – WH-1000XM4, WF-1000XM3, MDR-XB50AP.

JBL

Відомий американський бренд бездротових та дротових навушників, портативної акустичної техніки. Для гарнітур характерні басовий звук, якісне складання, прийнятна ціна. До особливостей пристроїв JBL належать яскравий ексцентричний дизайн та фірмовий звук з акцентом на низькі частоти. Асортимент навушників виробника вражаючий. Ви можете вибрати моделі CLUB 950NC, Live 300TWS, C100SI, орієнтовані на молодь.

Beyerdynamic

Відомий німецький виробник, який сконцентрував свою діяльність на випуску аудіопристроїв. Популярність навушникам фірми принесли студійний моніторний звук, висока якість складання, рівне звучання, акцентоване на високочастотний діапазон. У лінійці компанії студійні моделі, аудіофільські повнорозмірні навушники та простіші бюджетні аксесуари. Попит мають гарнітури DT 770 Pro, Aventho Wireless, Custom Street.

Marshall

Випускає навушники, спеціально призначені для роботи в парі з мобільним пристроєм. Компанія виробляє техніку в різних сегментах – дротові навушники, бездротові, повнорозмірні, накладні, внутрішньоканальні гарнітури, вкладиші. У дизайні простежується акцент на ретро-стилістику та рок-спрямованість. В аксесуарів V-подібна крива АХЧ, гарна динаміка та потужні баси. Із моделей можна відзначити Monitor II ANC, Major IV, Major III Bluetooth.

Заслуговує на увагу акустична техніка та інших виробників – Shure (США), Audio-Technica (Японія), Xiaomi (Китай), HyperX (США), Huawei (Китай).

Рекомендації щодо вибору аксесуарів

Перед покупкою гарнітури потрібно визначитися, для чого потрібні навушники та в яких умовах ви плануєте їх використовувати. Вибір досить великий і різноманітний, тому підбирати модель варто відповідально. Рекомендації експертів:

  1. Вдома та в офісі зручно слухати музику через повнорозмірні навушники, які повністю закривають вухо і добре сидять на голові, або ж накладні моделі. Це забезпечує спокійне тривале прослуховування. Приклад: Meizu HD50. Також підходять аксесуари закритого акустичного типу із гарною звукоізоляцією. Бажано, щоб пристрої були виконані з якісного матеріалу – велюру або синтетики.
  2. У місті важливо не втрачати зв’язку з реальністю, щоб не потрапити в аварію. Для прослуховування музики у маршрутці чи метро краще вибирати внутрішньоканальні навушники. Вони надійно фіксуються всередині слухового проходу (приклад: Xiaomi Hybrid Pro HD), що добре підходять при переміщенні в щільному потоці людей. Моделі доповнюються амбушюрами із силікону або насадками із пористої піни.
  3. Для занять спортом на вулиці або в тренажерному залі варто вибирати бездротові гарнітури з допоміжними кріпленнями на шиї або всередині слухового проходу, наприклад, Xiaomi Mi Sports. Є спеціальні спортивні моделі блютуз-навушників із датчиками фізичної активності. Можна слухати треки та не відволікатися від вправ.
  4. Подорожувати варто із гарнітурою, яка практично повністю відсікає шум. У дорозі ця характеристика є особливо актуальною. Ви можете зупинити вибір на дротовій моделі або бездротовому аксесуарі. Бажано, щоб пристрій мав складну конструкцію – менше ризику пошкодити гарнітуру в транспорті.
  5. Геймери надають перевагу потужним повнорозмірним навушникам з різними опціями. Моделі комплектуються вбудованими або знімними мікрофонами, довгим стаціонарним кабелем з надійним обплетенням. Аксесуари виконані із застосуванням технології об’ємного звуку. У техніки має бути високий показник шумозаглушення.

Яких помилок уникати при покупці

Існує кілька поширених помилок, яких припускаються при покупці гарнітури. Щоб зробити вибір правильно, необхідно враховувати кілька простих порад:

  • висока ціна – не показник хорошої якості аудіо;
  • навушники обов’язково повинні бути зручними, не тиснути на голову та вуха;
  • небажано купувати моделі із чутливістю нижче 80 дБ;
  • питання шумоізоляції залежить від умов використання;
  • брендові моделі не завжди кращі за нерозрекламовані товари.

Яку інформацію уточнити у продавця

У деяких магазинах покупцям дозволяють перевірити навушники шляхом прослуховування. Але це стосується повнорозмірних, накладних моделей і вкладишів. Слухати внутрішньоканальні аксесуари продавці не дозволять.

Виробники такої техніки зазвичай не встановлюють гарантії на рік, але 1-6 місяців обслуговування може діяти. Перед покупкою потрібно переглянути технічні характеристики та перевірити комплектність гарнітури, заявлену виробником.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.