У далекі часи слов’яни намагалися зрозуміти справжню природу стихій та різних явищ. Так наші пращури створили систему рун, кожна з яких має особливе значення та сенс. Енергія знаків здатна оберігати свого господаря та підтримувати його в досягненні цілей. Але для цього треба розуміти значення слов’янських рун та їхню магічну силу.
Що таке слов’янські руни
Рунами називаються особливі знаки, які використовувалися не тільки для різних магічних ритуалів, але і як азбука. Багато народностей розробляли свої символи. Однак на сьогодні найвідомішими з них вважаються стародавні німецькі та давньослов’янські руни.

Історія походження слов’янських рун досі достеменно не відома. Вчені впевнені лише у тому, що слов’янські знаки за часом появи схожі з кельтськими та етруськими. Ще у X–XI століттях відомий німецький історик, єпископ Тітмар описав плем’я лютичів, приділивши особливу увагу слов’янському храму, наповненому «дивними» ідолами та знаками. Якщо для фахівця такого високого рівня знань впізнати символи стало нездійсненним завданням, є всі підстави вважати, що знаки мали слов’янське походження. Подібні руни на надгробках стародавніх поховань побачив і арабський письменник того часу Ібн Ель Недім.
Значення всіх слов’янських рун
Головне завдання українських рун – розповісти про божественність волі. Ось чому так важливо розуміти значення слов’янських рун, щоб безпомилково розрізняти прикмети, які посилає доля:
- Світ. Означає частку божественного, яка є в будь-якій людині. Уособлює захист богів.
- Чорнобог – символ руйнування, уособлення безглуздого початку в людині.
- Алатир – основа світобудови.
- Райдуга – символ нескінченної дороги до основи світобудови. Уособлює розмірений плин життя та поступове наближення до поставленої мети.
- Нужда – необхідність перервати звичний рух через фінансові труднощі чи інші проблеми.
- Крада – втілення планів та бажань. Звільняє вогонь, що оголює справжнє обличчя кожного.
- Треба – людина приносить у жертву саму себе, щоб реалізувати заплановане.
- Сила – можливість правильного вибору, боротьба з труднощами та стражданнями. Найсильніша руна, яка допомагає знайти вихід з непростих ситуацій.
- Вітер – можливість жити згідно з божественним задумом, здатність до саморозвитку, натхнення.
- Берегиня – жіноче начало, яке уособлює неймовірну силу.
- Уд – опис цієї руни означає любов, пристрасть, творче начало, за допомогою яких можна осягнути баланс світобудови. Чоловіче начало. Допомагає жінкам, які мріють стати матерями.
- Леля – інтуїція, заохочення до подальшого руху, радість.
- Рок – невідома сила, від якої залежить людське життя.
- Опора – заступництво предків, що допомагає в особливо складних ситуаціях.
- Дажбог – уособлення родючості.
- Перун – сили, здатні розв’язати будь-яку проблему, однак не завжди діють розумно та правильно.
- Є – саме життя, сила богів, що дає розвиток усьому живому.
- Істок – символ застою, подолати який можна, лише виконавши колосальну роботу над собою.

Як використовували українські руни
Українські руни знаходили застосування не тільки у письмі, вони використовувалися і як обереги. Амулети з рунічними зображеннями служили для захисту від пристріту та інших магічних дій з боку недругів. Крім цієї функції, руни в оберегах здатні дати своєму власникові неймовірну силу та допомогу у вирішенні проблемних питань.
Руни як обереги популярні й сьогодні: завдяки їхній магічній силі можна вплинути на свою долю, розраховувати на успіхи в кар’єрі, творчості чи взаєминах з людьми. Слов’янські символи здатні також давати впевненість та поштовх до самовдосконалення.
Руни можна було зустріти на різних предметах:
- стіни та двері;
- одяг;
- посуд;
- предмети інтер’єру;
- військове обмундирування, техніка та зброя.
У наш час слов’янські руни отримали популярність у татуюваннях. Це хороший спосіб наділити себе величезною силою та заручитися підтримкою давніх божеств.
Але вибирати зображення для тату потрібно обережно. Якщо неправильно їх тлумачити, а також не вірити у їхню силу, можна отримати неприємності замість захисту. Ретельно вивчайте значення рун та вибирайте їх у залежності від бажаного ефекту.
Слов’янські руни як ворожильний інструмент
Цей унікальний інструмент для ворожіння відрізняється особливою глибиною та багатогранністю значень. Застосовувати руни можна у будь-якій сфері: від кар’єри та відносин до духовного життя та сенсу існування. За однією з версій, таку дивовижну силу знаки мають завдяки своєму божественному походженню.

