Сквіш – це іграшка невеликого розміру, виготовлена з м’якого матеріалу. Ці тактильно приємні фігурки призначені для того, щоб їх м’яли в руках. Власне, сама назва «сквіш» походить від англійського squishy, що означає «м’ялка». Сквіші мають безпосереднє відношення до модної нині течії «фіджетинг» – перебирання будь-яких предметів у руках з метою заспокоїтись і зосередитись. Ці незвичайні іграшки-антистрес, створені командою ентузіастів, з’явилися у 2014 році, і з того часу їхня популярність залишається надзвичайно високою.
Які бувають сквіші
Виробники постійно випускають все нові та нові моделі сквішів, що підігріває інтерес до іграшки та збільшує кількість її шанувальників у всьому світі. Їхній асортимент сьогодні включає багату різноманітність форм:
- Милі звірятка: кошенята, собачки, курчата, ведмедики, поні, білочки тощо.
- Фрукти й овочі. Цей список дуже великий: банани, полуниця, апельсини, ананаси, яблука, томати, шматочки кавуна та багато іншого.
- Їжа. Ця категорія найрізноманітніша. Іграшки у вигляді улюблених ласощів дуже подобаються дітям, тому в цій категорії впевнено лідирують солодощі: пончики, тортики, кекси, морозиво, печиво, шоколад. На другому місці за популярністю фастфуд: картопля фрі, гамбургери, хот-доги, піца. Оригінально виглядають фігурки у вигляді пакетиків молока, склянок кави або лимонаду.
- Персонажі мультфільмів (переважно японських).
- Какашки. Такі незвичайні сквіші також дуже популярні у дітей та підлітків. Бувають різних кольорів, але за формою завжди відповідають однойменному емодзі.
Оскільки сквіші прийшли до нас із Азії, у всіх фігурок є характерна спільна риса – «мімічна» мордочка, властива героям азійських мультфільмів.
З чого зроблено
М’яти в руках пружну фігурку приємно і дітям, і дорослим – прості рухи дозволяють розслабитись, зняти стрес та отримати позитивні емоції. Такий ефект обумовлений скупченням нервових закінчень на кінчиках пальців. Після зминання сквіш повертається в початкову форму миттєво або за кілька секунд.
Щоб дізнатися, що таке сквіші-антистрес, варто розібратися, з чого виготовляють ці іграшки. Їхні властивості залежать в першу чергу від матеріалів, які знаходяться всередині:
- Меморі-піна – це особлива речовина із ефектом пам’яті. Фігурки з таким наповнювачем особливо м’які. Після стиснення вони кілька секунд зберігають нову форму, перш ніж повернутись до початкового вигляду.
- Губка. Такі сквіші більш пружні. Вони дуже швидко повертаються у колишню форму.
- Гелевий наповнювач. Такі іграшки не тільки добре мнуться, але навіть розтягуються.
Сквіші можуть бути виготовлені з гуми. Такі іграшки особливо довговічні та зберігають привабливий вигляд на великий термін. Фігурки з гумовою оболонкою, заповнені гелем, дуже м’які. Вони легко змінюють форму і легко повертаються до вихідного виду. Спінений матеріал робить іграшки особливо легкими, на дотик вони трохи нагадують дрібнодисперсну губку. Такі сквіші добре мнуться, але їх не можна розтягувати, тому що є ризик розірвати. Силікон – один із найкращих матеріалів для сквішу. Він м’який, але добре має форму.
У всі види сквішів додається ароматизатор, тому фігурки мають яскраво виражений приємний запах. Така іграшка може виконувати функцію ароматизатора у шафі чи сумці.
Переваги
Загальне захоплення сквішами легко пояснити наявністю у них безлічі плюсів. Ось найбільші переваги цих мегапопулярних іграшок-антистресів:
- Фігурки дуже гарні на дотик. Приємно відчувати, як зім’ятий у долоні матеріал швидко збільшується, відновлюючи колишню форму.
- Такі іграшки, на відміну від лизунів та слаймів, не бруднять руки, одяг, меблі. До них не липнуть пил, бруд, волосся та шерсть.
- Легкий приємний аромат подобається дітям та дорослим.
- Різноманітність видів. У продажу є великий асортимент таких іграшок на будь-який смак.
- Доступна ціна. Серед сучасного іграшкового різноманіття сквіш – дуже бюджетний варіант.
- Іграшки добре тренують руки, дозволяють провести своєрідну гімнастику кистей після напруженої роботи, наприклад, довгого писання.
Говорячи про те, що таке сквіш іграшка, можна з упевненістю сказати, що це невичерпне джерело позитивних емоцій. Задоволення – це не тільки м’яти яскраву фігурку в долонях, а й просто дивитися на кумедні мордочки.
Призначення
Така проста, на перший погляд, річ, як сквіш, насправді виконує безліч різноманітних функцій:
- Насамперед це іграшка-антистрес. Зминаючи в долонях податливу фігурку, дорослі та діти скидають напругу, що накопичилася, відволікаються від неприємностей.
- Розвиток дрібної моторики. Ця функція особливо важлива для дітей, які так захоплюються у процесі гри, що довго не випускають сквіш із рук.
- Підвищення тактильної чутливості. Це актуально для тих, кому доводиться багато та часто писати: школярі, студенти.
- Зняття напруги у суглобах. Користуватися сквішами можна у період відновлення після травм кистей.
- Елемент для сюжетних ігор. Діти охоче використовують сквіш для гри, як будь-яку іншу іграшку. А незвичайні форми цих фігурок розвивають дитячу фантазію.
- М’яка кумедна фігурка може стати чудовим аксесуаром. Підлітки часто вішають брелоки із сквішами на рюкзаки, сумки, пенали.
Сквіші абсолютно безпечні, оскільки виготовляють їх із нешкідливих матеріалів. І все ж є низка правил, яких варто дотримуватися при грі зі сквішами. Особливо це стосується тих випадків, коли іграшка купується для маленької дитини (від трьох років):
- Не рекомендується робити у фігурках отвори. Спроба дізнатися, що всередині, обернеться псуванням іграшки.
- Не можна облизувати чи кусати сквіші. Щоб цього не сталося, маленькі діти мають грати під контролем батьків.
- Не можна запалювати іграшку – такі ігри здатні викликати пожежу. Матеріал у процесі горіння може виділяти шкідливі речовини.
Здається, що сквіші ніколи не вийдуть із моди. Адже розслаблення та приємні відчуття – це те, що потрібно кожній сучасній людині.