Як і де відпочити у Болгарії

Республіка Болгарія – південно-східна європейська країна, розташована на Балканському півострові, у північно-східній частині. Займає територію 111 тис. кв. км. Через кордони Болгарії можна потрапити до Румунії, Туреччини, Греції, Сербії, Македонії. На сході має вихід до Чорного моря.

море в болгарії

Сьогоднішня Болгарія – країна, яка наче магніт притягує на чудовий та недорогий відпочинок наших співвітчизників. Цьому сприяють її безпосередня близькість розташування та менталітет болгар, співзвучний нашому.

Проживає у Республіці Болгарія близько 7 мільйонів чоловік. Крім болгар (основної етнічної групи), тут влаштувалися турки, вірмени, цигани та інші національності. Більшість населення – православні. Болгарська є офіційною державною мовою.

Столиця – Софія (понад 1,2 млн чоловік) – сучасний мегаполіс, найбільший центр промисловості та культури. Пловдив, Бургас, Варна та Руссе є найбільшими та густонаселеними містами республіки.

«Зростає, але не старіє»

Саме такі слова можна прочитати на гербі старовинної Софії – столиці Болгарії. Багатовікова історія пам’ятає безліч випадків падіння, руйнування та запустіння прекрасного міста. Ніби міфічний птах Фенікс, що повставав з попелу, Софія щоразу відроджувалася знову і знову.

софія болгарія

Довголіття столиці Болгарії пояснюється безліччю причин, основною з яких є і її вдале географічне положення. Вона знаходиться в серці Балканського півострова, на перехресті найважливіших торговельних та економічних шляхів, що сполучають Європу з Близьким Сходом; а також три моря: Чорне, Адріатичне та Егейське.

Назву Софії було надано на честь дочки імператора Візантії, яка зцілилася від важкої недуги цілющою водою одного з софійських джерел.

Прапор Республіки Болгарія

Три рівні шириною смуги перетинають державний прапор Болгарії по горизонталі. Верхня смуга – білого кольору, посередині – зеленого, знизу – червоного.

Біла смуга на прапорі символізує мир і свободу, зелена уособлює багату флору країни та її аграрне господарство, червона (як і на прапорах інших держав) – данина пам’яті борцям, які пролили кров за незалежність своєї батьківщини.

прапор болгарії

Відповідно до прийнятої в 1991 р. Конституції країни з прапора було видалено герб держави, зображення якої знаходилося в його верхньому лівому кутку, а пропорцію полотнища 2:3 замінено на 3:5.

Клімат та рельєф

Географічне положення Болгарії поділило її територію на кілька кліматичних зон:

  • помірно-континентальну – у північній частині країни;
  • середньоєвропейська помірна зона охоплює її західну частину;
  • сухий степовий клімат переважає на Тракійській рівнині, розташованій на схід; на чорноморському узбережжі сходу він наближається до середземноморського.

Перша половина літа тут досить дощова. Тому пляжний відпочинок у Болгарії на місцевих курортах найкраще планувати з кінця червня, коли в країні встановлюється комфортна тепла погода (до +27°С), і стовпчик термометра рідко заходить за позначку +30°С. Вдень погода Болгарії вирізняється тим, що немає сильної спеки, оскільки з моря дме освіжаючий бриз, а ночі навіть прохолодні. Зими тут м’які. Середня температура – від –3°С до +2°С.

болгарія взимку

Рівнини, долини, численні протяжні ланцюги пагорбів і гірські хребти формують різноманітний рельєф республіки. Балканські гори стали природним вододілом між найголовнішою річкою республіки Дунаєм та Егейським морем. Крім судноплавного Дунаю, до великих річок Болгарії відносять повноводну Маріцу, а також Камчію, Струму. Вони мають велике значення як джерела зрошення та гідроенергії.

У країні є невеликі нечисленні озера, переважно льодовикового походження. Активні понад п’ятсот мінеральних джерел.

На кордоні з Грецією республіку розділили Родопські гори, а південний захід прикрасили гори Рила. Влітку гірські схили прикрашають чудові квіти, а взимку на них іскриться алмазний сніг.

гори у болгарії

Рив’єра або Сонячний Берег?

Дружня до українців Болгарія щедро обдарована природою. Громадянам України, що мають біометричний закордонний паспорт, в’їзд дозволено без візи. Можна придбати недорогі тури до Болгарії, що пропонують не лише екскурсійні програми та пляжний відпочинок, але й заняття активними видами спорту. Мальовничі ландшафти, тепле спокійне море, протяжні пляжі, застелені дрібним золотистим піском, ідеальні для сімейного відпочинку.

Сьогодні болгарські курорти відомі усьому світу. Особливо вони популярні у Європі. Це її Золоті Піски, розкішна Рів’єра, Сонячний Берег і Албена. Туроператори пропонують любителям подорожей захоплюючі екскурсії містами-музеями: Арбанасі, Трявна, Боженці, Жерівна, Котел, Етир, Созопол, Копривштица, Несебир, Мелник, Широко-Лика. Гостям країни буде цікаво знайомство з її колоритними народними обрядами, історичними пам’ятками: монастирем Аладжа, вирубаним в скелі, старовинним палацом у Балчіку, джип-сафарі, піратські вилазки, морські прогулянки та пікніки на білосніжних яхтах.

вид на золоті піски болгарії

Відпочивати у Болгарії можна не лише влітку, а й узимку. У цей час року на туристів тут чекають чудові гірськолижні траси зимових курортів Боровець, Банско, Пампорово. А міжсезоння дарують можливість підлікуватися на численних курортах, які мають цілющі термальні та мінеральні джерела. Таких у країні понад дві тисячі.

