Поради для тих, хто подорожує літаком уперше

Це сталося – ви вперше вирушаєте далеко від рідного дому та хочете, щоб все пройшло максимально гладко. Рекомендації від досвідченіших мандрівників ще нікому не шкодили, і саме час підтвердити ці слова. Пропонуємо поради, як провести першу подорож літаком.

літак у небі

Що взяти із собою

Збираючись у подорож, зовсім не обов’язково брати із собою весь гардероб. Навіть якщо поїздка розрахована на тривалий час, беріть лише те, що видається вам вкрай необхідним. Звичайно, тут ще багато залежить від мети подорожі. Якщо ви збираєтеся провести основну частину часу на пляжі, то кілька майок, капелюшків та шортів вичерпають список важливого одягу. А якщо метою поїздки є огляд визначних пам’яток, відвідування театрів і музеїв, то тут уже треба задуматися про солідні вбрання.

Розподіл багажу в аеропорту

В аеропорту весь обсяг речей поділяється на ручну поклажу та багаж, який полетить у багажному відділенні літака. Перше ви візьмете із собою в салон, а перед посадкою будете скрізь із собою носити. Передбачте, що вашу валізу будуть штовхати, кидати, ставити на неї не менш важкі речі. Тому вкрай не рекомендується залишати там предмети, які можуть легко розбитися чи зламатися. Цінними прикрасами та гаджетами теж краще не ризикувати, адже іноді трапляється так, що багаж виявляється загубленим.

У ручну ж поклажу треба зібрати всі документи, гроші. Якщо вам потрібні якісь медичні препарати, їх теж слід узяти з собою. Однак при огляді, який відбудеться ще до посадки в літак, ви повинні довести, що вони вкрай важливі для вас. Жодних гострих предметів у салоні теж бути не повинно. Це правило стосується всього, навіть манікюрних інструментів.

багаж в аеропорту

Зазвичай у літаку не передбачено розважальну програму, тому кожен займає себе сам. Потрібно продумати, чим можна буде зайнятися, сидячи у кріслі. Можна взяти із собою книгу, планшет або mp3-плеєр. Допустимі деякі ігри, у тому числі карти.

На речі, взяті до салону, і на багаж є обмеження по масі. Так, у салон не можна брати понад 5 кг на особу, а в багажному відділенні провозиться лише 20 кг, що належать одному пасажиру.

Як вдягнутися перед вирушенням на борт

Одяг, в якому ви збираєтеся провести кілька годин у літаку, повинен бути максимально зручним. Жодних тугих блузок і комірів, що давлять на шию. Добре, якщо всі речі будуть виготовлені із натуральних тканин.

Особливу увагу приділіть взуттю. Небажано надягати тісні черевики або туфлі на високих підборах. Якщо переліт здійснюється в зимовий час, то хорошим варіантом стануть в’язані шкарпетки, якими можна буде замінити зимові чоботи.

Зліт та посадка — ще дві проблеми

При зльоті та посадці виникають перепади тиску в літаку та всередині організму людини. Внаслідок цього практично у будь-кого спостерігається закладеність вух. Явище це малоприємне, тому непогано знати, як можна перемогти його:

  • Найпростіший спосіб – зробити ковтальні рухи. Багато авіакомпаній перед польотом пропонують своїм пасажирам льодяники.
  • Якщо це не допомагає, то можна спробувати позіхнути. У цьому випадку євстахієва труба, яка проходить у вусі, виявляється відкритою в горлянку. Таким чином, різниця в тиску легко усувається, і ви перестаєте відчувати неприємні відчуття, пов’язані із закладеністю.

Якщо вам відомо, що поїздки в машині або автобусі проходять для вас не дуже добре через заколисування, то цілком можливо, що те саме повториться і в літаку. Про це треба подбати заздалегідь і купити спеціальні таблетки або драже, що усувають нудоту. Практично у всіх аеропортах є аптечні пункти. Ці засоби треба прийняти за 30 хвилин до початку польоту, і тоді за своє самопочуття можна не перейматися.

Час до зльоту

Зазвичай реєструвати на конкретний рейс починають за дві години до зльоту, а закінчують за 30 хвилин. Але у будівлі аеропорту треба бути ще раніше. Адже перед самим процесом реєстрації, який теж не надто швидко відбувається, вам треба пройти огляд всього багажу, паспортний контроль та реєстрацію речей. А ще врахуйте затори на дорогах та непередбачені ситуації (наприклад, забуті квитки). Тому розраховуйте прибути до будівлі аеропорту не пізніше ніж за дві години до початку реєстрації. Це допоможе уникнути зайвих проблем та хвилювань.

родина в аеропорту

Головне – не нервувати

Як показує практика, кожен другий пасажир рейсу відчуває страх перед перельотами. Це не випадково, адже скільки разів доводилося бачити у телевізорі, як пілоти втрачають керування, а літаки розбиваються. Проте не треба накручувати себе. Авіакатастрофи відбуваються у 3000 разів рідше, ніж катастрофи наземного транспорту. Адже ніхто не застрахований, і нещасний випадок може застати навіть по дорозі на роботу.

Якщо ж страх перед майбутнім перельотом нестерпний, то не зайвим буде прийняти якийсь заспокійливий засіб. А ось алкоголь краще залишити доти, як ваші ноги ступлять на землю. Можливо, на якийсь час ваше хвилювання і випарується, проте політ пройде гірше, ніж якби ви були тверезими. Адже подорож літаком — це вже серйозне випробування для серцево-судинної системи, і спиртне лише посилить навантаження.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.