Чому камбала заривається у пісок та зливається з морським дном

Камбала має не лише незвичайний зовнішній вигляд, але й цікавий спосіб життя. Також особлива риба камбала тим, що намагається злитися з морським дном. Ця водна мешканка є доволі унікальною та дуже цінною для рибалок.

камбала зарилася у пісок

Опис камбали

Сімейство камбалових включає багато різновидів цієї тварини, серед яких зустрічаються морські та прісноводні. Як правило, перші відрізняються більшою вагою та діаметром тіла.

Загалом усі представники роду мають овальне сплюснуте тіло з маленькою головою та ротом. Опуклі очі знаходяться поряд, на правому боці голови. Різні види можуть мати буре, сіре або оливкове забарвлення. Вага може досягати 10-12 кг, але зазвичай вона менша.

камбала

Ареал існування та спосіб життя

Для кожного виду цієї тварини характерно характерне різне місце проживання. Також популяції камбали нерідко мігрують через несприятливі фактори.

Прісноводна камбала любить наступні середовища для проживання:

  • дно річок;
  • лагуни;
  • затоки.

Ця тварина полюбляє гладке дно із м’яким піском, і для проживання шукає саме такі місця. У них риба камбала намагається злитися з морським дном.

Морські види зустрічаються у східній частині Атлантичного океану, прибережних гренландських водах. У Ірландському морі сімейство камбалових є основною здобиччю для вилову.

Калкан

За сприятливих зовнішніх обставин тварини риби жити більше 30 років. Однак через постійні загрози існуванню (забруднення водойм, хижаки, риболови), вони часто не доживають до 20 років.

Період розмноження у всіх настає по-різному. Більшість з камбал не є холодостійкими, тому розмножуються влітку, а інші – узимку.

Чому камбала зливається з морським дном

Представники камбалових відомі тим, що маскуються у підводному ґрунті. Вони можуть міняти колір тіла на подібний до піску, щоб їх не було видно.

Коли риба камбала заривається у пісок, це форма поведінки хижаків. Вона харчується дрібними тваринами і зливається з морським дном, щоб її не помічала здобич.

Камбала на морському дні

Завдяки пласкому тілу та очам, що розташовані лише на одній стороні, камбали пристосовані до того, щоб непомітно прилягати до ґрунту та полювати на дрібних тварин:

  • черв’яків;
  • маленьких раків;
  • молюсків;
  • креветок.

Крім цього, водна мешканка полюбляє ікру та личинки. Різні представники планктону також входять до її раціону.

Вважається, що саме через постійне знаходження біля дна камбала отримала своє незвичайне тіло.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.