Підприємства виноробства, їхня відмінна продукція, регулярні презентації та виставки болгарських вин зробили країну та центром такого виду туризму.

Недорого – не означає погано

Сонячна республіка відома на всю Європу життєлюбністю, привітністю та гостинністю своїх мешканців. Готелі Болгарії давно вже набули європейського шику, гідно витримуючи за рівнем сервісу та комфорту жорстку конкуренцію з країнами, що мають знамениті морські та бальнеологічні курорти. При цьому пропонують своїм постояльцям порівняно низькі ціни на проживання.

готелі болгарії

Будь-який з курортів Болгарської Республіки запропонує туристам готель, що відповідає їхнім фінансовим можливостям. Усі вони розташовані в наймальовничіших місцях узбережжя, усі мають добре розвинену інфраструктуру: пляжі, басейни, корти, бари, ресторани, дискотеки, нічні клуби. У деяких є власні аквапарки.

Категорія готелю нижче 5* не означає низький рівень комфортності його номерів або якості сервісу. У будь-якому з них на вас чекають відмінне обслуговування, чудова кухня та світлі затишні номери.

Погода для туристів у Болгарії

Клімат Болгарії досить м’який. Літні температури, іноді доволі високі, переносяться без будь-якого дискомфорту завдяки тому, що повітря сухе. Сезон на морських курортах країни починається з червня і триває до жовтня. У вересні вода в Чорному морі така ж тепла, але вже немає настільки спекотних днів, як у липні та серпні. Саме тому серед відпочивальників така висока популярність оксамитового сезону на курортах Болгарії.

оксамитовий сезон у Болгарії

Зимові гірськолижні курорти відкривають сезон у грудні. Зима у Болгарії досить тривала, з рясним снігом і морозами. Сніговий покрив на гірськолижних маршрутах лежить понад чотири місяці, аж до квітня, котрий іноді довше. Погода та цікаві траси приваблюють дедалі більше туристів на гірськолижні курорти Болгарії.

Куди поїхати влітку до Болгарії

Морські курорти країни славляться дивовижними піщаними пляжами, які відрізняються доглянутістю та розвиненою інфраструктурою – кабінки, шезлонги та парасольки є в достатку. Крім того, водні атракціони та аквапарки не дозволять вам занудьгувати, проводячи на пляжі свою відпустку.

Любителям активнішого відпочинку морські курорти Болгарії пропонують зайнятися серфінгом або підводним плаванням. Якщо є бажання, але немає вміння – досвідчені інструктори всього за кілька занять навчать поводженню зі спорядженням та розкриють усі таємниці дайвінгу. За бажання можна стрибати з парашутом або літати на параплані, кататися на водних лижах чи катамаранах. А можна взяти в оренду яхту та вирушити у подорож під вітрилом.

катання на яхті у болгарії

До наземних видів відпочинку та розваг відносяться:

  • парки та зони відпочинку з великою кількістю зелені та квітів;
  • різноманітні спортивні майданчики – від волейбольного до кегельбану;
  • безліч дитячих майданчиків та різноманітних басейнів.

Ще є тренажерні зали, SPA-салони та косметичні кабінети. Нічне життя рясніє дискотеками, барами, за бажання можна пограти в казино.

Морські курорти Золоті піски, Сонячний берег, Албена та інші готові прийняти перших відвідувачів вже у травні та до вересня включно радувати своїх гостей теплим морем та чудовою погодою.

Зимові курорти Болгарії

Гірські масиви займають значну територію Болгарії та частково є державними заповідниками. Курорти мають у своєму розпорядженні сучасні гірськолижні траси на різний рівень володіння – від майстрів до тих, хто вперше встав на лижі. У Болгарії вже багато років проводять етапи Кубка світу FIS з гірських лиж.

банско болгарія

Сноубордистів приваблюють простори та снігова цілина, а для любителів покататися на ковзанах є відкриті ковзанки. Гірськолижні курорти Болгарії – це комфортні сучасні готелі, де є все: від басейнів з водою до SPA-салонів. До послуг відпочивальників різноманітні ресторани та вечірні дискотеки. Погода на курортах стійка та сервіс на рівні європейського. І вся ця пишність обійдеться набагато дешевше аналогічного відпочинку в Австрії чи Швейцарії.

Поїхати можна в Банско, Пампорово, Боровець чи на гору Вітоша. Чудово доглянуті схили та стійка погода порадують любителів зимового відпочинку.

Національна кухня Болгарії

Приїхавши покататися на лижах взимку або купатись у морі влітку, незалежно від пори року слід віддати належне такій смачній національній кухні болгар.

У Болгарії їдять багато кисломолочних продуктів, хліба та бринзи. Кухня рясніє овочевими стравами як у свіжому, так і в маринованому, відвареному, смаженому, тушкованому та фаршированому вигляді. М’ясні страви роблять із баранини чи яловичини, багато страв із птиці та риби.

Болгарськими національними стравами є:

  • гювеч (тушковане м’ясо з овочами),
  • мусака (рагу з м’яса та картоплі з яйцями),
  • плакія (риба з овочами),
  • баниця (запечений шпинат із сиром)
  • знаменитий таратор (суп із кефіру та тертого огірка з горіхами).

болгарська кухня

Як провести час у Болгарії

Відпочинок у Болгарії може бути таким різним:

  • морські курорти,
  • санаторне лікування,
  • гірськолижні курорти,
  • екскурсії по заповідниках та просто красивих місцях або історичних пам’яток.

У Болгарії чудова риболовля та полювання, по гірських річках можна сплавлятися на байдарках, у Сопоті політати на параплані, в Албені пограти в гольф або зайнятися верховою їздою.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.