Який карнавальний костюм вибрати для дитячого свята, хвилює мам і тат напередодні ранків. Ще зовсім недавно нарядні сукні сніжинок та костюми гномиків або сніговиків потрібні були один раз на рік, на новорічне свято в дитячому садку. Різноманітність костюмів для дівчаток і хлопчиків в останні роки дозволяє перетворитися на найрізноманітніших героїв. Будь-яке свято (Новий рік, Геловін, свято осені, 8 Березня) передбачає нарядне вбрання. Раніше наші мами та бабусі довгими вечорами шили костюми вручну, прикрашали їх паперовими сніжинками, мішурою, бісером.
Дитячі свята: підбір костюма
Для кожного заходу потрібний свій костюм. Сучасні діти хочуть відповідати приводу, тому догодити їм буває складно.
Види свят:
- Новий рік;
- Геловін;
- 8 березня;
- день св. Валентина;
- сезонні ранки у дитячому садку (свято осені, зустріч весни, Масляна, спортивне літнє свято);
- дитячі дні народження та тематичні вечірки.
Костюм для дитячого свята має бути зручним, а головне, подобатися дитині. Для цього важливо не просто купити чи пошити вбрання, а й підібрати деталі, аксесуари.
Як створити потрібний образ
Як правило, будь-який костюм складається з основного вбрання та деталей.
Основа – головний елемент костюма. Це комбінезон, сукня, блуза та штани, шуба чи плащ. Це тіло вбрання, для кожного образу своє. У принцеси – пишне, повітряне плаття, у супергероя – спеціальний відомий еластичний комбінезон, у снігуроньки – шубка тощо.
Додаткові елементи – деталі, що створюють повний образ. Наприклад, плащ у Бетмена, чобітки у Кота в чоботях, корона у короля, перука у Мальвіни.
Аксесуари – дрібніші деталі вбрання, ще більше прикрашають образ і роблять його повним. Феї потрібна чарівна паличка, пірату – пов’язка на око, перстень у вигляді черепа, мушкетеру обов’язково прикрасити капелюх пером, а індіанцю зробити тимчасове татуювання.
Зазвичай у ряді сучасних нарядів головним елементом є їх основа, яка впізнавана і логічна. Доопрацювання образу – завдання батьків.
Додаткові елементи зазвичай продаються в тих магазинах, що і костюми. Можна зробити аксесуари власноруч. Так маскарадний костюм для дитини буде несхожим на інший. Дітям це подобається.
Карнавал – свято з перевдяганнями, маскарадом, яскравими ходами. Традицію вбиратися на свята має багато народів. Щороку ринок святкового вбрання поповнюється новинками, але все ж таки є провідні персонажі.
Популярні категорії костюмів:
- Фантастичні герої – це відомі супергерої з фільмів, які так полюбляють хлопчики, а також феї, чарівниці та принцеси Діснея.
- Герої казок та фільмів — персонажі старих та сучасних казок та кіно. Доречні завжди. Червона Шапочка, Кіт у чоботях, Буратіно, Незнайко, Снігова королева. В останні роки дітям подобаються і персонажі сучасних казок та фільмів: Малефісента, Рапунцель, Джек Горобець та навіть Дракула.
- Пірати та розбійники – ці костюми універсальні, вони підходять для хлопчиків та дівчат. Причому піратський костюм легко зробити самостійно. Тільняшка, чорні штани, бандана на голову. Доповнити образ можна пістолетами та пов’язкою на око. Пірат готовий.
- Звірятка – традиційний вид маскарадних костюмів для малюків. Цей вид вбрання не потребує спеціальних аксесуарів та деталей. Зазвичай це цілісний комбінезон або сукня та кілька відомих додаткових елементів. Наприклад, довгі вуха для зайчика, пухнастий рудий хвіст для лисички, кисточки для білки, тонкий і довгий хвіст для мишки.
- Герої зимових свят – Святий Миколай, Снігуронька, Снігова королева, Сніжинка, Сніговик.
- Професії — ціла низка костюмів, які завжди актуальні та цікаві: поліцейський, лікар, моряк, пожежник, військовий. Ці вбрання доречні для хлопчиків та дівчаток.
Вибір костюма за віком дитини
Правильно підібраний маскарадний костюм для дитини – запорука успішного свята та гарного настрою малюка. Рекомендації щодо вибору вбрання на свято:
- Для дітей перших років життя найкращі нейтральні, позитивні образи героїв. Лісові звірята, казкові персонажі або просто ошатний одяг з нагоди.
