Хто може виїжджати за кордон без закордонного паспорта

З початком повномасштабного вторгнення сусідньої держави-агресора велика кількість українців змушені були залишити свої домівки у пошуках безпеки для себе і своїх рідних. Одні переїздили до інших областей, інші за кордон. Завдяки досягненим переговорам з сусідніми країнами, багатьом людям, які хотіли виїхати за кордон без закордонного паспорта, можна було мати при собі тільки внутрішній паспорт громадянина України, оскільки служби не могли так швидко видавати велику кількість закордонних паспортів. З огляду на це багато суміжних країн дали дозвіл біженцям з України на перетин кордону по внутрішніх паспортах.

український закордонний паспорт

Своєю чергою, ДПСУ попереджає вимушено переселених людей, що під час подорожей може виникнути потреба в закордонному паспорті у деяких країнах. Люди мають це розуміти та користуватись доступною правовою інформацією, яка є у доступі. Після перетину кордону держави по внутрішньому документу українець може замовити закордонний паспорт в консульстві України.

Виїзд дітей, яким не виповнилось 16 років

У воєнний стан в Україні багато людей пішли захищати територію своєї держави. Багато захисників загинули від дій ворожої армії. На жаль, безліч дітей, які залишились без батьків, змушені покинути свої домівки у пошуках мирного неба. Тому ДПСУ спростила виїзд для дітей, яким не виповнилось 16 років. Ось основні правила та умови перетину таких осіб:

  1. Дитина має бути у супроводі одного з батьків, дідуся, бабусі, рідних брата чи сестри, особи, уповноваженої одним з батьків.
  2. Документ від батьків має бути завірений органами опіки без нотаріального завірення другого з батьків.
  3. Потрібно мати паспорт громадянина України або свідоцтво про народження.

біженці з дітьми

Виїзд осіб, які досягли 16 років

За українським законодавством фізична особа стає повнолітньою в 16 років, тому може перетинати кордон самостійно, маючи закордонний паспорт чи паспорт громадянина України. Але знову ж таки потрібно враховувати закони держав, в які ця особа переміщається.

Наприклад, у сусідній державі Польща повноліття наступає у 18 років. Фізична особа до 18 років, яка буде перебувати на території цієї держави без батьків чи осіб, уповноважених по опіці, будуть вважатись дитиною без нагляду. Таких осіб буде направлено до закладу тимчасового перебування, поки їх не заберуть рідні. Переїзд дитини 16-17 років можливий, якщо за кордоном вже є хтось з батьків або родичів.

Що стосується довоєнного періоду, виїздити за кордон без закордонного паспорта було неможливо.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.