Чи можна мити голову на церковні свята

Чимало людей вірить, що у деякі святкові дні не можна займатись звичайними побутовими справами, бо це є поганою прикметою або гріхом. Питання, чи можна мити голову в свято, є для багатьох цікавим, але дати відповідь на нього може бути складно, адже існує багато різних версій.

гарна церква

Чи можна мити голову у церковні свята

У церковні свята люди присвячують себе спілкуванню з Богом, тому кажуть, що у ці дні не слід витрачати час на мирські справи. Замість цього проводяться різні релігійні ритуали, такі як молитви та причастя. Саме тому люди вірять, що під час багатьох церковних свят не можна мити голову.

На Великдень

Вважається, що у цей день митися категорично не можна. Деякі віряни впевнені, що це гріх. Перед тим, як йти на богослужіння на Великдень, варто мити голову заздалегідь. Зазвичай це роблять у Чистий четвер перед святом.

паска (великдень)

Але якщо процедура необхідна, можна виконати її тільки після відвідування церкви. Великдень – це свято, у яке люди присвячують себе Богу, а всі побутові справи повинні відійти на другий план. Як правило, люди спочатку йдуть у храм на Богослужіння. Тому на Пасху можна мити голову, але це дозволяється робити лише після виконання усіх церковних ритуалів.

На Благовіщення

Благовіщення Пресвятої Богородиці – це свято, яке щорічно відзначається 7 квітня. У цей день Архангел Гавриїл сповістив Діву Марію про майбутнє народження Ісуса Христа. Із цим днем пов’язано багато прикмет та традицій. Деякі віруючі люди та священики кажуть, що на Благовіщення не можна мити голову, бо це вважається за гріх.

благовіщення свято

Церква каже, що такі процедури, як миття голови та прийняття ванни, забирають час, який варто витратити на молитви. Проте приходити на ранкову службу слід чистим та доглянутим. Для цього ванну зазвичай приймають увечері перед Благовіщенням, а вранці чистять зуби, вмиваються та йдуть до церкви.

У Страсну п’ятницю

П’ятниця Страсного тижня присвячена жертві Ісуса Христа, тому у цей день згадують його страждання. У першу половину дня забороняється займатися домашніми справами або розвагами. Не можна у Страсну п’ятницю також мити голову. Крім цього, не слід робити наступні процедури:

  • приймати ванну;
  • голитися;
  • підрізати волосся і нігті.

Існує також повір’я, що якщо приділяти час на миття голови та інші доглядові ритуали у Страсну п’ятницю – настигнуть хвороби та почне випадати волосся.

На Водохреща

Хрещення Господнє – одне з найважливіших православних свят. У цей день прийнято освячувати церковну воду, а також водойми біля населених пунктів. Вважається, що після цього вона набуває чудодійної сили, як і та, по якій ходив Ісус.

водохреща

На Водохреща також існують свої заборони, наприклад, не дозволяється пити алкоголь або сваритися. Але церква нічого не каже щодо питання, чи можна мити голову на Водохреща, отже, ніякої заборони на це немає.

На Вербну неділю

В останню неділю перед Великоднем рекомендується втриматися від прийняття ванни, не зважаючи на те, що від Церкви ніякої заборони немає. Але дітей купати дозволяється. Якщо ж у Вербну неділю потрібно терміново мити голову, це можна зробити, але краще у вечірній час.

На Різдво Христове

Різдво Христове – це велике свято, що об’єднує в собі чимало звичаїв та прикмет. Серед віруючих також існують протиріччя щодо того, чи можна на Різдво купатися або мити голову і коли це краще робити.

Попри велику кількість припущень, у цей день можна робити будь-які доглядові процедури, якщо вони не заважатимуть вчасно з’явитися у храмі, інакше це буде вважатися за гріх та неповагу до Бога. Тому краще відкласти другорядні справи, які можна зробити після молитви у церкві.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.