Як розвинути в себе інтуїцію: декілька практичних вправ

Еволюція людини заснована на знанні та досвіді, однак для отримання цих навичок однієї логіки ніколи не було достатньо. Велике значення завжди мали припущення та «осяяння». Це незрозуміле вміння приймати правильне рішення в обхід проміжних міркувань та сумнівів назвали інтуїцією. Ось уже протягом багатьох років вчених, філософів, винахідників, та й звичайних людей цікавить питання, як вона влаштована, чи можна її контролювати і як розвинути інтуїцію.

жінка з зав'язаними очима

Що таке інтуїція і як вона допомагає у житті

Поняття інтуїції має кілька значень із погляду різних наук. У філософії цим терміном називають здатність людини приймати правильне рішення внаслідок довгих роздумів над розглянутою проблемою. Людина, яка приймає інтуїтивне рішення, не має жодних прямих доказів його правоти.

Психологія пов’язує інтуїцію із роботою підсвідомості. Цінне знання або вихід із проблемної ситуації виникає у свідомості людини саме, завжди несподівано і без розуміння шляхів та умов отримання даного знання. Психологи акцентують на тому, що різні поведінкові реакції не мають нічого спільного з інтуїцією.

Види інтуїції

Залежно від способу здобуття знання інтуїцію поділяють на кілька видів:

  • інтелектуальна – здатність людини мислити, у своїй підсвідомості проникаючи у саму суть речей;
  • чуттєва – вміння блискавично розпізнавати явища та знаки, що відбуваються навколо;
  • емоційна – здатність зчитувати емоції опонентів чи подій, під впливом чого формуються різного роду рішення;
  • містична – поява незрозумілих передчуттів чи знаків, що у сукупності формують особливе ставлення до тієї чи іншої ситуації;
  • професійна – передчуття у зв’язку з наявністю в людини професійних знань (наприклад, лікарська чи технічна інтуїція).

Крім того, класифікувати інтуїцію можна і за характером діяльності:

  • стандартизована – яка не вимагає винаходу будь-якого нового підходу (наприклад, постановка лікарем правильного діагнозу без попереднього обстеження пацієнта);
  • евристична – внутрішнє чуття, у результаті якого утворюються абсолютно нові поняття чи образи.

Чи можна розвинути інтуїцію

Розвиток інтуїції – окрема тема, що хвилює вчених майже всіх галузей знань. Безперечно, інтуїцію, як і будь-яке інше вміння, можна розвивати. Потрібний лише правильний підхід.

Права півкуля – до роботи

Розвиток інтуїції рекомендується розпочинати через тренування правої півкулі мозку. За інтуїтивні рішення відповідає саме вона. Щоб «змусити» її працювати, не потрібні особливі хитрощі або надмірні зусилля. Необхідно здійснювати звичні дії лівою рукою (саме ліва рука контактує з правою півкулею): чистіть зуби, їжте, малюйте, пишіть. Спочатку буде незвично і незручно, проте чого тільки не зробиш, щоб на максимум прокачати свою інтуїцію.

ліва та права півкулі мозку

Тренування через розслаблення

Найкраще виконувати тренування навички ясновидіння перед сном. Заведіть нову звичку – намагайтеся щодня, за кілька хвилин до сну, вести діалог із несвідомим на заздалегідь підготовлені теми. У цьому намагайтеся бути повністю розслабленим, не концентруйте увагу до своїх щоденних обов’язках чи невиконаних справах.

Вступити в діалог зі своїм внутрішнім «Я» набагато простіше, ніж здається. Подумайте над питанням, що вас турбує, і попросіть підсвідомість дати вам правильну відповідь на нього під час сну.

Завжди тримайте у спальні ручку з блокнотом – відразу після пробудження намагайтеся записувати спогади про сон на папір. Неважливо, цей запис міститиме зрозумілу лише вам метафору або докладний опис сновидіння. Для більшої результативності рекомендується провести тренування за тим самим питанням 3-4 рази (протягом кількох ночей поспіль). Завдяки цим нехитрим маніпуляціям ви переконаєтеся, що дар ясновидіння можна надбати та розвинути.

Концентрація на теперішньому

Ще один ефективний метод розвитку надчутливого сприйняття. Доведено, що щоб почути власну інтуїцію, необхідно повністю зосередитися в цей момент. Контролюйте свої почуття та емоції за будь-якого виду діяльності – миття посуду, прибирання, приготування, прогулянки з собакою.

