Правила вибору смартфона: яким має бути мобільний помічник

Мобільний телефон для більшості користувачів не просто модна іграшка, а надійний та потрібний помічник. У пристрої зберігається значний обсяг даних – від телефонної книги до робочих програм. Фотографії, відео, музика, ігри, презентації – це далеко не весь список інформації, що міститься у зручному компактному девайсі. Різноманітність сучасних моделей від відомих брендів настільки велика, що часом непросто визначитися, як вибрати смартфон. Техніка коштує недешево, тому важливо звертати увагу на безліч параметрів та орієнтуватися на функціональні можливості телефону.

різні смартфони

Технічні характеристики пристроїв

Смартфон – складна техніка з передовим програмним забезпеченням, спеціальними протоколами захисту від злому, великим обсягом пам’яті та мультифункціональною системою. Мобільні пристрої випускають багато виробників. Попитом та популярністю користуються смартфони Huawei, техніка Apple, продукція брендів Samsung та Xiaomi. Перш ніж вибрати смартфон, варто ознайомитися з технічними характеристиками.

Процесор

Модель та потужність процесора визначає продуктивність пристрою. Краще відмовитися від варіантів із застарілим чіпсетом, оскільки вони не підтримують останні оновлення та довго відгукуються на команди користувача.

Оптимальним вважається процесор з 6-8 ядрами, кількість яких впливає на швидкість роботи пристрою, а також ціну девайса. Для нормальної роботи мобільних ігор двоядерного процесора недостатньо. Щоб гаджет не гальмував і не зависав, вибирайте телефон з частотою процесора в 1,6-1,8 ГГц і вище. Хороші процесори випускають виробники Qualcomm, Mediatek.

Операційна система

Можливості смартфона залежать від встановленої операційної системи (оболонки). Можна виділити три найбільш функціональні та багатозадачні ОС:

  • Операційна система розробки Google встановлена на багатьох гаджетах різних компаній-виробників. До переваг ОС Андроїд належать підтримка величезної кількості безкоштовних програм та ігор, регулярні оновлення ПЗ, синхронізація з сервісами Google. Система Андроїд має широкі можливості з налаштування інтерфейсу, в смартфоні можуть одночасно функціонувати відразу кілька додатків. З недоліків користувачі відзначають проблеми із сумісністю програм через часті оновлення програмного забезпечення, надмірну кількість меню і папок інтерфейсу, швидку розрядку батареї.
  • Власна технологія компанії Apple. Із цією операційною системою випускається вся мобільна техніка виробника. Характеризується наявністю зручного магазину з музикою, іграми та додатками, прогресивним інтерфейсом та грамотним розподілом споживаної енергії. Також до переваг операційної системи iOS належать багатоступінчаста система безпеки, оптимізація під обробку мультимедіа-файлів, стабільність ПЗ і висока швидкість роботи. З мінусів експерти виділяють неможливість розширення пам’яті за допомогою SD-карток, відсутність зовнішніх портів, закритість системи для синхронізації.
  • Windows Phone. Багатофункціональна ОС від Microsoft із високою енергоефективністю, встановлена переважно на смартфонах Nokia, ZTE та HTC. Має простий і зрозумілий інтерфейс, що характеризується оптимальною швидкістю роботи, доступною ціною, наявністю багатозадачного пакета Microsoft Office. Основний недолік системи – менший асортимент підтримуваних програм.

Обсяг пам’яті

У кожному мобільному пристрої є внутрішня та оперативна пам’ять. Перша використовується для зберігання інстальованих програм, мультимедійних файлів, повідомлень із месенджерів. Для нормального користування гаджетом достатньо вбудованої пам’яті на 64-128 ГБ, якщо не завантажувати сотні ігор або селфі. Бюджетні моделі зазвичай оснащені 16 та 32 ГБ, флагманські – від 256 ГБ до 2 ТБ. При покупці iPhone потрібно враховувати, що розширити обсяг пам’яті за рахунок карток SD не вдасться.

картка пам'яті

Оперативна пам’ять відповідає за зберігання коду програм, а також оброблюваних процесором вхідних та вихідних даних. Чим вище значення цієї характеристики у ГБ, тим швидше і більше процесів одночасно здатний обробляти пристрій. Щоб телефон не «гальмував», краще вибрати модель з деяким запасом оперативної пам’яті. Зазвичай, на бюджетних девайсах це 2 ГБ, на дорогих флагманських смартфонах – від 4 ГБ.

