Чому коти топчуть нас лапками

Як сумно жилося б людині на світі без кішок! Вони наші помічники, захисники, втішники. Кішка – це «душа» будинку. Літні люди розповідають, що кішка – це «чиста» тварина, яка обов’язково має жити у кожного вдома. Якщо переїжджаєш у новий будинок чи квартиру, то попереду треба запустити кішку. Навіть не знаючи всі ці корисні поради щодо «експлуатації» котів, ми цінуємо та любимо їх за те, що вони просто у нас є, за те, що вони дарують нам свою відданість, тепло та ласку. Багато хто з власників пухнастих улюбленців цікавиться, чому кішки топчуть нас лапками. Спробуємо розібратися.

дівчина і кіт

«Молочний крок»

Річ у тому, що коли кошенята народжуються, вони мають один цікавий рефлекс. Якщо малюку тепло, комфортно і поряд постійно знаходиться мама-кішка, він почувається чудово. Починає потихеньку тягтися до дійок, щоб поїсти. Такі поступальні рухи лапками крихітка робить для того, щоб простимулювати виділення молока, тому процес і отримав назву «молочний крок». Кішці-годувальниці стає приємно, і вона починає муркотіти, тим самим заспокоюючи своїх дитинчат.

кішка з кошенятами

Процес годівлі у кішок триває десь до півтора місяця, а ось звичка «топтати» залишається назавжди. Ці «кроки» надалі можуть означати, що ваш вихованець дуже задоволений і щасливий.

Корисна звичка

Коли кошеня виростає, за будь-якої зручної можливості воно прагне не забути ці рухи. Це своєрідний жест «мови котячого тіла». Якщо кішка навіть просто лежить на м’якій і теплій підстилці й уві сні перебирає лапками, це означає, що їй комфортно і сниться щось дуже гарне.

Іноді господарі помічають, що їхні домашні улюбленці топчуть та прицмокують. Це все той самий котячий рефлекс «молочний шлях». «Крокувати» таким чином вони можуть як на приємній поверхні, наприклад, по пуховій хустці, ковдрі, м’якій кофті тощо, так і на своїх побратимах. Саме тому люди іноді називають це дійство «перестилає, збиває перинку». Це виглядає так, ніби котик пом’якшує те місце, на яке він вирішив лягти.

кіт топче плед лапками

Вияв любові до господаря

Якщо кішка поважає і любить свого хазяїна, то обов’язково при будь-якій нагоді, перед тим як зручно сісти на його коліна, «потопче перинку». Так кішки показують нам, наскільки ми є важливими для них.

Лікування

У науковому світі вже не залишилося жодного скептика, який не вірив би в те, що кішки – це не лише прикраса для життя, а й дуже сильні «ліки». Експерименти проводяться і сьогодні. Вчені бажають дізнатися, наскільки далеко в медицині пішли ці загадкові створіння. Те, що вони безпомилково можуть знайти свого господаря серед мільйонів людей або повернутися до рідного дому, подолавши величезні відстані, вже ні для кого не секрет. А ось які хвороби вони можуть лікувати, це зараз загадка.

Єдине ясно те, що кішка може зцілити людину, «забравши» її хворобу. Дуже часто, наприклад, коли болить голова, живіт чи нога, кішка починає «топтати» це місце, а потім лягає на нього і довго муркоче. Дивно, але біль минає.

Нам, господарям, варто частіше прислухатися і придивлятися до своїх чотирилапих, довіряти їм і в жодному разі не ображати. Неважливо, вони жителі нашої планети або прибульці з далеких галактик, призначення у них у світі одне – оберігати своїх ближніх, тобто нас. Любіть кішок! Пропонуємо подивитися відео про котів та пояснення їхньої дивної поведінки.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.