Чому морозиво у морозилці не твердіє

Іноді, коли покладеш морозиво до морозильної камери, воно стає твердим як камінь. Але інколи буває, що морозиво не замерзає у морозилці та залишається м’яким.

морозиво у тарілці

Які компоненти не дозволяють замерзати морозиві

Справжнє морозиво має містити не менше 40% молока. Решту складають наповнювачі, вершкове масло та добавки.

Найдорожчі інгредієнти сучасного морозива – олія та молоко. Фактично це трохи більше 70% собівартості продукту. Додаткові компоненти виробляються з синтетичних основ, що не швидко псуються, а значить, менше додають до вартості продукту.

У гонитві за конкурентоспроможністю виробники навчилися замінювати натуральні компоненти (молоко та масло) дешевшими аналогами. Насамперед йдеться про пальмову олію та її фракції. Причому багато виробників сьогодні намагаються нав’язати споживачам ідею, що гідрогенізовані фракції пальмової олії не такі шкідливі, як сирий продукт.

На практиці пальмова олія має кілька згубних для організму дій:

  • Не розщеплюється в організмі повністю. Продукти розпаду схильні осідати на стінках судин, що призводить до захворювань судинної системи.
  • Залишається однією із найтоксичніших рослинних олій, що негативно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.
  • Навіть якщо сировина проходить процес гідрогенізації, у ній залишаються шкідливі речовини.

Довгий час шкідливу дію пальмової олії списували на піар із запобігання вирубці джунглів під плантації пальмових дерев. Однак у країнах Європи виробників зобов’язали вказувати наявність у складі продукту, оскільки шкідливий вплив цього замінника доведено дослідженнями.

Саме надлишок пальмової, кокосової олії та інших замінників молочних жирів не дозволяє морозиву замерзнути повторно. Продукт залишиться м’яким, навіть якщо його після покупки на добу залишити у морозильній камері. Винятком – морозиво з високим вмістом води та цукру. У цьому випадку цукровий сироп кристалізується, і при повторному заморожуванні споживач отримає шматок льоду.

морозиво фруктовий лід

Що ще кладуть у морозиво

Щоб у продукті не відчувався присмак пальмового жиру, рослинну основу гідрогенізують та дезодорують. Додавання наповнювачів та ароматизаторів перекриває хімічні присмаки, і споживач отримує бажаний фруктовий чи молочний смак.

Такий продукт поступається за якістю морозиву з натуральних компонентів, але коштує значно менше. Перевірити наявність шкідливих жирів просто: якщо продукт піддається повторному заморожуванню, значить, у його складі переважають натуральні компоненти, якщо залишається м’яким – перед вами фальсифікат, виготовлений із замінників.

На що звернути увагу при покупці морозива

За законом, виробник зобов’язаний писати на упаковці про вміст замінників молочних жирів. Насправді це завжди виконується. Наприклад, виробник може вказати не «пальмову олію», а спростити формулювання до «рослинні жири» або «жири рослинного походження», упустивши всіляку згадку про пальмову олію чи замінники.

Краще вибирати продукт, у складі якого взагалі не значаться рослинні жири, або приготувати улюблений десерт у домашніх умовах із натуральних компонентів.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.