Значення слов’янських рун при ворожінні у разі випадання у прямому положенні:
- Світ – внутрішній світ людини. Символ життя та бажання осягнути порядок та баланс у всьому. Як обов’язковий сенс – це духовний розвиток та благовоління вищих сил.
- Чорнобог, символ смерті. Ця руна здатна показати рішення складної життєвої ситуації. Випадання під час ворожіння – символ швидкого виходу зі зв’язків, які обтяжують, та позбавлення від проблем.
- Алатир – основа всього існуючого на землі. Означає стабільність ситуації.
- Веселка – щастя, радість, добробут. Якщо вам при ворожінні випадає руна Веселка, це вірний знак вирішення ситуації на вашу користь.
- Нужда – непроста руна, що має відразу кілька значень. Це нестача грошей, зла доля, від якої неможливо сховатися, обмеження, заборони, потреба дотримуватися певних правил.
- Крада. Розшифровка також багатогранна. Вона може означати очищувальний вогонь, здатний позбавляти від всього зайвого, непотрібного, що зжило себе; прояв прихованих талантів та втілення найсміливіших мрій.
- Треба – самопожертва, духовне просвітлення та нові знання.
- Сила – перемога над бажаннями та страхами, які не дають наблизитися до заповітної мети.
- Вітер – натхнення, творчий прорив. Руна є уособленням бога Велеса, покровителя магії.
- Берегиня – символ богині-матері. Руна здатна зберегти сімейне вогнище та принести у дім багатство.
- Уд – чоловіча сила, яка допомагає подружжю зберігати теплі відносини.
- Леля – дочка богині-матері, що уособлює життєву силу. Здатна проявляти інтуїцію.
- Рок – попереджає про неможливість впливу на ситуацію. Відсилання на залежність усього, що відбувається у світі, від божественних сил.
- Опора – знак непохитності характеру навіть у складних обставинах та нестатках.
- Дажбог – символ достатку. Розшифровка руни означає, що людина, яка ворожить, скоро стане власником спадщини або на неї впадуть великі гроші.
- Перун – захист від злих сил.
- Є – сприятливі зміни з огляду на правильно зроблене рішення.
- Істок – знак швидкого виходу зі стану застою.
У разі перевернутого розташування значення слов’янських рун дещо змінюються:
- Світ – випадання даної руни догори ногами говорить про невпевненість та жалість до себе. Знак того, що для подальшого щасливого життя треба обов’язково зазнати зміни в духовному плані: по-іншому поглянути на речі, зайнятися самоосвітою.
- Чорнобог – необхідність реальної оцінки власних сил. Вказує на егоїзм – поширену причину апатії та бездіяльності.
- Алатир – знак надмірної самовпевненості, яка не дозволяє тверезо оцінювати ситуацію та робити правильні кроки. Застерігає про можливий розпад сім’ї.
- Райдуга – символ невірного вибору життєвого шляху. Однак ще можна все виправити.
- Нужда – труднощі, фізичні та матеріальні обмеження.
- Крада – попередження про інтриги за вашою спиною, про шквал критики з боку друзів та рідних з приводу нових проєктів чи інших починань.
- Треба – безглуздість жертв, ймовірність потрапити до рук нечесних людей.
- Сила – знак руху по невірному шляху, доленосних помилок у найбільш непередбачуваний момент.
- Вітер – інтриги, плітки, складнощі у пошуку виходу з труднощів, що виникли.
- Берегиня – грошові проблеми, неможливість реалізації поставлених планів. Невдалий час для інвестицій.
- Уд – безглузді бажання, що ведуть до провалів та депресії.
- Леля. Знак того, що ви стали заручником чиїхось бажань – вас використовують. Застереження про обман або шахрайство.
- Рок – наближається небезпека, якій не можна запобігти.
- Опора – втрати, зрада близької людини.
- Дажбог – до погіршення фінансового становища.
- Перун – до ймовірності скоєння непробачних помилок.
- Є – хороший знак, що символізує швидкий успіх. Однак для його досягнення варто докласти зусиль та запастися терпінням.
- Істок – великі проблеми, що посилаються вам божественними силами.

Слов’янські руни дійсно аналогічні скандинавським, що говорить про тісний зв’язок культур цих етносів. Однак відмінності все ж таки є. Пов’язують це з джерелом. За легендами, скандинави отримали свої руни від богів, що прийшли з півночі (Гіпербореї), а слов’янські – від богів півдня (Атлантиди). Спочатку написання сакральних знаків було однаковим, проте з плином часу відбулися суттєві зміни.
Але скандинавські і слов’янські руни працюють за одним принципом, оскільки в їхній основі лежить однаковий спосіб накреслення. Сьогодні збереглося набагато більше інформації про скандинавські руни, ніж про слов’янські. Перші висікалися на камені, тоді як слов’янські – на дерев’яних дощечках, які до нашого часу частково зруйновані та загублені.