Батарея

Щоб безперебійно використовувати техніку в автономному режимі, вибирайте телефон з хорошою ємністю акумулятора. Цей параметр вимірюється в мА*год (міліампер-годин). На гаджетах є Wi-Fi, 3G-модеми, Bluetooth, що споживають чимало енергії.

Оптимальний варіант – смартфон з ємністю батареї від 2500 мА*год, що дозволяє пристрою функціонувати без заряджання від одного до декількох днів залежно від інтенсивності користування. Дорогі гаджети повинні бути укомплектовані акумулятором щонайменше на 3500 mAh, щоб девайс витримував передбачене енергоспоживання.

Потужна батарея додає телефону додаткову масу.

Дисплей

Потрібно перевірити тип матриці, серед яких найпоширенішими є Super AMOLED, IPS та TFT. Перший варіант – топовий, працює на органічних світлодіодах, відрізняється бездоганною кольоропередачею, високою контрастністю, насиченістю зображень. Матриця IPS характеризується гарною передачею кольору, відсутністю спотворень при кутовому ракурсі перегляду і прийнятною ціною. Найдешевший варіант – матриця екрана TFT. Підходить користувачам, які невибагливі до якості зображення.

яскравий дисплей смартфона

На що впливають технічні характеристики дисплея:

  • яскравість – впливає на сприйняття зображення;
  • детальність – відповідає за якість картинки;
  • насиченість – визначає колірні градації.

Наступний параметр – роздільна здатність дисплея. Існує два основних варіанти: HD-екрани з роздільною здатністю 1280х800 точок і більш якісний Full HD з роздільною здатністю 1920х1080.

Крім цього, сенсорні дисплеї смартфонів бувають резистивні (прості, недорогі, але чутливі до механічних пошкоджень) та ємнісні (надійні, довговічні, стійкі до інтенсивних натискань та забруднень).

Діагональ

Від цього показника залежать розміри мобільного телефону. Важливо, щоб розмір дисплея дозволяв комфортно користуватися смартфоном.

діагоналі смартфона

Найпоширеніші варіанти – екрани з діагоналлю 5.0 та 5.5 дюйма. Визначтеся, які вимоги до гаджета у пріоритеті. Якщо потрібен смартфон, який успішно замінює планшет, варто вибрати модель з великим дисплеєм від 6 дюймів. Але для перегляду медіафайлів, роботи з документами та програмами більше підходить компактний телефон з екраном середнього розміру діагоналлю від 5 до 5.5 дюйма. Найменші пристрої – моделі, у яких діагональ дисплея не більше 4-5 дюймів.

Камера

Характеристики камери важливі, оскільки багато користувачів за допомогою смартфона знімають відео, роблять фото, селфі, презентації, спілкуються через мережу. Число мегапікселів (Мп) камери відповідає за деталізованість та чіткість знятих матеріалів. У пріоритеті камери із високим показником.

Але щоб телефон якісніше знімав відео та фотографував, важливі також параметри діафрагми та оптика модулів – позначається F/1.7, F/1.8, F/2.0 тощо. Чим вище значення, тим краще.

камера смартфона

У цьому плані добре зарекомендували себе моделі Sony та Samsung з бездоганною якістю фокусування. Камера повинна чітко фіксувати зображення, регулювати контрастність та яскравість, редагувати знімки.

Інші технічні критерії

Крім розглянутих характеристик, при виборі гарного смартфона слід врахувати ще кілька важливих параметрів, які також впливають на якість роботи пристрою та зручність користування:

