Різдвяні панчохи та чобітки: як зробити власноруч

Традиція шити чобітки для новорічних подарунків прийшла до нас із католицьких країн, де у такі вироби заведено складати подарунки на Різдво. Попри те, що традиція зародилася у католиків, нині представники всіх релігій використовують різдвяні чобітки для прикраси свого будинку.

різдвяні чобітки

Історія походження різдвяного аксесуара

Діти у всьому світі з нетерпінням чекають на Різдво, а чобіт уже давно став символом цього свята. У різних країнах аксесуар має свою назву – десь замість чобота беруть панчоху.

Історія аксесуара сягає далекої давнини та пов’язана з головним католицьким персонажем, який приходить до всіх дітей на Різдво. Згідно з легендою, коли Святий Миколай (Санта Клаус) захотів обдарувати трьох сестер, він відправив їм три подарунки через трубу димоходу. Ці сувеніри потрапили у панчохи, які дівчата розвісили сушити біля каміна. З того часу вважається, що якщо повісити різдвяну панчоху біля печі, то Святий Миколай неодмінно покладе туди подарунок за хорошу поведінку.

Діти, які поводилися весь рік добре, отримують на Різдво те, що загадали. Але сьогодні різдвяні подарунки у чобітках знаходять не лише малюки, а й дорослі.

Готуємось до свята

Зробити чобіт або панчоху можна своїми руками. Тим, хто любить в’язати, достатньо купити різноколірні нитки та створити дивовижний шедевр, який можна подарувати рідним та близьким або оформити власний будинок.

в'язаний різдвяний чобіток

Шкарпетки можна зробити невеликими та прикрасити ними ялинку. У такому випадку можна скористатися гачком і пряжею. Усього кілька годин, і подарунок на Новий рік вже готовий.

Для малюків можна зв’язати пінетки у вигляді різдвяних чобіт – їх можна вдягнути на свято, доповнивши костюм.

В якості ідеї для створення в’язаного аксесуара можна використовувати:

  • довга панчоха із зображенням снігової баби;
  • однотонна панчоха з вишитою сніжинкою;
  • виріб з різнокольоровою п’ятою.

Варіант в’язання

Як зробити найпростіший однотонний варіант подарунка до Нового року:

  1. В’язати панчоху слід гачком зверху донизу. Спочатку зв’яжіть халяву, а потім додайте петлі для формування шкарпетки.
  2. Щоб сформувати шкарпетку, потрібно визначити три основні стовпчики, з яких потрібно надв’язати ще по два такі ж. В результаті вийде лише 6 стовпців.
  3. У наступному ряду потрібно зробити додаток, пропускаючи 1 стовпчик. У результаті виходить 9 стовпчиків.
  4. Третій ряд формується через кожні 2 стовпчики, в результаті виходить 12. Якщо необхідно, то можна надв’язати ще кілька стовпців за такою самою схемою.
  5. Коли ці дії будуть завершені, зв’яжіть 2 прямі ряди та почніть формувати підошву.
  6. Щоб зв’язати підошву, необхідно з боку шкарпетки та п’ятки робити по 2 стовпчики. Досить сформувати 4 ряди та пошити петлі, що залишилися, між собою.

Якщо підійти до питання з оригінальністю, то можна зв’язати чобітки та рукавиці як новорічний подарунок. Радуйте близьких хенд-мейдом!

Покрокова інструкція з пошиття

Подарункові чоботи цікаві не лише дітям, а й дорослим, адже дуже оригінально зробити новорічний подарунок не під ялинку, а в чобіток. Мало того, такий аксесуар стане чудовим декором будинку.

Щоб пошити чобіт, необхідно заготовити такі матеріали:

  • основна тканина червоного кольору;
  • фетр білого кольору;
  • різнобарвна натуральна тканина;
  • помаранчевий фетр;
  • тканина для вишивки;
  • муліне;
  • нитки для шиття;
  • зірочки для декору;
  • клей.

Викрійку чобітка краще видрукувати на аркуші А4 та вирізати її. Потім два шари тканини основного кольору скласти лицем один до одного, поверх розташувати форма й обвести за допомогою олівця або мила. При вирізанні основи слід відступити від краю щонайменше 2 см – це місце для припуску.

різдвяний чобіток

Для аплікації необхідно роздрукувати шаблон сніжної баби та вирізати його. Баба формується з білого фетру, а її носик – з помаранчевого. Фетрова сніжна баба прикріплюється на лицьову сторону чобітка, точніше його заготовки. Бабі необхідно підмалювати ручки, ніжки та інші доповнення, які потім вишити нитками муліне. Коли малюнок буде завершено, залишиться пришити лише носик-морковку з оранжевого фетру. Прострочити його можна за допомогою машинки. Очі можна вишити або приклеїти готові за допомогою спеціального клею. Рот і ґудзики додаються за допомогою звичайних стібків.

Щоб урізноманітнити аплікацію, із кольорової тканини можна вирізати:

  • шарфик;
  • рукавиці;
  • ялинку;
  • подарунки;
  • санки.

Кожну деталь пристрочити машинкою до лицьової сторони заготовки чобітка. Основний малюнок готовий, можна переходити до наступного кроку.

Поверх аплікації накладається форма й обводиться знову. Деталі заготовки скріплюються шпильками. Шиємо вручну заготовку, а потім закріплюємо шов машинною строчкою. Обрізаємо краї, залишаючи 1 см на припуск. Краї обробляємо оверлоком або зигзагом, а потім закриваємо красивою тасьмою.

Чобіт практично готовий, залишилося упорядкувати його верхню частину. Для цього потрібно взяти канву та відрізати смужку розміром 19 на 10. Скласти смугу та скріпити шпильками краї. Зшити машинкою, а потім скласти смужку вдвічі та прошити рядком усередину.

Всередину чобітка залишилося вшити петельку, а потім канву. Не забудьте обробити краї, вивернути канву та загорнути на 1 раз.

Відеоінструкція з виготовлення чобітка із пластикової пляшки

Розклейте по всьому виробу зірочки, які додадуть новорічного блиску. За допомогою муліне можна вишити побажання або зробити виріб іменним. Тепер ви знаєте, як пошити різдвяний чобіток для подарунків своїми руками на радість рідним та близьким.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.