Якщо ви плануєте свій перший політ літаком, слід розібратися, що треба знати, які дрібниці взяти, щоб почуватися спокійно під час першого, другого і наступних захмарних перельотів.
Перший квест – не заблукати в аеропорту
Дуже ретельно вивчіть правила відльоту та прильоту, подивіться відеоінструкцію. На потяг можна потрапити в останній момент, навіть коли він уже відходить від перону. Головне, стрибнути в потрібний вагон, а не від’їхати у протилежний бік. З літаком дещо інакше:
- На літак в аеропорту за правилами слід зареєструватися за 2 години до польоту. Потрібно знайти стійку вашої авіакомпанії, здати багаж і подорожувати аеропортом у своє задоволення, готуватися до огляду.
- Виявляється, після передпольотного огляду дороги назад немає. На вулицю вже вийти не можна.
- Просто слід чекати перед табло на свій рейс.
- Не пропустити оголошення свого рейсу також важливо. Милі працівники аеропорту кілька разів повторять ваше ім’я, поки ви не зрозумієте, що всі пасажири пішли в автобус.

Повітряні ями, м’ятні карамельки, аварійний вихід
Стюардеси у салоні літака – це заспокоєння, допомога і приємний сервіс. Вони допомогають знайти місце, запхати ручну поклажу на верхню полицю, видають теплий плед. Але і вам слід дещо виконувати:
- Перед зльотом обов’язково пристебніть ремені. Чисто психологічно так спокійніше. Попросіть паперовий пакет на випадок нудоти. Навіть якщо у вас міцний шлунок, перепади тиску та навантаження можуть зробити свою чорну справу. Краще одразу убезпечити себе та дитину від прикрих неприємностей. Запасіться м’ятними цукерками, перевірено – допомагає.
- Уважно слухайте правила безпеки. Спочатку кисневу маску на себе, потім на дитину. Вимкніть телефона та приготуйтеся.
- Якщо щось не так, вам чи дитині погано, непокоїть біль, обов’язково викличте бортпровідника сигнальною кнопкою. Вони навчені допомагати в різних ситуаціях. Якщо потрібно відвідати туалет, можна спокійно віддати малюка стюардесі, попросивши доглянути.
- Дуже знадобляться льодяники. Під час повітряних ям вони допомагають впоратися з перепадами тиску та висоти.
- При посадці пристебніть ремені та не панікуйте при ударах коліс аеробуса об землю. Це нормально та безпечно. Дочекайтеся повної зупинки двигуна, вставайте після того, як це дозволить стюард. Не створюйте натовп, не намагайтеся швидше вийти з салону. Усі пасажири поїдуть одним автобусом, одночасно.

Ще трійка лайфхаків для пасажирів із дітьми:
- З дітлахами важче літати, але вони іноді сплять.
- Для малюків обов’язково беріть до салону пляшечку з водою 0,3–0,5 л, пюре, печиво, вологі серветки, запасні підгузки. Для старших дітей треба знати, чим забезпечити їхнє дозвілля на час перельоту, хоча деякі авіакомпанії роблять фірмові бокси з іграми та олівцями.
- Не бійтеся просити допомоги в стюардес (це їхня робота) та у пасажирів. Все-таки добрих та чуйних людей дуже багато.
До речі, політ дитини до двох років на літаку безплатний, якщо ви не купуєте окремого місця. На дитину від 2 до 12 років діє спеціальний дитячий тариф, індивідуальний у різних компаній. Додатково в багажному відділенні безплатно провозиться дитяча коляска, а їжу можна замовити по дитячому меню.