  1. Засоби зв’язку та порти. Це Wi-Fi-адаптер для з’єднання з точкою доступу до інтернету, 3G/4G-модем для активації мобільного інтернету у будь-який час, Bluetooth-адаптер для бездротового з’єднання мобільних та стаціонарних пристроїв, GPS-приймач, що визначає місцезнаходження. Важливою опцією є NFC-адаптер для безконтактної оплати в магазинах. Зручно, коли смартфон оснащений зовнішнім портом HDMI для підключення до монітора комп’ютера або телевізора.
  2. Спосіб та роз’єм для зарядки. Нові моделі оснащуються портом USB-C, який прийшов на зміну microUSB, повільнішому і не такому зручному. Функція швидкого заряджання – це можливість заповнити заряд батареї наполовину лише за 40 хвилин. Бездротова зарядка – зручна опція, завдяки якій не потрібно встромляти шнур у телефон. Її мінус – великі втрати енергії, які іноді сягають 50%.
  3. Якісний динамік. Забезпечує акустичну чистоту звучання під час прослуховування музики, виключає перешкоди та неполадки під час розмов, а також звуковий супровід під час перегляду відео.
  4. Безпека даних. У смартфоні міститься персональна інформація користувача, доступ до якої має бути надійно захищений. Ніхто не хоче, щоб список контактів, повідомлення, листування, фінансові дані потрапили до чужих рук. З метою безпеки можна вибрати модель, оснащену сканером відбитка пальця або функцією розпізнавання обличчя, які використовуються для розблокування пристрою або входу в облікові записи деяких сервісів.

З додаткових можливостей техніки можна відзначити підтримку двох SIM-карток, опцію бездротової зарядки, FM-радіо.

Зовнішній вигляд та матеріали

Для багатьох користувачів має велике значення зовнішній вигляд девайсу. Як має виглядати модний смартфон, вирішувати лише вам. Рекомендується звернути увагу на:

  • матеріал виготовлення корпусу (метал надійніший за пластик);
  • наявність захисного скла (зберігає смартфон від ударів);
  • олеофобне покриття (запобігає забрудненню екрана).

Красива модель – ознака гарного смаку, іміджу та статусу. Як показують дослідження американської компанії TalkTalk Mobile, власники айфонів вважають себе більш привабливими та успішними людьми.

красивий дизайнерський смартфон

Класифікація за метою використання

Перш ніж зробити вибір на користь того чи іншого пристрою, потрібно визначити, навіщо вам потрібний смартфон. Це вирішальний момент, щоб підібрати мобільний пристрій за функціональними можливостями.

Для чого потрібен «розумний телефон» (саме так перекладається слово «смартфон»):

  1. Працювати. Більше підходять флагманські моделі з великим екраном і потужною операційною системою, що підтримує корисні програми та роботу з документами, таблицями, графічними редакторами, програмами презентацій. Смартфон повинен бути надійно захищений від злому та доступу до конфіденційної інформації. Потрібна модель з простим та зрозумілим інтерфейсом, оперативним прийняттям дзвінків та повідомлень.
  2. Грати. Щоб пристрій підтримував важкі мобільні «іграшки», потрібний гаджет із потужним процесом на 8 ядер. Він має бути оснащений батареєю в ідеалі на 4000 мА*год і великим обсягом оперативної та вбудованої пам’яті. Надійне програмне забезпечення має забезпечувати безпроблемне завантаження ресурсомістких програм. Тут можна заощадити на яскравості дисплея та системі безпеки.
  3. Спілкуватися у мережі. Користувачі соцмереж постійно обмінюються селфі, історіями, відео. Тому потрібно зупинити вибір на моделі з гарною камерою та високою роздільною здатністю матриці екрана. Мобільник повинен підтримувати стабільне з’єднання з інтернетом, обслуговувати великі обсяги медіафайлів. У цьому плані не дуже важлива потужність процесора та ємність акумуляторної батареї.
  4. Телефонувати. Якщо смартфон необхідний саме для того, щоб приймати та відповідати на дзвінки, отримувати повідомлення, листи електронною поштою, підійде недорогий мобільник. У ньому цілком поміститься телефонна книга з контактами. Достатньо екрана в 4.1 дюйма з роздільною здатністю 800х480 та найпростішою матрицею. Потужність процесора не важлива, але для людей, які часто в дорозі спілкуються телефоном, потрібен пристрій з гарною батареєю.
  5. Знімати фото та відео. Для отримання якісних знімків і відео, а також перегляду фільмів, передач, підходить модель з камерою, оснащеною спеціальними можливостями – зумом, автофокусом тощо – та матриця екрана високої якості типу IPS або AMOLED.

Цінові категорії

Залежно від ціни, сучасні телефони умовно класифікують на чотири категорії.

