Які кактуси можна їсти

У більшості людей кактус асоціюється з колючою рослиною, яка росте в пустелі або у квітнику на підвіконні. А ось про те, що існує їстівний кактус, чули далеко не всі. Його різновиди ростуть у Греції, деяких країнах Південної та Центральної Америки, а також на Кіпрі. Багато мандрівників згадують у своїх щоденниках про прекрасні соковиті фрукти, які не дали їм померти від спраги та голоду. Зараз ці плоди вживають не тільки у свіжому вигляді, але й варять з них компоти та варення.

плоди їстівного кактуса

Різновиди їстівних кактусів

Найбільш відомими різновидами їстівних кактусів вважаються:

  • Опунція. Поверхня її червоно-бордових плодів вкрита дрібними колючками, а м’якоть всередині відрізняється солодким смаком с незначною кислинкою.
  • Гілоцереус. Яскраві малиново-рожеві із зеленими лусочками плоди мають грушоподібну форму. Всередині знаходиться біла ніжна кисло-солодка м’якота с тисячами дрібненьких чорних кісточок з горіховим присмаком.
  • Мамілярія. Дрібні довгасті плоди рожево-червоного кольору своїм кислуватим смаком нагадують барбарис.
  • Шлюмбергера. Невеличкі червоні плоди за смаком схожі на кислуватий аґрус. Всередині вони також наповнені слизовим вмістом з маленьким насінням.
  • Селеніцереус. Цей кактус має плоди розміром з яблуко, які відрізняються солодким смаком. Але відомий цей вид рослини більше завдяки красивій квітці, яка цвіте лише одну ніч у році.

Найбільше поширення серед гурманів отримала опунція. На її прикладі можна розглянути основні корисні властивості їстівних кактусів, їхній хімічний склад та вплив на організм людини.

їстівний кактус

Склад та користь м’якоті кактусів

Плоди кактусів містять велику кількість рідини з розчиненими у ній вітамінами, мінералами та іншими корисними речовинами, що обумовлюють сприятливий вплив на усі системи організму. Серед них слід виділити:

  • Клітковина. Сприяє виведенню токсичних речовин та продуктів життєдіяльності людини з організму. Затримує необхідну вологу, підтримуючи водний баланс.
  • Глюкоза та фруктоза. Швидко поповнюють запаси енергії та сприятливо впливають на роботу мозку й міокарду.
  • Залізо підтримує необхідну кількість гемоглобіну в еритроцитах, що перешкоджає розвитку анемії.
  • Аскорбінова кислота є сильним антиоксидантом, який перешкоджає процесам старіння. Також вона підсилює імунітет та прискорює регенерацію тканин.
  • Мідь та цинк знижують втому після навантажень, заспокоюють та нормалізують артеріальний тиск.
  • Кальцій та фосфор ідеально поєднуються для підтримання міцності кісткової тканини.
  • Калій перешкоджає розвитку патологій серцево-судинної системи.

Їстівні плоди кактуса покращують травлення та мають низьку калорійність, тому їх можна вживати під час дієти. Також доведено, що регулярне вживання опунції позбавляє целюліту завдяки здібності покращувати кровообіг у підшкірній клітковині.

плід кактуса у розрізі

Їстівні кактуси у кулінарії

Багатьом людям подобається їсти кактуси без термічної обробки. Але кухарі готують з плодів цукати, варення, конфітюри, желе, компоти й навіть соуси для м’ясних страв. При обробці дуже важливо дотримуватись правил безпеки, тому що тонкі голки здатні викликати болючі подразнення та набряки шкіри. А проковтнута голка викликає ерозії на слизовій оболонці стравоходу або шлунку, які потребують негайного лікування.

збирач кактусів

Обробляти плоди слід тільки у гумових рукавичках. А щоб позбутися колючок, достатньо заморозити плоди на 2-3 години або обдати їх кропом, а потім ретельно протерти жорстким рушником.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.