Найпівденніший регіон турецького узбережжя радує туристів чудовим кліматом триста днів на рік. Взагалі Аланію, як і Анталію, можна вважати найвідомішим і популярним курортом для туриста. Розглянемо, що подивитися у чудовому морському містечку Аланія.
Тепле Середземне море, що омиває причал Аланії, відкриває свій купальний сезон уже у травні. Як парне молоко вода стає в самий пік літа, у липні, ну а «моржувати» при температурі моря +18 градусів можна майже всю зиму.
Від аеропорту Газіпаша до міста лише 37 кілометрів. Їх можна з вітерцем подолати або на трансфері або на таксі та відчути іскристе щастя перед довгоочікуваним відпочинком.

Оселитися в цьому невеликому містечку можна в розкішному готелі із системою «ультра все включено» та просидіти всю відпустку біля моря з коктейлем у руці. Ну, або пролежати. Або проспати. Іноді треба відпочивати і так.
Можна знайти бюджетний варіант у вигляді недорогої квартирки, повертатися в неї з нескінченних дослідницьких екскурсій, падати в несвідомому стані до ранку, прокидатися під перекликання птахів, купатися в бірюзовому морі.
Море, пальми та коктейль
За відгуками численних відпочивальників, тут можна знайти розвагу на будь-який смак. Але головне – це бірюзові хвилі Середземного моря. Одеса і Кирилівка – теж добре, але все ж чисті пляжі Туреччини вміють закохувати надовго. Тим більше, що центральний пляж Клеопатри, що бере початок біля печери Дамлаташ, нагороджений «Блакитним прапором» – показником екологічно чистої води та високого рівня доброустрою пляжного простору.
Обов’язково прогулятеся золотистим нільським піском, який, як свідчить легенда, привіз Марк Антоній для тієї самої цариці Єгипту – Клеопатри. Їй чомусь не сподобалося, ну а туристи із задоволенням відпочивають і насолоджуються побаченням із морською гладдю.

Роздягальні, душові, туалети шукати на пляжі не потрібно – всього вистачає у достатній кількості. Але за лежаки та парасольку над головою доведеться заплатити близько 10 лір, тому краще взяти з собою рушник.
А ви були в печері Алладіна?
Невеликий простір заповнений чарівними сталактитами (ростуть зверху) і сталагмітами (зростають знизу). Усе світиться, переливається, і треба втриматися, щоб не відламати на згадку шматочок блискучої краси. Крім того, простір печери наповнений лікувальними іонами, корисними для людей із астмою. Діти можуть заходити безплатно, дорослі платять 8 лір.
Канатна дорога веде до замку
Мужнім любителям похмурих катівень і романтичним жінкам добре підійде дослідна екскурсія в фортецю Іч-Кале. Тим більше, що можна вбити одразу двох зайців. Присвятити день вивченню 140 бастіонів, понад 90 веж, однієї мечеті і майже семи кілометрів фортечних стін. Так-так, у кам’яному місті є на що подивитися, куди піднятися, і бажано не заблукати.
А другим зайцем буде зручна канатна дорога, що веде до Іч-Калу з пляжу Дамлаташ. Нею можна швидко дістатися туди-сюди, а заразом подивитися на місто і море з висоти. Популярний та бюджетний варіант — автобус, що йде на вершину за 3 ліри.

Як вижити на відпочинку з дітьми
Щоразу, коли треба їхати кудись із маленькими «енерджайзерами», здається, що місія нездійсненна. І єдиний порятунок у тому, щоб діти набігалися протягом дня і ввечері відключалися до наступного ранку. Іноді виходить навпаки – батьки здаються раніше. Але в Аланії дуже багато місць, де діти можуть знизити заряд своєї батареї практично до нуля.
Аквапарки практично на кожному кроці. Якщо не хочете їхати далеко, біля пляжу Клеопатри розташований невеликий Migros, з 11 різнорівневими гірками. Для малюків обладнано неглибоке водоймище з фонтанчиками та невеликими спусками. Кожна дитина знайде собі розвагу до душі.
Water Planet займає понад 60 000 м², тут десятки цікавих, захопливих атракціонів та безліч цікавих куточків. Можна пропадати та веселитися цілий день не лише дітям, а й дорослим.

За півгодини їзди від Аланії розташувався дитячий морський парк Sealania Sea Park — гігантський аквакомплекс із безпечним неглибоким «малятковим» басейном та мінігірками. Дорослі можуть полоскотати нерви, плаваючи з акулами, або поринути на глибину, подивитися через підводну маску на зграї яскравих тропічних рибок.
У місцевому дельфінарії на щоденних шоу-програмах виступають морські котики, леви, дельфіни. За окрему плату можна домовитися та поплавати із цими тваринами 30 хвилин. Щоправда, коштує така розвага близько 130 доларів, що явно недешево. Але великі черги на таку забаву не рідкість.
По всьому місті розкидані безплатні ігрові та спортивні майданчики, парки атракціонів. Якщо ж ви відчуваєте, що не в змозі забезпечити дитину морем емоцій, беріть тур в готель з аніматорами. Нехай вони візьмуть участь у розважанні малюка. Ви у відпустці, ось і відпочивайте!
Навіть підліткам знайдеться цікаве місце. Наприклад, Археологічний музей. 14 залів з безліччю експонатів не вміщують у собі історичні знахідки. Деякі речі знаходяться просто неба, у компанії туристів і красенів-павичів. Неможливо описати красу ліній кам’яного різьблення та прекрасних статуй.
Це зовсім невелика частина тих місць, що викликають інтерес. Ще в місті є Червона вежа, негласний символ округу, яскравий і галасливий парк, Гранд-базар східної екзотики та прекрасні білосніжні гори навколо.