Зазвичай ми бачимо Сонце з поверхні нашої планети жовтим, а у вечірній час воно стає помаранчевим або червоним. У той час як знімки, зроблені у космосі, дають нам уявлення про нього як про великий космічний об’єкт полум’яного відтінку. Слід розібратись, якого кольору Сонце насправді, та чи можна довіряти фотографіям з космосу.
Якого кольору Сонце насправді
Зміна відтінку, яку ми спостерігаємо з поверхні Землі, пов’язана із розсіянням сонячних променів в атмосфері. Наприклад, у залежності від часу доби, колірна гамма зірки може змінюватися від жовтого до рожевого, помаранчевого або червоного.
Сонце може здаватись за кольором червоним, коли з’являється над горизонтом, але це не так. Насправді атмосфера розсіює фотони таким чином, що здається, ніби зірка змінює свій колір. А через забруднене повітря вона виглядає ще більш червоною.
Якщо подивитися на Сонце за межами атмосфери, можна побачити, що воно білого кольору. Саме білий вважається натуральним видимим забарвленням зірки.
Чому Сонце називають жовтим карликом, якщо його колір білий
Хоча Сонце має білий видимий колір, астрономи класифікують його як жовтий карлик. У даному випадку, «жовтий» є результатом фотометрії космічного об’єкта. Але людський зір все ще сприймає його білим. Саме таким Сонце бачать космонавти за межами земної атмосфери.
Жовтим кольором також зручно позначати зірку на схемах та графіках, чим постійно користуються науковці. У масовій культурі, наприклад у фільмах, картинах та іграх, Сонце теж зображується найчастіше у жовтих тонах, оскільки цей відтінок став для людей найбільш звичним.
Вчені змінюють колір зорі Сонце на жовтий навіть на космічних знімках, тому що людське око більше звикло бачити його таким.
Факти про Сонце, які цікаво знати
Про жовтого карлика багато не відомо, але є також чимало цікавої інформації:
- Кожні 11 років магнітна полярність зірки змінюється на протилежну, тобто його південний полюс стає північним та навпаки.
- Загальна сонячна маса становить приблизно 2000000000000000000 трильйонів кілограмів.
- Сила тяжіння на поверхні зірки перевищує земну у 28 разів.
- Сонце є газоподібним космічним тілом, тому у нього відсутня тверда поверхня.
- Сонце класифікують як зірку середнього розміру.
- Температура жовтого карлика приблизно 15000000°C.
- Маса тіла людини, яка становить 60 кг, на поверхні Сонця збільшиться до 1680 кг.
За прогнозами вчених, через декілька мільярдів років жовтий карлик перетвориться на червоного гіганта, але цей термін також не зовсім відповідає дійсності. Температура видимої поверхні гіганта буде нагадувати спіраль лампи накалювання, отже, колір Сонця буде скоріше жовто-помаранчевим.