Можна чи заборонено пекти паску у п’ятницю

Напередодні Великодня господині печуть традиційні паски с родзинками, цукатами та змащують верхівку білосніжним збитим білком. Це неодмінний атрибут свята, який символізує закінчення посту і страждання Христа за людські гріхи. У багатьох виникає питання, коли саме замішувати тісто, щоб випічка якнайдовше зберегла свіжість, та чому не можна пекти паску у п’ятницю.

паски та яйця

Коли випікати здобу

Увесь тиждень перед святом присвячений життю сина божого, і кожний день має своє найменування. П’ятниця називається страсною. У цей день дозволяється вживати тільки воду та хліб, молитися та просити прощення. Багато років церквою заборонялось випікати паски саме у п’ятницю перед Великоднем. Замішували солодку опару у чистий четвер або у суботу. Але останнім часом церква не забороняє цього робити й у п’ятий день тижня з умовою, що робити це потрібно після ранкового богослужіння.

Віряни стверджують, що паски, спечені у п’ятницю, довго не черствіють, мають цілющі властивості, є сильними оберегами домівки.

Як виготовляють паски

До процесу замішування приступають з чистими руками та тілом, світлими думками та побажанням здоров’я близьким та рідним. Для приготування обирають найсмачніші та найсвіжіші продукти: родзинки без кісточок, домашнє молочко, вершки, свіжі яйця, вершкове масло та якісні дріжджі. Щоб паски вийшли пухкими, довго залишались м’якими, тісто ретельно вимішують руками, проговорюючи стиха молитви або наспівуючи народні пісні. Опару залишають підходити, а тим часом готують паперові та металеві формочки, змащують їх жиром.

декілька пасок

Готові паски обов’язково прикрашають. В кожної господині свої фірмові рецепти глазурі з яєць, вареного молока з цукром, з пудри або з мастики. Зверху густо посипають змеленими горішками, посипкою, кольоровим цукром, різноманітними їстівними фігурками з мармеладу, зефіру, кондитерської маси.

 

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.