жінка гуляє з собакою

Будьте в моменті, насолоджуйтесь кожною хвилиною без залишку. У цьому випадку ви завжди перебуватимете у гармонії з собою. Тоді й зможете відкритися для надчутливого сприйняття.

Загальні рекомендації щодо розвитку інтуїції

Методика розвитку у собі здібностей до гострішої інтуїції містить у собі кілька загальних рекомендацій, які стануть корисними для кожної людини.

Заведіть щоденник

Як щоденник підійде звичайний блокнот або нотатки у смартфоні. Ведення щоденних спостережень у себе і фіксація всіх моментів, коли інтуїція вас підвела, – найкращий спосіб розвитку здібностей як до ясновидіння, так і до пізнання себе.

Наголошуйте навіть на найменших проявах внутрішнього голосу – чи це раптове бажання прогулятися новим маршрутом або змінити звичний вигляд громадського транспорту на інший. Трохи згодом ви зможете проаналізувати зроблені записи та перевірити, чи працювала при цьому ваша інтуїція.

Найчастіше звертайтеся до підсвідомості

Щовечора, лежачи в ліжку перед сном, згадуйте про проблеми, що вас турбують, і намагайтеся знайти способи виходу з ситуації. Таким чином, підсвідомість «отримає команду» до розв’язання даної проблеми та може видати несподіваний результат. Необхідно вранці ще раз подумати про питання, що турбують, і прислухатися до власних відчуттів. У більшості випадків ви вже знатимете, як вчинити.

Методика «перевірок»

Ще одна дуже проста вправа на інтуїцію. Сутність методики полягає у вгадуванні статі людини, яку ви побачите при виході з під’їзду, або у визначенні співрозмовника, що телефонує вам, ґрунтуючись на власних відчуттях. Головне при цьому пам’ятати, що ваше завдання – не обчислювати правильну відповідь логічно, а відчути її. Після деякого часу, при регулярних тренуваннях, ви станете спостерігати, що прогнози здійснюються все частіше і частіше.

Конкретні вправи на розвиток інтуїції

Розвинути інтуїцію цілком можливо, якщо регулярно виконувати кілька вправ.

Тест на швидку оцінку

Застосовується при необхідності пошуку відповіді на запитання, на яке можна однозначно відповісти «так» або «ні».

Суть вправи полягає в тому, що питання має бути конкретним і вичерпним. Наприклад, «Чи варто мені піти з роботи?». Запишіть це запитання на аркуші паперу, а знизу, на одному рівні, відповіді – «так» і «ні». Після цього на пару годин відверніться від тесту і займіться іншими справами, не думаючи про вправу. Через час, повернувшись до свого питання, візьміть ручку і обов’язково заплющте очі. Потім розплющте очі та швидко, без роздумів, обведіть одну з написаних раніше вами відповідей – це і є вибір вашої інтуїції.

Не відмахуйтеся від відповіді у випадку, якщо вона вам не зовсім до душі. Навпаки, постарайтеся прислухатися до внутрішнього голосу і подумайте, яким чином ви зможете здійснити прийняте рішення.

Вправа на візуалізацію

Відмінний спосіб тренування правої півкулі. Виконати таку вправу досить легко: прийміть зручне положення тіла, закрийте очі і постарайтеся уявити безпечне, комфортне для вас місце. Головне правило полягає в тому, що всі образи, що представляються в уяві, повинні бути кольоровими і детальними. При цьому в думках повинні виникати не тільки візуальні картинки, а й відчуття – дотик вітру, звуки тощо.

Крім внутрішнього шостого почуття, за допомогою візуалізації легко розвинути креативне мислення та заспокоїти нервову систему.

Медитація

Справжній спосіб вимикати щоденний, щохвилинний потік думок. Займатися можна будь-коли і будь-де. Медитація якнайкраще допомагає почути внутрішній голос і відновити баланс сил.

Основа практики – концентрація на диханні. Під час медитації ви повинні відчувати, як повітря наповнює легені та безперешкодно виходить із них. Усього 10 хвилин медитації на день суттєво уповільнять старіння мозку та нормалізують сон. Людина, яка щодня виконує вправу, краще розуміє свої бажання і значно знижує рівень внутрішнього занепокоєння.

Розвиток інтуїції – дуже цікаве заняття, що приносить масу позитивних емоцій та несподіваних відкриттів. Прислухайтеся до свого шостого почуття. Саме так ви завжди перебуватимете в гармонії з самим собою.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.