Навушники – один із найпопулярніших видів сучасних гаджетів. Вони потрібні щодня для користування смартфоном, ноутбуком, плеєром. Щоб правильно вибрати навушники, слід визначити, які характеристики бувають взагалі і які потрібні саме вам.
Виберіть потрібний тип
Насамперед навушники поділяються за типом конструкції. За цим критерієм виділяють такі моделі аксесуарів:
- Вставні – вони ж «ґудзики», «крапельки», або вкладиші. Недорогі та найпоширеніші, вони вставляються в раковину вуха.
- Внутрішньоканальні, ще їх називають «затичками» або вакуумними. Їх використовують, вставляючи у вушний канал.
- Накладні – джерело звуку за межею вушної раковини. Використовуються різні види кріплень.
Уточніть мету покупки
Перед тим як купити навушники, визначте сценарії їх використання. Від цього залежатиме вартість гарнітури, наявність або відсутність дроту, необхідність шумоподавлення:
- Для офісу чи будинку. Експерти радять вибрати для цього повнорозмірні гарнітури, в яких можна буде слухати музику, дивитися фільм по телевізору або на ноутбуці, регулюючи гучність. Зверніть увагу на лінійку Meizu, в якій представлені зручні навушники накладного типу за вигідними цінами.
- Для міста. Гуляючи у парку або перебуваючи у громадському транспорті, зручно користуватися внутрішньоканальними навушниками. Ціни на навушники Xiaomi найкраще співвідносяться з необхідною для цих цілей якістю.
- Для спорту. Відмінно підійдуть повністю бездротові навушники, наприклад Apple. Є у продажу та моделі із захистом від поту, а в деяких навіть можна плавати під водою.
- Для подорожі. Тут має сенс вибрати повнорозмірні навушники: як дротяні, так і без дроту. Головне – гарне шумозаглушення, щоб можна було відгородитися від розмов інших пасажирів.
- Для ігор. Геймерам краще вибрати навушники для комп’ютера у повнорозмірному формфакторі. Неодмінна опція – мікрофон. Варто звернути увагу на об’ємність звуку та наявність довгого дроту.
Вивчіть характеристики товару
Навіть якщо вам потрібно купити відносно недорогі навушники, все одно звертайте увагу на ці характеристики:
- Потужність – якщо ви любите слухати музику, використовуючи підсилювачі.
- Чутливість – що вище цей параметр, то вище буде і рівень гучності.
- Діапазон частот – зазвичай він не перевищує 20 000 Гц.
- Опір – цей параметр вплине на якість звуку і його гучність.
- Спосіб підключення – вивчіть, який штекер у вибраної вами моделі, і чи є перехідник в комплекті.
Але головним критерієм вибору все одно має бути виключно якість звучання. Звертати увагу на те, білий, чорний або червоний колір у вашій моделі, варто в останню чергу. Цей показник є естетичним і не має жодного відношення до якості аксесуарів.
Проведіть тест
Подивитися на різні моделі гарнітур, дізнатися, чи підійдуть вони вам, можна у спеціалізованому магазині. Майже всі вони надають можливість попереднього прослуховування. Оцініть звук, зручність, прилягання. Це допоможе вибрати навушники для телефона чи ноутбука, що найкраще відповідають меті застосування.