Як можна підігріти воду у вуличному басейні на дачі

Найбільш комфортною температурою води у басейні для дорослих вважається 25°C, для дітей та підлітків – трохи вище, 28-30°C. Зробити її теплою можна за допомогою підручних засобів та нескладної техніки. Є кілька ефективних доступних способів, як підігріти воду у басейні на вулиці. Вони не віднімуть багато часу та сил.

дівчинка у басейні
Купатися у теплій воді набагато приємніше та безпечніше.

Як ефективно та безпечно підігріти воду у басейні на вулиці

Існує багато ідей, як домогтися потрібної температури у водоймі. Багато з цих способів доступні та не потребують застосування спеціальних технологій.

Кип’ятильник

Досить витратний метод, який не гарантує безпеки. У надувних та каркасних конструкцій через кип’ятильник може бути пошкоджений ПВХ.

кип'ятильник для басейну
Спосіб підходить для невеликих басейнів.

Перш ніж використовувати кип’ятильник для підвищення температури води, слід знати кілька правил:

  1. Пристрій потрібно вимкнути перед тим, як занурювати у воду.
  2. Перед тим, як перевірити нагрівання води, кип’ятильник обов’язково витягнути з розетки.
  3. Не дозволяти пристрою стикатися зі стінами басейну. Щоб цього уникнути, можна своїми руками зробити поплавець з пінопласту. У ньому зробити отвір та вставити ТЕН.

Сонячне покривало

Спеціальний тент для басейну (солярна плівка) допоможе нагріти воду у ємності. Для нагріву води його потрібно просто натягнути на верхню частину басейну. Покривало буде затримувати тепло від сонячних променів, і за пару годин вода може нагрітися на кілька градусів. Однак найчастіше вона не прогрівається повністю таким способом, і доводиться використовувати додаткові методи.

солярна плівка
Термопокривало ефективне у сонячні дні.

Головними плюсами термопокривала є невелика вартість та те, що матеріал може бути захистом від попадання до басейну бруду та комах.

Равлик зі шланга

Конструкція працює за наступним принципом: вода з басейну у трубах нагрівається під впливом сонця, після чого знову потрапляє до ємності. Щоб зробити «равлика» самостійно, потрібно один кінець шланга приєднати до басейну, а другий – до насоса. Трубку укласти у вигляді равлика для того, щоб рідина у ній швидше нагрілася.

равлик зі шланга
Конструкція є ефективною та не вимагає багато витрат та часу. Єдиний недолік – вона працює тільки у сонячну погоду.

Сонячні колектори

Температура води підвищується під впливом сонячних променів завдяки спеціальним системам. Сонячні колектори бувають різних видів, але для каркасних басейнів найчастіше застосовуються селективні прямокутні. Потрібний ефект досягається швидко.

сонячний колектор
Сонячний колектор ефективно підігріває воду у басейні.

Дров’яний водонагрівач

Щоб нагріти воду у басейні, можна самостійно зробити дров’яний водонагрівач. Для цього знадобляться:

  • хороший насос;
  • бочка з металу;
  • змійовик з порожнистої труби.

Змійовик необхідно покласти у бочку. До обох боків змійовика під’єднати металеві патрубки так, щоб вони виходили за межі бочки. На патрубки надіти шланги. Через один шланг у ємність буде надходити холодна вода, а через інший виходити вже підігріта.

дров'яний нагрівач
Конструкція практична та добре підходить для нагріву великих ємностей.

Далі включають циркулярний насос, щоб вода з басейну надійшла у бак. Коли вона дійде до змійовика, можна починати розводити вогонь.

Проточні електронагрівачі

Принцип роботи досить простий: вода нагрівається, проходячи через бак з теном. Температура залежить від потужності пристрою. Для маленьких басейнів вистачить моделі потужністю 3,5 кВт. Максимальна потужність таких електронагрівачів – 18 кВт. Пристрій безпечно та швидко справляється зі своїм завданням.

проточний нагрівач
Найкраще проточні електронагрівачі підходять для каркасних та надувних басейнів.

Теплові насоси

Теплові насоси швидко нагрівають воду. Їхня конструкція може бути різною, але всі вони беруть тепло з води, ґрунту або повітря. Їх можна підключити до будь-якої електромережі.

тепловий насос
Теплові насоси не користуються великою популярністю, оскільки мають високу вартість.

Головною перевагою теплових насосів є здатність прогрівати великі обсяги води. Пристрої підходять для будь-яких басейнів, при цьому заощаджуючи багато електроенергії під час роботи.

Теплообмінники

Працюють за рахунок системи опалення або інших джерел нагріву. Усередині теплообмінника розміщена спіраль, а навколо неї місце, яке заповнюється водою з басейну. Гаряча вода з дому, проходячи через спіраль, взаємодіє з водою з ємності, нагріваючи її.

теплообмінник
Зазвичай достатньо одного теплообмінника для встановлення потрібної температури у великій ємності, але можна підключити два.

Як не дати теплу піти у землю

Щоб надовго зберегти тепло води, слід побудувати спеціальну платформу під басейном. Надійніше всього робити її з бетону, але можна використовувати дерево, хоча воно буде менш довговічним. Будувати з бетону набагато довше та важче, тому дошки цілком підійдуть у якості альтернативного варіанту.

Між бетонною платформою та басейном повинен бути додатковий шар теплоізоляції, який не дозволить теплу піти. Ним може послужити пінопласт. Для забезпечення теплоізоляції у каркасних басейнів краще використовувати пінополістирол.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.