Для відвідування практично будь-якої іноземної держави потрібна віза. Її оформлення – складна та довготривала процедура, оскільки необхідно зібрати велику кількість різноманітних документів, довідок, заповнити анкети, пройти співбесіди тощо. Розберімося, що таке віза і навіщо вона потрібна, а також дізнаймося, куди українці можуть їздити без віз.
Історична довідка
Візою називають документ, у якому наголошується на дозвіл іноземному громадянину в’їхати на територію держави. Віза може мати вигляд талону, що вклеюється у закордонний паспорт, або бути проставленою у вигляді печатки.
Першою країною, яка запровадила якусь подобу візи, був Єгипет. У середні віки в цій країні була вигадана так звана виїзна віза, в якій відзначалися навіть раби.
Протягом багатьох століть віза залишалася простою формальністю. Її видавали на прикордонних постах при в’їзді в країну, і вона використовувалася як звичайна реєстрація. Віза не мала жодних обмежень.
І лише перед закінченням Другої світової війни почалося поширення візового режиму. Його основне призначення полягало в обмеженні міграції, підтримці безпеки країни, здійсненні контролю за проникненням у країну ворожих агентів.
Типи віз
Для відвідування іншої держави людина може мати різноманітні цілі – оглядати пам’ятки, відпочивати на узбережжі моря, відвідати родичів, налагодити стосунки з партнерами. В будь-якому разі неодмінною умовою для перетину кордону та в’їзду до іноземної держави є наявність візи. Візи поділяються на такі типи.
Туристична
Видається на відносно короткий проміжок часу (2-3 тижні) і є одноразовою. Для отримання даної візи турист повинен пред’явити броню готелю або туристичний ваучер.
Гостьова
Для отримання візи цього типу громадянин повинен мати спеціальне запрошення від родичів чи друзів.
Ділова
Її можна отримати в разі потреби їхати в іншу країну у бізнес-справах.
Студентська
Як зрозуміло з назви, така віза видається студентам. Щоб її отримати, потрібно бути студентом очного відділення. Видається на навчальний рік з наступним подовженням.
Робоча
Документ отримують робітники, що стали до праці у закордонній країні. Для оформлення потрібне запрошення від роботодавця.
Транзитна
Видається в разі необхідності пересадки на інший транспорт у межах проміжної держави. Не дозволяє виходити поза територію аеропорту чи вокзалу.
Для довідки: на сьогодні українці можуть відвідувати без попереднього оформлення візи 160 країн. Серед них – майже всі країни Європи (виключення становить Велика Британія), Південно-Східної Азії, Латинської Америки.
Багато хто не знає, що таке віза з коридором. Так називають дозвіл, який передбачає, що деякий час після виїзду з іншої країни ви маєте знаходитись в Україні.
Технологія отримання візи
Різні країни висувають різні вимоги до претендентів, необхідних документів та довідок. Здебільшого цей процес забирає багато часу, сил, коштів і може скінчитися провалом. Потрібно неодноразово з’явитися до консульства або посольства, яке може знаходитися доволі далеко.
Можна скористатися послугами агенцій, що спеціалізуються на оформленні візи для громадян своєї країни. В цьому випадку вам доведеться сплатити за послуги агентства, і фахівці самі займуться необхідними заходами з підготовки документів. Однак якщо ви їдете на відпочинок за туристичною путівкою, то найкраще звернутися за візою до тієї турагенції, в якій ви купували путівку. В такому випадку ви отримаєте бажану позначку в найкоротші терміни.