Сучасне покоління дорослих та підлітків читають новини та різний контент у будь-який вільний проміжок часу, а особливо, коли мандрують у своїх справах у громадському транспорті. Мало хто замислюється над тим, чи є таке читання взагалі корисним. Часто доводиться почути, що не можна читати в громадському транспорті, який рухається. Розберімося, чому це так.
Втома очей та інших органів
Найголовніше – втомлюються та перенапружуються очі, а отже, псується зір. Це відбувається через те, що очам доводиться «ловити» рядки, що постійно скачуть через вібрацію транспорту.
Під час читання в одному положенні втомлюються голова та руки. Положення тіла не завжди є зручним при читанні книги або електронного пристрою. Часто доводиться пристосовуватися до місця, яке людина займає у громадському транспорті.
Небезпека
Неуважність стосовно оточення людей робить нас вразливими до ймовірних конфліктів під час руху громадського транспорту. Часто читачі не звертають уваги на вагітних, дітей та людей похилого віку. Також завжди є ймовірність дорожньо-транспортного випадку, читання відриває від спостерігання оточення. Також людина під час читання втрачає пильність, може стати жертвою кишенькових злодіїв.
Недостатнє освітлення
Разом з вібрацією транспорту нестача освітлення погано впливає на самопочуття людини. Ці зовнішні фактори відволікають, іноді важко зосередитись на прочитаному тексті у матеріалі. Доводиться навіть перечитувати вже прочитане.
Мало користі від читання
Засвоєння прочитаного значно гірше, ніж при нормальних умовах читання. Зосередженість та концентрація уваги значно падає при зовнішніх подразника, таких як розмови оточення людей, увімкнута музика чи занадто гучні механізми засобів пересування.
Тож слід сміливо зробити висновок: не можна читати в громадському транспорті, не варто псувати собі здоров’я, а особливо очей та нервової системи.