Бюджетні моделі

смартфон номі

Це пристрої з невеликою продуктивністю, але прості та надійні. Такі смартфони випускають виробники Nomi, Fly, Prestigio. У гаджетах немає зайвих функцій, тому вони споживають менше енергії та довго працюють в автономному режимі. Бюджетники із серйозними навантаженнями не справляються, але цілком підходять для дзвінків, отримання повідомлень. Основна категорія користувачів – учні молодших класів, пенсіонери або юзери-початківці.

Телефони для роботи

Sony Xperia L1 G3312 Black

Характерна серйозна програмна «начинка», потужний процесор, витривала батарея. Моделі багатозадачні та функціональні з упором не на зовнішній вигляд та дизайн, а на робочі характеристики. Ціновий діапазон середній, наприклад Sony Xperia L1 G3312 Black.

Флагманські моделі

флагман шаоми

Це дорогі смартфони середньої та високої цінової категорії, революційні розробки із розширеним функціоналом, стильним дизайном. На флагмани встановлюють багатопіксельні камери, продуктивні процесори, оснащують моделі великими обсягами оперативної та внутрішньої пам’яті, бездоганною звуко- та кольоропередачею. Основна категорія покупців – матеріально забезпечені люди, зірки шоу-бізнесу.

Іміджеві смартфони

смартфон верту

У таких гаджетах акцент ставиться на користь візуальної складової. Це оригінальні моделі, що вирізняються серед іншої техніки дизайном, кольором, виконанням. Представлені одразу у трьох цінових категоріях – низькій (LG, Huawei, Motorola), середній (НТС, Sony, Lenovo), високій (Apple, Xiaomi). Іміджеві смартфони ефектно виглядають, наголошують на статусі власників.

Найкращі виробники мобільних пристроїв

Ринок мобільної техніки постійно розширюється, на ньому з’являються нові виробники з гарною продукцією за прийнятною ціною. Лідери галузі, які заслужено входять до топів найкращих брендів, – Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi та Asus.

Apple

айфон

Продукція «яблучного» бренду впевнено утримує перші позиції у рейтингу. Популярність айфонів продовжує зростати, що пов’язано не лише з престижністю техніки та розкрученістю компанії, а й високою якістю смартфонів американського виробника. Переваги гаджетів Еппл:

  • власна операційна система;
  • високий рівень безпеки;
  • стабільна робота, продуктивність;
  • підтримка багаточисельних додатків;
  • потужний чіпсет;
  • ефектний дизайн.

Смартфони Apple добре працюють протягом 4-5 років. Функціонала пристроїв цілком достатньо для вирішення завдань користувачів.

Samsung

Samsung смартфон

Компанія заслужено входить до топу як провідний виробник смартфонів нового покоління. Продукція південнокорейського бренду відрізняється яскравими екранами з високою роздільною здатністю та матрицями AMOLED. Техніка оснащена працездатними процесорами зі швидким відгуком, камерами великої роздільної здатності. Переваги мобільних телефонів Samsung:

  • багатозадачна операційна система;
  • простий інтерфейс без зайвих меню;
  • висока якість виконання та складання;
  • зрозуміле ПЗ;
  • великий вибір моделей, стильний дизайн.

Швидку популярність бренду приніс випуск смартфонів серії Galaxy S – якісних та доступних за ціною моделей. Гаджети виробника укомплектовані потужними процесорами та високопіксельними камерами, дисплеями з великою діагоналлю.

Huawei

Huawei смартфон

Одним із провідних виробників мобільної техніки виступає китайська компанія Huawei. Користувачі високо оцінили популярний смартфон Nova 5T – високопродуктивний гаджет із тривалим часом автономної роботи. Продукція цього бренду представлена в широкому асортименті, тому вибір телефону не викликає жодних труднощів.

Плюси техніки Huawei:

  • флагманські смартфони не поступаються конкурентам за характеристиками, але за ціною дешевші;
  • телефони оснащені потужними процесорами, екранами OLED або IPS, тому ідеально підходять для ігор та роботи;
  • на гаджетах встановлена інтуїтивно зрозуміла прошивка, є регулярні оновлення ПЗ.

Виробник приділяє увагу стильному дизайну техніки та високій якості складання.

Xiaomi

смартфони Xiaomi

Компанія випускає продукцію в середньоціновому та бюджетному сегменті, але може похвалитися і крутими флагманськими моделями. Телефони Xiaomi оснащені якісними матрицями, потужними селфі-камерами, подвійними та потрійними тиловими блоками. Смартфони працюють швидко завдяки комплектації високочастотними процесорами.