- Молодші групи дитсадка — кругозір розширюється на цьому етапі дорослішання. У дівчаток і хлопчиків з’являються уподобання, улюблені герої, кумири – пірати, феї, принцеси та ковбої.
- Старші та підготовчі групи садка. Зовнішній образ та несхожість на інших – найважливіше у костюмі. На перший план виходять деталі та аксесуари. У дітей цього вікового періоду вже є свої вподобання та думка. Якщо костюм не подобається дитині, то свято не вдасться, настрій буде зіпсований.
Дуже важливо при виборі костюма не помилитись із розміром. Для цього слід виміряти ріст дитини та вивчити етикетку з віком. Зазвичай костюм має маркування (скільки років чи скільки сантиметрів).
Матеріал костюма – який краще, як вибрати
Від матеріалу та якості пошиття костюма залежать його зручність та довговічність. Вбрання має бути не тільки гарним, а й безпечним для дитини.
Найкращим варіантом буде вибір натуральної тканини. Вона пропускає повітря, вбирає вологу у разі, якщо дитина спітніла. Такий одяг простий у прасуванні та пранні. Але мінусом буде нестача яскравості, неможливість деталізації друку малюнка, недостатня еластичність тканини.
Синтетика не така зручна та безпечна, але костюми з цього матеріалу виглядають виграшніше та яскравіше. Вони добре тягнуться, тримають форму, легко транспортуються, менше мнуться. До того ж костюм із синтетичного волокна коштуватиме дешевше за натуральний. Більшість святкових дитячих нарядів пошито саме з синтетики.
Для малюків це не найкращий варіант. Від такої тканини може бути подразнення на шкірі, алергічна реакція. Дитині буде незручно, і вона може вередувати. Свято буде зіпсоване.
Для деталізації та опрацювання образу дуже часто в костюмах використовують оксамит, шовк, фатин, органзу, хутро та шкіру. У дорожчих моделях можна побачити підкладку із натуральної тканини. Це більше стосується сценічних костюмів. Звичайно, це зручно і практично, але ціна такого костюма буде вищою.
Цікаві ідеї – як оживити та доповнити костюм
Зробити образ дитини яскравим та незвичайним допоможуть такі ідеї:
- Дитячий грим Розфарбувати малюка можна абсолютно на будь-яке свято: Геловін, Новий рік, день народження. Зображення можна вибрати відповідно до образу. До звірячого костюма зобразити відповідну мордочку, принцесі намалювати зірочки, серця, прикрасити блискітками, супергерою можна оформити маску, відьмочці – павутину і павучка на щоці. Аквагрим легко наноситься, не завдає шкоди шкірі та просто змивається.
- Карнавальні маски. Іноді вбрання до свята можна доповнити красивою та яскравою маскою. Особливо актуальною є ця ідея на маскарадному святі без жодної тематики – коли дітки вбрані в будь-які костюми. Маску можна купити або зробити своїми руками, прикрасити пір’ям, стразами, візерунками.
- Перуки, накладки, шиньйони. Це доповнення більш актуальне для дівчаток (Рапунцель, Мальвіна, Снігуронька, Ельза, Леді Баг, Харлі Квін). Але є і чоловічі костюми, де можна їх використовувати (Артемон із Буратіно, клоун, водяний, суперкіт).
Ідеї «швидких» костюмів із підручних матеріалів
Іноді ситуація застає батьків зненацька і потрібно швидко зробити костюм своїми руками. Є кілька універсальних ідей карнавальних костюмів:
- Пірат, розбійник. Головні атрибути: бандана або капелюх, грим у вигляді вусів або татуювання на руці, тільник, пара пістолетів, кинджал або кортик.
- Відьма. Обов’язково плащ із будь-якої темної тканини, чорні лосини, футболка або купальник. Грим: павутинка, червоні губки «бантиком». Широкополий капелюх.
- Принцеса. Будь-яку ошатну сукню доповнити діадемою, намистом. Можна зробити віяло. До туфельок приклеїти гарні банти. Більше блиску у гримі та зачісці.
- Привид. З білої тканини вирізати коло, зробити проріз для голови та рук. Попереду чорною гуашшю намалювати очі та рот у вигляді кіл. Над очима — брови-смужки.
- Цукерка. Дівчинці підібрати будь-яку ошатну сукню. На голову зробити шапочку у вигляді цукерки з паперу, прикрасити її яскравіше. До рук, як атрибут, теж зробити цукерку.
Хороший костюм завжди підніме дитині настрій і зробить свято яскравим та незабутнім.