Сучасним людям часто буває цікаво, чому не можна їсти з ножа. Адже до появи перших виделки та ложки ніж був єдиним столовим приладом. Часто вважається, що той, хто вживає їжу з ножа, стає злішим. Щоб повніше дізнатися про заборону, треба звернутися до історичних фактів.
Факти про ножі
Відповідно до історії, ножі з’явилися понад два з половиною мільйони років тому. Їхні леза були сталевими чи кам’яними. Бувало й так, що за основу брали вулканічне скло. Ніж, виготовлений з такого матеріалу, відрізнявся не тільки гостротою, а й крихкістю. Перші ножі були зроблені з цільного дерева або кістки тварини і лише через довгий час до леза стали кріпити ручку.
У міру розвитку людства розвивалася й техніка виготовлення ножів. Людина навчилася робити міцні металеві леза. Вони могли бути виконані з міді, бронзи та золота. Величезною популярністю користувалися ножі із бронзи.
Потім людина виявила родовища заліза й активно почала вивчати його властивості. У процесі вивчення метал навчилися загартовувати та створювати чудові леза для ножів. Спочатку виготовленням клинків займалися виключно майстри. Тепер ножі виробляються на заводських конвеєрах, що відіграло велику роль у зниженні вартості готового виробу.
В усі віки ніж використовували в побутових цілях, під час трапези та, звичайно ж, у боях. Після появи виделки ніж як столовий прилад відійшов на другий план. Свого часу королем Людовіком XIV було вигадано закруглення гострого краю ножа. Це робилося для того, щоб привчити наближених до двору персон їсти з ножа, а після їжі колупатися ним у зубах.
У різних культурах мечі грають свою роль. Так, наприклад, у Фінляндії молоді люди за допомогою ножа освідчуються коханій жінці. Це відбувається так: юнак вкладає ніж у руку дівчини, і якщо дівчина згодна на шлюб, вона залишає меч у себе. Якщо ж дівчина має намір відповісти відмовою, вона повертає ніж власнику.
Чому їсти з ножа заборонено
Попри появу великої кількості столових приладів, багато людей досі продовжують їсти їжу з ножа. Та це і зрозуміло, адже ніж є незамінним атрибутом повсякденного життя. Все ж таки робити цього не слід, і ось чому:
- Головна причина заборони – висока ймовірність нанесення порізу. Оскільки лезо ножа дуже гостре, то легко можна порізати ніжний язик. Ця травма дуже болюча, і рани довго гояться.
- Друга причина бере свій початок із тих часів, коли вважалося, що люди, які їдять із ножа, стають злими. Цей факт науково не доведений, проте є люди, які вірять у такий забобон.
- Третя причина теж має міфічний характер. Їсти з ножа не можна через нібито негативний вплив гострого кута клинка на ауру людини. На біополі людини, яка смакує страви з ножа, може позначитися і той факт, що ніж є знаряддям злочинів.
- Четверта причина, поки що не підтверджена науково, говорить, що у людини, що облизує ніж, можуть розвинутися хвороби серця.
- Ще однією ймовірною версією причини заборони є факт недоумства. Тобто людина, яка постійно вживає їжу з ножа, стає дурною.
- Шостий варіант заборони придуманий домогосподарками і говорить, що якщо вживати їжу з ножа, то чоловік обов’язково стане гірким пияком або тягнеться за кожною спідницею.
- Їсти з ножа просто неестетично, і така поведінка виходить за межі етикету.
Можливо, багато причин здаються старомодними, проте розсудлива людина все ж таки не стане їсти з ножа з міркувань безпеки.