Інші переваги девайсів бренду:

  • «розумні» датчики, що покращують роботу;
  • якісна оптика на камерах;
  • чітке та яскраве зображення на екрані;
  • великий асортимент моделей;
  • оптимальні технічні характеристики.

Доступні за ціною мобільники Xiaomi – один із найкращих варіантів, якщо потрібно вибрати недорогий смартфон.

Asus

смартфон Asus

Компанія стала випускати смартфони з 2009 року, і мобільна техніка за якістю виконання ні в чому не поступається продукції конкурентів. Асортимент моделей поки що обмежений, але виробник робить успіхи у цьому напрямку. Смартфони Asus виділяються агресивним дизайном, бездоганним складанням та потужним процесором. З переваг можна відзначити:

  • камери з датчиками на основі штучного інтелекту;
  • чітку прошивку та програмне забезпечення;
  • вбудовані системи охолодження;
  • геймерський ухил у дизайні моделей;
  • «розумні» датчики та сканери.

Широку популярність у користувачів набули лінійки мобільних телефонів ZenFone та ROG. Техніка укомплектована великими чутливими екранами з якісним зображенням та потужним чіпсетом.

При виборі мобільного можна орієнтуватися на топ виробників або віддати перевагу гаджетам інших брендів – OPPO, LG, Meizu, ZTE, Nokia. Відверто низькоякісної продукції сучасні виробники не мають.

Рекомендації експертів щодо вибору смартфонів

Технічні характеристики, багатофункціональність та ціна – основні критерії підбору мобільного помічника. Крім цих параметрів, експерти рекомендують враховувати такі фактори:

  1. Якщо потрібен недорогий смартфон, підійде девайс будь-якої моделі та марки.
  2. При виборі пристрою середнього цінового діапазону варто відштовхуватися від потужності та функціональних можливостей, оскільки ці параметри в лінійках техніки різних виробників значно змінюються.
  3. Особливо важко підібрати телефон дитині – дорогий апарат купувати недоцільно, але й зовсім слабкий теж не підійде. У цьому випадку можна орієнтуватися на гаджети з великим обсягом пам’яті.
  4. Хороший телефон – це оптимальне співвідношення технічних параметрів та ціни. Не варто економити, якщо потрібен потужний девайс для роботи та постійного інтернет-з’єднання.
  5. Рекомендується також дотримуватись правил співвідношення якості та ціни. За цілком доступну вартість сьогодні можна купити телефон із високими робочими характеристиками.

Крім цього, при виборі техніки враховуйте власні естетичні уподобання. Одному користувачеві більше подобаються агресивні телефони чорного кольору, іншому – елегантні яскраві варіанти. Звичайно, відтінок корпусу не впливає на продуктивність та термін служби гаджета.

Яких помилок уникати при виборі

Оскільки мобільний телефон – надійний помічник людини, пристрій має бути комфортним та простим у використанні. Як уникнути найпоширеніших помилок при покупці:

  1. Великий екран. Грати та дивитися фільми зручно, але телефон некомфортно носити з собою, а також у ньому швидше розряджається акумулятор.
  2. Популярний бренд. Розкручені виробники справді випускають хорошу якісну техніку, але гаджети коштують дорого, і доводиться платити за ім’я торгової марки.
  3. Мегапікселі камери. Не можна вибирати телефон лише за кількістю Мп – смартфон може чудово робити фото та відео, але мати невеликий обсяг пам’яті або малопотужний процесор.
  4. Ємність батареї. Якщо на смартфоні встановлений акумулятор на 3000 мА*год, але розміри екрана становлять понад 6 дюймів, гаджет швидше розряджається, ніж пристрій з такою ж батареєю, але меншою діагоналлю дисплея.
  5. Увага на слова продавця, рекламу та блогерів. Їхнє завдання – продати телефон або розрекламувати пристрій так, щоб мотивувати користувача до покупки. Самостійно перевіряйте характеристики та зіставляйте їх з ціною девайсу.

Орієнтуйтеся на ті завдання, які повинен виконувати конкретно ваш смартфон, і з огляду на це робіть вибір на користь моделі.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.